Jet Credit Plus или какъв бърз кредит

  • 35 761
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Велико Търново
  • Мнения: 11
Здравейте момичета Въпроса ми е следния-имаме спешна нужда от пари (до 2000лв) и чета насам натам за потребителски кредити и бързи кредити и се спрях като добър вариант на JET CREDIT PLUS.Някой ползвал ли е такъв кредит и доволни ли сте от условията и услугите им.Ако не предложете нещо-да отпускат бързо парички и вноските да са месечни и минимум 12.Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
Според мен Джет кредит трябва да ги оставиш като краен вариант. Лихвите им са огромни, по - добре да отидеш при лихвар или в заложна къща. Що не пробваш с кредитна карта. Сега пазара на кредитите е доста тесен, та ... не мога да дам по - точен съвет.

# 2
  • Мнения: 589
, по - добре да отидеш при лихвар или в заложна къща.
Ама, че глупост!
 Към авторката- опитайте се да се справите без кредит.Ако не е наистина, ама наистина много належащо, не си струва да се заробваш.

# 3
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
, по - добре да отидеш при лихвар или в заложна къща.
Ама, че глупост!
 Към авторката- опитайте се да се справите без кредит.Ако не е наистина, ама наистина много належащо, не си струва да се заробваш.
Ами щом пише, че й трябват пари дали й трябват и могат да се справят без тях. Ти пък един съвет си дала!!!
А и джет толкова лихви и такси налагат по кредитите си, че смело мога да твърдя, че в заложна къща излиза по - изгодно.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 11
Мъжът ми преди 2 г направи глупавата грешка да изтегли пари за свой приятел от Ти Би Ай Кредит и мислехме че той си внася вноските.Предния месец обаче се оказа че онзи тъпанар не е плащал нищо и всичко е стигнало до съдебна администрация и дължим цялата сума наведнъж плюс лихви и разходи за адвокати.Първата вноска някакси я оправихме,но има още,които незнам откъде да намерим.Та затова ни трябват спешно.
А някъде където няма много високи лихви?По банките май става по бавно отпускането на потребителски кредити.А ни трябват до 10.07.09

# 5
  • Мнения: 589
 ooooh!Заем за "оправяне" на стар просрочен заем...Едва ли някоя институция ще отпусне кредит при това положение.Но аз пак не те съветвам да се занимаваш с лихвари и прочее съмнителни кредитори, да не стане така, че да загубите и жилището си(да не дава Господ!)
 Потърсете приятелят, на когото сте услужили, поговорете, опитайте се да го накарате по някакъв начин да върне парите-например, да продаде нещо...
 Не мога да повярвам, че две години не сте проверили този приятел погасява ли заема...Тези работи не стават така изведнъж, нямаше ли никакво уведомление, предупреждение и т.н.?

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 11
Не мислим нищо да залагаме просто потребителски кредит.Ако имате добри впечатления от някоя банка например........

# 7
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Зависи най-вече от вашите доходи дали ще стане в банка, на мен в СИБанк ми бяха отпуснали преди 1 год. за 2 дни парите, а и условията ме устройваха (във всеки случай са 45641566 пъти по-добри от Джет).
10 октомври ли имаш предвид?

# 8
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
Тъй като имахме спешна нужда от пари, за да не изпуснем много изгодна оферта за машина за работата ни, днес кандидатствахме към Джет, и бяхме одобрени доста бързо. Годишната лихва е около 23 процента, не е ниска, но при положение, че ни трябваше бърза реакция, сме предоволни. Ако се върне сумата предварително, се изплаща само оставащата главница, по закон от началото на тази година.

# 9
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Моя позната беше теглила Джет кредит и за да го погаси тегли втори кредит. От банков инспектор знам, че това е кредит, който е най-неизгоден.

# 10
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
Е, да, разбира се, че не е изгоден, в сравнение с тези с по-ниските лихви.
Изгодата е в това, че по-лесно и по-бързо го получаваш, ако е опрял ножа до кокала.
И гледаш да си направиш сметката, как ще смогнеш да се оправиш.

# 11
  • София
  • Мнения: 173
Напълно подкрепям мнението на LemonDesi.
Аз също изтеглих такъв кредит преди няколко месеца и към договора за кредит има освен стандартната застраховка и допълнително застраховка при продължителна безработица.
Изключително ме подразниха изказванията на juju и съветите за заложни къщи и лихвари.
Не се лъжете да вземате пари от такива!
Успех ви желая!

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 11
И аз най малко искам да тегля кредити,досега нямаме никакви заеми,оправяли сме се без такива,но сега просто няма откъде да ги вземем.И незнам какво да правим,а ако теглим от банка потребителски кредит става по бавно.

# 13
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
Сумата много ли е голяма, защото въпреки всичко, и при Джет не е чак абсолютно безпроблемно отпускането?
Ние сме им клиенти от много време, изплатили сме 4 стоки по около хиляда лева при тях, били сме коректни в плащанията си, фирмата ни е на сравнително добро ниво (съобразно общото весело положение, в което се намира малкия и средния бизнес в България сега)...
Не казвайте като причина това, че ще погасявате друг забатачен кредит, ще ви отрежат и те най-вероятно.
Ако имате време, и сте с добри осигуровки, пробвайте първо в друга банка, но незнам коя да ти препоръчам.
Ако например превеждат на някой от вас двамата заплатата по дебитна карта в някоя банка, това е известно предимство при одобряване на кредит от същата.

ПП Миналата година пак се озовахме в положение, много бързо да трябва да изтегля 4000 лева за едно пътуване, и взех така нар. бърз заем от Булбанк, при който лихвата в момента ми е малко над 17 процента. Одобрението беше за 1 ден.

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 11
Трябват ни около 1500 лв,не са много.Но нямам време да обикалям по банки,защото по цял ден съм на работа и затова исках да разбера дали някой от вас не може да ми предложи нещо.А относно това че не трябва да казваме за какво е кредита-това е ясно.Ще се поразровя още -имаме около седмица време,пък ще видим какво ще стане Thinking

# 15
  • Мнения: 3 414
Тъй като имахме спешна нужда от пари, за да не изпуснем много изгодна оферта за машина за работата ни, днес кандидатствахме към Джет, и бяхме одобрени доста бързо. Годишната лихва е около 23 процента, не е ниска........
явно не е много висока, защото вчера съпругът ми проверява в Булбанк за потребителски- лихвата е 15% в евро + 50лв за разглеждане на документи+ 75лв годишна такса за управление.  #Crazy
най- голямата грешка ще е да вземете от лихвари- ден през ден ще ви се обаждат и навестяват, за да "дадете някой лев".  Stop

# 16
  • Мнения: 52
Казваш обаче,че искаш вноските да са минимум 12,и да са месечни.Доколкото помня,Джет Кредит Плюс е финансиране кеш,при което плащаш всяка седмица вноска.В смисъл различно е от купуването на стоки на кредит и вземането на пари кеш.

# 17
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Освен банка, пробвай "Начала" - кооперация. Потърси сайта им. Като банка са - поне лихви и др. неща. По същият начин, ако погасиш предсрочно - нямаш лихви.

# 18
  • Мнения: 589
Освен банка, пробвай "Начала" - кооперация. Потърси сайта им. Като банка са - поне лихви и др. неща. По същият начин, ако погасиш предсрочно - нямаш лихви.
Tова е за фирми, не за частни лица.

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 11
Казваш обаче,че искаш вноските да са минимум 12,и да са месечни.Доколкото помня,Джет Кредит Плюс е финансиране кеш,при което плащаш всяка седмица вноска.В смисъл различно е от купуването на стоки на кредит и вземането на пари кеш.
Мен също ме притесняваше този момент,но пише че са месечни вноските специално за Джет Кредит Плюс-
Как точно се погасява кредита?



Погасяването става на равни месечни вноски, съобразени с Вашите възможности и желания. Вноските се превеждат всеки месец до предварително уговорена дата чрез банков превод или по електронен път чрез ePay.

# 20
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
Казваш обаче,че искаш вноските да са минимум 12,и да са месечни.Доколкото помня,Джет Кредит Плюс е финансиране кеш,при което плащаш всяка седмица вноска.В смисъл различно е от купуването на стоки на кредит и вземането на пари кеш.

Не.
Има Джет Кеш - там има седмична вноска, и парите, с които кредитират са до 1200 лева.
Имат си сайт, може да се прочете.
http://www.bnpparibas-pf.bg/Products.aspx?prodId=2&subPageId=5
http://www.bnpparibas-pf.bg/Products.aspx?prodId=2&subPageId=QA

Това е ДжетКредит Плюс:
http://www.bnpparibas-pf.bg/Products.aspx?prodId=3&subPageId=8

Само Джет Кредит е за взимане на стоки на изплащане.

Някой накрая ще си помисли, че съм им рекламен агент  Laughing

# 21
  • Велико Търново
  • Мнения: 11
Точно там прочетох и аз за тях,та затова пуснах и темата.
LemonDesi няма нищо лошо да си информирана Peace

# 22
  • Мнения: 21
Viviantavt, вероятно вариантите при вас опират само до небанкови финансови институции като джет кредит, изи кредит и т.н, не просто поради кратките срокове (банките вече отпускат кредити в рамките на два дни), а поради факта, че имате просрочен кредит и то съдебно изискуем. При това положение си мисля, че шансът банка да ви отпусне кредит е много малък. Джет Кредит имат действително висок лихвен процент, но по моя преценка Профи Кредит и Изи кредит (другите популярни институции) са още по-неизгодни. Другото което трябва да имате предвид, е че компаниите за бързи кредити още не са длъжни да вписват отпуснатите кредити в централният кредитен регистър (това ще стане след октовмри, тази година) обикновено те имат начин да проверяват финансовата задлъжнялост на кандидатите. При това положение, може би по-добрата опция е да обясните за какво ви трябват - джет предлагат и опции за рефинсансиране. Ако имате възможност да отделите 20тина лева, най-добре се консултирайте с кредитен консултант, който ще ви ориентира към вариантите, подходящи за вашият случай - знам, че звучи като по брошура, но по отношение на кредитите наистина консултациите са важни и често решаващи (пр. може да се окаже, че все пак имате възможност да кандидаствате в банка).

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 18:11 от anger_management

# 23
  • София
  • Мнения: 619
Да кажа и нашия опит.Имахме нужда от 3000лв.Аз не работя,мъжа ми изкарва около 1500лв.,но го осигуряват върху 500лв.Е,кредит никъде не ни отпуснаха!За това пък имахме Euroline кредитна карта в която изневиделица докато се борехме и ни отказваха й увеличиха лимита на 2800лв.Лихвата е безбожно висока 18,5%,но когато човек се нуждае спешно от известна сума варианти в днесшно време няма много.Така изеглихме тях,а за връщане..... Sad незнам,бавно и трудно!

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 11
И ние мислейки варианти се спряхме май на кредитна карта.Ще си оправим борча сега ,че и занапред ще имаме някакви пари за спешни случаи.

# 25
  • София
  • Мнения: 619
Еми тези кредитни карти са си доживотни-взимаш,връщаш.И пак имаш .......

# 26
  • София
  • Мнения: 1 176
Ще се опитам да помогна малко,мое лично мнение.Опитай ЦКБ или с Експрес банка(сосиете женерал).Самата аз съм клиентка и на двете банки за  2000 няма да искат много документи.Недей в Джет с много по високи лихви са.Недей и с кредитна карта,там ще има един омагьосан кръг после.теглиш и после само внасяш и все не стигаш до лимита.И нещо друго прочетох нечии коментар за вписванията.Ако теглиш от банка и  дори и след 1 Септември като започне БНБ кредитния регистър(вие от 1 Октомври можете само с лична карта да проверите дали сте в черния списък,За рамките на 1 год за първа проверка не се плаща за следва щат се заплаща),така ако си плащате редовно после поне една ще ви дава кредит.Знам какъв съвет ти давам защото съм кредитен консултант.Още един добър съвет към всички.Не Теглете Кредити на Ваше име за други лица.Дори и да ви е много близък.Или ако все пак го направите,да ви дава парите всеки месец за да си ги внасяте вие лично.Ако имаш въпроси пиши на ЛС

# 27
  • Мнения: 93
И аз да се включа в темата.
Знам,че най-добре е от банка да се тегли,но когато ти трябват пари спешно или банките не ти отпускат,заради тази криза се принуждава човек да тегли от не банкова институция. По този въпрос да ви питам какво знаете за Профи кредит? Мислим утре да разговаряме с техен кредитен,че ни трябват пари,но се притесняваме ,че не сме ги чували.Дали не са някакви измамници,искат ни личните карти и договорите. Не знам какво да правя  Sad Лихвите наистина ли са към 40 % ?

# 28
  • до Бургас
  • Мнения: 100
И аз да се включа в темата.
Знам,че най-добре е от банка да се тегли,но когато ти трябват пари спешно или банките не ти отпускат,заради тази криза се принуждава човек да тегли от не банкова институция. По този въпрос да ви питам какво знаете за Профи кредит? Мислим утре да разговаряме с техен кредитен,че ни трябват пари,но се притесняваме ,че не сме ги чували.Дали не са някакви измамници,искат ни личните карти и договорите. Не знам какво да правя  Sad Лихвите наистина ли са към 40 % ?

Не са измамници, не се притеснявай Peace Искат лична карта и трудов договор, да. Но имай предвид, че лихвите са огромни. Навсякъде връщаш сумата в почти двоен размер, особено ако ще ги изплащаш по дълго време. Ние бяхме във вашето положение - трябваха ни спешно пари, но тъй като банките не ни отпуснаха се принудихме да теглим от такива институции. Обиколихме почти всички и затова знам какви са им условията. Добре, че успяхме накрая да вземем от познати и всичко се нареди. Лихвите при изплащане на стока на кредит са много по-ниски.

# 29
  • Мнения: 93
И аз да се включа в темата.
Знам,че най-добре е от банка да се тегли,но когато ти трябват пари спешно или банките не ти отпускат,заради тази криза се принуждава човек да тегли от не банкова институция. По този въпрос да ви питам какво знаете за Профи кредит? Мислим утре да разговаряме с техен кредитен,че ни трябват пари,но се притесняваме ,че не сме ги чували.Дали не са някакви измамници,искат ни личните карти и договорите. Не знам какво да правя  Sad Лихвите наистина ли са към 40 % ?

Не са измамници, не се притеснявай Peace Искат лична карта и трудов договор, да. Но имай предвид, че лихвите са огромни. Навсякъде връщаш сумата в почти двоен размер, особено ако ще ги изплащаш по дълго време. Ние бяхме във вашето положение - трябваха ни спешно пари, но тъй като банките не ни отпуснаха се принудихме да теглим от такива институции. Обиколихме почти всички и затова знам какви са им условията. Добре, че успяхме накрая да вземем от познати и всичко се нареди. Лихвите при изплащане на стока на кредит са много по-ниски.

 Peace Благодаря ти ! Дано нещата се наредят,ще видим утре какво ще ни кажат от там!

# 30
  • София
  • Мнения: 1 176
Да помогна малко понеже имаше доста запитвания на ЛС.

Всички банки са с различен лихвен %,но обикновено не е голяма разликата и е по удачно да се работи с тях.
Всички не банкови институции като Jet credit,TBI credit,IZI credit и други подобни са с доста висок лихвен %.Говорим за парични кредити не за стокови(стоковия е доста по нисък).Примерно за 2 000 лв от тези бързи кредити средно съм сметнала се получава за 24 месеца вноска по 127.05 с оскъпяването сумата която ще върнете е 3049.17 .Всеки може сам да види разликата в парите и вноските,все пак тези кредити рядко искат гаранти и отпускат кредита обикновено за 2 дни най много.
Всички Кредитни карти независимо от кое Дружество са са едни и същи  Grinning Говоря в лихвения %.
Да като ви кажат 1.5% на месец мислите че е малко,но се събират  по 18 % за година.Ще се опитам по разбираемо да го обясня.Примерно имате карта с лимит 3 000,от тях теглите 1 000-лихвата ви е 1.5% на месец и сумата става 1 015.Внасяте 100 лв 1 015-100=915 На следващия месец 915+1.5%=928.725 можете да отделите 50 лв за вноска и се получава 878.725.Спешно ви трябват още 500 лв.Теглите ги 878.725+500=1378.725 и става една  ooooh! Самата аз имам Кредитна Карта,но съм с лимит 500 лв и то я ползвам само когато съм пред заплата и после възстановявам бързо сумата.

Забавиха БНБ кредитния регистър,за да могат да обновят данните.След 1 Октомври или Декември,всеки клиент ще може да отиде да там и да провери дали се води в него или не.Проверката става само срещу Лична карта и документа е безплатен в рамките на 1 год,иначе се заплаща(досега сумата бе 10 лв).

Надявам се да ви бях полезна,ако имате други запитвания,моля заповядайте на ЛС.

# 31
  • Мнения: 93
Профи Кредит са на почти 100% лихва,казаха ни взимаш 1000лв и вращаш близо две/1900 и нещо/.А и трудно отпускат,според зависи какви мес вноски имате за др кредити и да остават минимум 220лв на член от сем.

# 32
  • Мнения: 0
Ами те всичките небанкови са с такива лихви, но поне все още дават кредити и са много по-бързи. В крайна сметка, като имаш нужда от пари, са вариант, защото не са с толкова високи изискания като банките. Това се отразява, разбира се и на цената на кредита, пък и в днешно време, пари трудно се намират, както знаем. Аз лично се прецаках, понеже не бях проучил нещата както трябва и си бях взел кредит със седмични вноски, който обаче се оказа по – скъп от тези с месечните... Така че, моят съвет към всички вас – ако банките ви откажат, и се наложи да теглите от небанкови, теглете с месечни вноски – такива имат със сигурност Профи кредит, ТБИ, може да има и други...
Както са казали хората, за всеки влак си има пътници, щом са на пазара, значи си има за кого!
  Sunglasses

# 33
  • Мнения: 0
Moje te li da mi pomognete.Iskam da teglq ot jet kredit no nqma trudov dogovor,DA li 6te se polu4i i 6te me odobrqt li.imam malko detence na godinka a maja mi e v 4ujbina

# 34
  • София
  • Мнения: 1 176
Moje te li da mi pomognete.Iskam da teglq ot jet kredit no nqma trudov dogovor,DA li 6te se polu4i i 6te me odobrqt li.imam malko detence na godinka a maja mi e v 4ujbina




В момента трудно щом си без договор.По добре помоли някой близък да го вземе на негово име,говоря за майка/баща,защото друг едва ли би се навил в момента.Но не ти пречи да опиташ,отиваш и си пускаш анкета,ако стане стане,пари за тов не взимат.

# 35
  • София
  • Мнения: 619
Ще следя темата!

# 36
  • Мнения: 4 569
Moje te li da mi pomognete.Iskam da teglq ot jet kredit no nqma trudov dogovor,DA li 6te se polu4i i 6te me odobrqt li.imam malko detence na godinka a maja mi e v 4ujbina
Доколкото знам навсякъде искат трудов договор.Така ли е?

# 37
  • до Бургас
  • Мнения: 100
Moje te li da mi pomognete.Iskam da teglq ot jet kredit no nqma trudov dogovor,DA li 6te se polu4i i 6te me odobrqt li.imam malko detence na godinka a maja mi e v 4ujbina
Доколкото знам навсякъде искат трудов договор.Така ли е?

Да Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 1 176
Не!Има изключения,ако сте били клиент на някоя компания не е задължително да сте на трудов договор.Моля да ми позволите да знам,все пак работя го.Имаме клиенти които имат по няколко договора зад гърба си с добро кредитно досие,в момента работят но без договор и пак им се отпуска кредит.Но са малко единици такива,затова се старайте да си плащате навреме,трупате си точки за следващи периоди.

# 39
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ако не става със стандартен кредит от банка, може да се вземе ОК кредит от ОББ /отворен кредит/, дават го сравнително лесно. То си е един вид кредитна карта, лихвата обаче е 16.75. Искат да имаш трудов договор, одобрението става за 1-2 дни. Лимитите им са от 2000 до 8000лв.според зависи.
Не се занимавай с кожодерите от Джет.

# 40
  • Мнения: 2
А някой чувал ли е нещо за тера кредит, също небанкова институция? Thinking

# 41
  • София
  • Мнения: 1 176
А някой чувал ли е нещо за тера кредит, също небанкова институция? Thinking

Това ще да е някоя новост,лично аз не съм ги чувала а работя в тази сфера.Проучи ги внимателно,а ако подписваш договор чети по внимателно какво пише в него.Често пъти има доста капани,а хората нямат навика да четат.Знам,че като си притиснат не претендираш много,но все пак четете какво подписвате.Или си питайте консултанта:Примерно теглите 1 000 лв за 12 месеца по колко ви е вноската.Колко идва оскъпяването,при предсрочно погасяване има ли наказателни такси и лихви и ако има в какъв размер са.Винаги щом погасите някой кредит,искайте си документ че нямате задължения.Аз лично вече се сблъсках с такъв проблем  #Crazy Почти го бях докарала да се съдим с една въпросна фирма.

# 42
  • Мнения: 156
Някой има ли представа от дейността на Микрофонд.Те също се занимават с кредитиране.Ще се радвам някой ако сподели мнение.

Общи условия

Активация на акаунт