Цени за чужденци !!!!!!!!!

  • 2 625
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Вярно ли бе ,Тео  newsm78 Не предполагах,на нас даже ни се видяха много изгодни цените  Thinking

До нашата къща на Халкидики има семеен хотел, този сезон за гърци двойна стая беше 70 евро, а за чужденци 50 евро. Собственика ни каза, че се получава така, защото, Халкидики се посещава предимно от солунчани, които идвали за почивните дни, а чужденците си правели годишния отпуск newsm78. Искаше ми се да му кажа, че те гърците точно заради цените идват за по два дни, ама кво да му обяснявам, щом сам не се сеща Wink

# 16
  • Мнения: 392
А ние с мъжа ми ходихме на Дряновския манастир (кръстихме едно много хубаво българско бебче) и преспахме там. Та питам аз какви са цените и попа вика 15лв за мен 30 за него. Той хитър, ама и аз не останах назад. Питам - а не може ли да го броим за българин , щото мен там ме броят за гъркиня??? Добре бе, нема проблеми- каза чичо поп. И стана работата, ама после като почнаха - я ела сега ми преведи на таз икона кой светец е, на оная какво пише... танто за кукуриго. На другия ден минахме през Царевец, там пък друга простотия . Беше мисля четвъртък - безплатно за българи. Той моя не си личи ,че е чужденец ако не си отвори устата, ама оная г-жа нещо взе да му обяснява, а той милия глеееда умно и мига, та го разбра че не е от наште. Трябвало да платим само за него, голям резил, 5 българи да влезем безплатно, а на него билет. Обясних и на жената някои неща , как например на Акропола всяка неделя е безплатно (освен през лятото)... ама за всички, не само за гърците. Та ми се извини тя, че такъв бил реда.
А по ресторантите сме нямали проблеми,  той обожава нашите кебапчета и само тях си поръчваше + шопска без меню.

# 17
  • Мнения: 4 399
Ох, и на мене ми е болна тема... Не ми се е случвало в ресторант, но до гуша ми е дошло да се разправям с хотели. Понякога великодушно ни пускат и двамата на БГ цена когато цената е за стая, понякога не. Много е обидно, в крайна сметка не са по-мръсни чужденците и не харчат повече вода от българите. Това отблъсква рано или късно. А и сме били в хотели, в които простосмъртни българи не ходят и на паркинга са строени скъпи возила със съмнителен произход като за изложба. И пак се предполага, че чужденеца трябвало да плаща повече от българските мутри... Да ги ожали човек какви са бедни... Но съм най-възмутена когато цените в музеите за чужденци са различни. В голямата част от случаите няма превод дори на английски, камо ли на друг език. Горките чужденци не могат да разберат и една дума, но плащат петорни цени. Или пък в Царевец, където така и така няма никакви обозначения. Ами не са те тия дето пикаят по руините ни...

Що се отнася за други европейски страни, на мен не ми се е случвало да установя разлика в цените за местните и за чужденците. Включително и в Италия не съм наблюдавала такова нещо, въпреки че често ходим до там. Дори и да го има, явно го правят така че чужденците да не се усетят и поне не е толкова обидно. Един мой колега немец се възмущаваше точно за същите неща от Индия, е извинявайте разбирам че сме бедни, ама чак пък на нивото на Индия, не би трябвало да сме... Според мен уважавайки чужденеца, демонстрираме и национално самочувствие.

# 18
  • UK
  • Мнения: 1 334
на мен ми е правило впечатление,че има разлика в цените по музеи в зависимост от това дали си от европейската общност или не,но тогава ставаше дума за студентски билети.

# 19
  • Мнения: 9 903
на мен ми е правило впечатление,че има разлика в цените по музеи в зависимост от това дали си от европейската общност или не,но тогава ставаше дума за студентски билети.

о, не е само за студентите разликата. Студентите и гражданите на Европейския съюз плащат за музеите по-малко от мен. В този смисъл и за мен има отделни цени в чужбина Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 465
oooo az s moia sam pla6tala vav Varna za taksi 10 lv za 1 km. Ama az sam si vinovna 4e ne vidiah kakav e kvadraten 6ofiora i 4e po kolata niama6e nikakvi drugi nadpisi osven taksi i 4e be6e jalta kato v New York hahaha hahaha Eiii ima gi i takiva mazni tarikatlivi bulgari deto si misliat 4e bogatstvo 6te natrupat na garba na drugite, ama tia prostotiata ne hodi po jivotnite ia Twisted Evil
Taka 4e dori i v taksitata neka si traiat mujete vi i da ne govoriat ako im e zle bulgarskiat kato na moia Thinking

# 21
  • Мнения: 392
Не си случила на шофьор, ние от Добрич до Варна(50км) платихме 10лв

# 22
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Доритка,стана ми лЮбопитно :в кои други страни го има Thinking

Знам преди, ама навремето, че го е имало и в Испания. А сега знам само за Италия. Поправи ме ако не е така...
Поне сега като бяхме в Милано ми се стори, че имат два видя менюта...(за свои и .. чужденци)

Поправям те: не е така  Wink Няма такава песен тук

# 23
  • Мнения: 1 545
наистина е много дразнеща тази политика на двойни цени. Не знам кога българите ще разберем, че не така се прави туризъм, че в скоро време съвсем на сухо ще останем. Не само заради цените, но и заради обслужването, което съвсем куца.
Иначе и аз примери колкото искате мога да разкажа. Преди две години си правихме обиколка на балканите, от Търново до Сопот и обратно. По ресторантите никога не са се опитвали да ни минат, но факта е че навсякъде по музеите цените бяха различни. Някъде плащах за него като чужденец, някъде просто не говорихме по между си, и така минаваше за българин. На лифта в Боровец например така също минахме. Като се замисля, по хотели малко сме ходили, а където сме били, правех предварително резервация за двама, и плащахме еднакви цени. Но това по изключение.

# 24
  • Мнения: 1 959
Те затова чужденците се тъпчат да ходят на олинклузив щото ядат и пият и не ги мамят в цената щото не плащат.

# 25
  • Мнения: 464
Radvam se, che na nikoi ne se e sluchvalo. Cenite v "negovoto" menu biaha s moliv napisani, no kakto i da e. Za hoteli, muzei i t.n da vinagi plastame poveche za nego. Vuv vaprosnia Sandanski obache mu kazah da ne govori dokato vzemahme hotelskite stai i uchudvasto uspiahme da vzemem 2 stai za 4 bulgari haha. A za tova, koeto kazal sobstvenika na restorant za bednite germanski turisti, lele male, az poniakoga si mislia sto tolkoz ia hvalia tazi Bulgaria na priatlei, poznati i semeistvoto na sapruga mi. Che e hubavo, hubavo e, ama na vsiakade po sveta e hubavo, drugade pone niama da te "minavat" za vsiako nesto. Imam poznati jiveeshti v Irlandia, koieto si biaha v BG 2003 i kazaha, che poveche niama da si hodiat tam na pochivka, kazah, che Ibiza ste im e po-evtina Simple Smile()

Ama kvo da se pravi takiva sme si i niama da se opravim kolkoto i pari i sredstva da se vnesat v BG, nashiat mantalitet iavno ne podleji na promeni Simple Smile)

# 26
..... kazah, che Ibiza ste im e po-evtina Simple Smile()

.....
Ама тя определено е по-евтина. Аз отдавна я пея тази песен. Особенно пък тази година ми се видя невероятно скъпо по българското черноморие и се чудя как ще ги задържат чужденците.  Thinking

# 27
  • Мнения: 4 629

И мен много ме дразни политиката с двойните цени и недоумявам на какво се дължи. Факт е обаче, че за годините, в които живяхме с мъжа ми в България не ни се е случвало да ни дадат различни менюта или от тези за чужденци. По музеите сме плащали по-висока такса за него  #Cussing out

Що се отнася за други европейски страни, на мен не ми се е случвало да установя разлика в цените за местните и за чужденците. Включително и в Италия не съм наблюдавала такова нещо, въпреки че често ходим до там. Дори и да го има, явно го правят така че чужденците да не се усетят и поне не е толкова обидно.

В Рим например си има т. нар. туристически области и там всичко е по-скъпо - хотелите, ресторантите. Но цените са по-скъпи за всички ( и за италианци и за туристи).

# 28
  • Мнения: 3 634
Да ви кажа пък аз на мен какво ми отговориха след като се отвращавах гласно от тази балканска тъпащина да се слагат едни цени за българи и други за чужденци.
Казаха ми да съм погледнела стандарта на страната от която идвам, да сравня средната заплата в БГ и средната в страната от която идвам и други подобни... и тогава да съм говорела.
За българите живеещи в курортните градове си е съвсем нормално да има такава ценова разлика... все пак нали знаете, хората от чужбина берат парите си от дърветата.

# 29
  • Мнения: 464
HA ha ,
I na men sa mi gi redili takiva, kakvo bila za  amerikaneca da plati 5 leva za taksi za 2 km. Ama  tova li e vaprosa? Ne !!!!!! To verno si misliat, che ako niakoi jivee izvun BG  ima durvo za pari. kakvoto si imame s chesten trud si go izkarvame, a ne kato tiah samo da debnat kato hieni   Close Ne im bilo lesno, a na mene lesno li mi e?? Ama aide kakto i da e si vikam vseki put kato mi doide smetkata s niakolko leva poveche, ili taksito vse da mi kazva nemam drebni kuklo, ami az gi ulesniavam vinagi kato se opitvam da im davam tochni pari, a za bakshish, ste im ostavia ako niamat naglosta da me lujat v smetkata

Общи условия

Активация на акаунт