Хоби превърнало се в малък бизнес???!!!

  • 35 263
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 54
Моята мечта също е да изкарвам някакви (поне Simple Smile ) пари с хобито си... Искам да се похваля, че вчера за първи път продадох нещо свое. Жилетка, плетена специално за моя колежка;) Надявам се, че тя ще ми направи реклама тук - там, макар и да се съмнявам, че ще мога да изкарам нещо по-сериозно от плетене:) Просто исках да ви се похваля и да пожелая всеки един тук да се похвали съвсем скоро! Ако на някой му е интересно, ето и жилетката:

http://dramatea.snimka.bg/hobby/hand-made.405409.17174783

Много много успехи във всяко начинание, за да можем да работим точно онова, което ни доставя най-голямо удоволствие!!!  bouquet

# 76
  • Мнения: 394
Моята мечта също е да изкарвам някакви (поне Simple Smile ) пари с хобито си... Искам да се похваля, че вчера за първи път продадох нещо свое. Жилетка, плетена специално за моя колежка;) Надявам се, че тя ще ми направи реклама тук - там, макар и да се съмнявам, че ще мога да изкарам нещо по-сериозно от плетене:) Просто исках да ви се похваля и да пожелая всеки един тук да се похвали съвсем скоро! Ако на някой му е интересно, ето и жилетката:

http://dramatea.snimka.bg/hobby/hand-made.405409.17174783

Много много успехи във всяко начинание, за да можем да работим точно онова, което ни доставя най-голямо удоволствие!!!  bouquet
Защо да не изкараш сериозни пари от плетене? Соня Васи как плетяла за цял Холивуд  Laughing
А сега сериозно - ако си лансираш изделията и извън пределите на България, имаш реалния шанс да си изкарваш добри пари. Peace
Жилетката е хубава.
Освен това шаловете са разкошни, може да вкараш о повече цветове, супер оригинално и красиво е!

# 77
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Подкрепям!

ПС Соня Васи имаще плетачки в Китай, ако не е прекратила де...

# 78
  • Мнения: 54
Благодаря ви! Накарахте ме да се усмихна  Grinning
Соня Васи, а? ОК, към нея ще се стремим:) Ще продължавам да действам, пък да видим - може и да излезе нещо от някъде!  bouquet

# 79
  • Мнения: 1 280
Аз защо си мисля,че номера е да работиш за себе си и малкият бизнес да е твой,а не да плетеш за някого...? Пробвай на различни места да си даваш нещата,които плетеш...е,ще ти взимат комислионна,но бизнеса ще си е твой.

# 80
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
В случая е плела по поръчка мисля и си е било за нея, не за някой друг.

# 81
  • Мнения: 54
Ако става въпрос за мен - да, поръчаха ми директно на мен, но става въпрос за единична поръчка. Качих снимки на неща, които съм плела, в интернет. Сложих линк към снимките в скайп, фейсбуци и други такива - това ми е единствения, най-безплатен и удачен номер за реклама сега. Но все пак една колежка разбра рекламните ми опити и си поръча нещо, та така се получиSimple Smile Иска ми се да си направя и блог или нещо от сорта, но не съм сигурна дали е законно да имаш блог с търговска цел  newsm78 Другия проблем при мен са снимките - нямам хубаво фото, а то от това идва впечетлението. Друга моя колежка отбеляза, че като е гледала снимки не е поискала да си поръчва нещо, но като е видяла наживо жилетката и си е променила мнението. Няма угодия!  Simple Smile Все пак се надявам от накъде да тръгнат нещата, денонощно мисля някакви варианти, а и имам много готови неща, но каквото и да си говорим дори аз бих си купила по-евтина жилетка, нищо че не е ръчна изработка и не е правена специално за мен.

ПС Много се радвам за наличието на форума в такива моменти. Като ме хване яд, че нищо не се получава, и тук някак се успокоявам, че има хора, които успяват. Тъй че действайте, успявайте, радвайте се на успехите!

# 82
  • Мнения: 394
Здравей, dramatea  wavey
За всяко нещо си има хора!
Правилно си се ориентирала откъм имиджа на продуктите. За целта ти трябват качествени снимки и не на последно място добър модел. Оригиналността на изображенията също не е без значение. Купи си един фотоапарат с добро качество, не е казано да е професионален апарат за хиляди лева, а що годе с повечко пиксели - не са скъпи. Позирай ти самата с творбите си или пък ти снимай някоя приятелка/дъщеря/съседка, която мечтае да стане модел примерно  Laughing
Спретни си и блог.
Направи и един маркетингов трик, който да не ти струва почти никакви пари - предлагай подаръче малко към всеки твой пуловер, примерно, да речем плетени обички или брошка - изисква малко материал, малко труд, няколко метални елемента, които са почти за без пари и воала! Simple Smile)
Успех! Peace

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 15:56 от Аquarius

# 83
  • Мнения: 804
Лелеее каква хубава тема и аз едва сега я видях.
Включвам се защото и аз на стари години реших да превърна хобито си в бизнес. Още прохождам. Ще се нуждая от безпристрастни мнения и естествено от съветите ви.
Ето с какво съм се захванала. Направих блога съвсем скоро.
http://unique-holidaydressesforlittleminx.blogspot.com/
За сега е само това. Един блог и около 15 роклички.
Ще се радвам, ако някой с повечко опит се включи.
Посъветваха ме да публикувам в DaWanda. Някой пробвал ли е този сайт?
 

# 84
  • Мнения: 394
Здравей, Бабилия  wavey !
Твориш много хубави роклички, даже си имам фаворит - рокличката Феята на дъгата Wink
Позволявам си да дам съвет - да снимаш рокличките на модел-дете. Това с куклите е супер оригинално, но идеята е да се види и как стоят на малка фея, мисля че ще привлекат страшно много вниманието. Сега ти остава да се рекламираш и да си популяризираш нещата. Този сайт за жалост ми е непознат.
Желая ти успех!

# 85
  • Мнения: 155
Бабиля, аз съм ти фен от други теми, но това ти амплоа го виждам за пръв път. Чак малко съжалих, че имам мъжко отроче.
Моя приятелка продава в Етси и е много доволна. Аз още се колебая да го направя - пусто англииският ми език   е на плажно ниво. Аз си имам магазинче и в него продавам нещата си, но все повече се замислям дали да не си майсторя в къщи и да давам в други магазини. Така те ще си късат нервите с наеми, заплати, ток, данъчни и пази боже Комисията за защита на потребителите  smile3511. Ама ми е миличко и си го обичам - три години си го отглеждам. А и то не е виновно, че ни дойде тази криза на главите. Страхотно е усещането да ти хвалят нещата и да ги купуват, разбира се без да знаят че ти си ги правил. Много чеше самочувствието, признавам.

# 86
  • Мнения: 54
Бабилия, аз на тебе съм ти фен из цялото пространство на хоби-то... има ли нещо, което да не можеш да създадеш? Магьосница си ти, определено... обаче и аз подкрепям съветите на Aquarius, също най-много харесвам Феята на дъгата:) Снимай много, определно хубавите снимки са способни да продават...

# 87
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И аз съм фен, Бабилия! То ти си знаеш де Wink

Шиенето на такива мънички неща е сложна работа, но твоите са прекрасни!
Снимай, прави, опитвай - за всеки нещата работят по различен начин, дори да правят едно и също.  Снимането на детски неща с или без дете ти ще си го решиш. Аз лично смятам, че не е от такова значение. Стига снимките да са добри.

Има мами с профили в Dawanda. Дано някой се включи.

# 88
  • Мнения: 804
Ама вие сте страшно мили. Звучите като двете ми момичета - снаха и дъщеря. И те само ме хвалят.
Аquarius, и момичетата ми мислят като теб. Но за сега имам само един модел на разположение - бабиното съвършенство София. Тя е на снимката в блога. Ама не ми дава сърце да го преобличам и мъча детенцето. Вкъщи е топло, но все пак...
Манекена си го правих сама. Зор видях да докарам пропорциите на детенце с ръст 96, а за очите и устничките  - да не говорим. Рисувах, мигли лепих и все пак е кукла.
dramatea , права си, ама нещо не ме бива много във фотографията. Ще тренирам. Явно трябват много снимки, за да се избере най-доброто.
Ериана, благодаря, ще проверя и този сайт.
Арт мама, дано някоя от мамите регистрирани там  чете тук. За всички ще е полезно да научим повече. Аз, с моя оскъден немски, разбрах, че регистрацията е безплатна, а при продажба чрез сайта дължиш 5% от цената. По мое мнение това е съвсем прилично.

ПП: Моите фаворити са "Венецианските принцеси". На живо са много елегантни.

# 89
  • Мнения: 13
Еха, че хубаво се е раздвижила темичката, не съм влизала отдавна
и вие сте я напълнили с красоти  Hug Hug Hug
Това което всяка от вас твори е уникално, и е срамота да не
го продавате, и да превърнете хобито си в бизнес. А и какво по
хубаво от това да работиш нещо което ти е приятно  Peace
За съжаление ние българите нямаме култура да ценим
ръчния труд, и е много трудно да вземем реалната цена
на творбите си, реалната цена на своя труд. Знам го от личен опит  Confused
И аз знам за Етси, също имам позната която си докарва
много добри средства от продажби там. Скоро и аз си направих регистрация,
но имам сямо 4-5 артикула, понеже съм скарана с английския  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт