Как се прави кисел и има ли смисъл от него

  • 35 249
  • 79
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1
Здравей, моята дъщеричка е на 6 месеца и половина и от месец и половина и аз и давам кисел през ден, редувайки го с млечно-плодова каша. Аз знам, че не е хубаво всеки ден да се дава каша, защото тя много надува дечицата, а кисела е по-диетичен. Аз лично не бих направила киселът с компот, защото там има твърде много захар. Купувам кисел на Биосет.

# 76
  • Мнения: 15 379
Аз знам, че не е хубаво всеки ден да се дава каша, защото тя много надува дечицата, а кисела е по-диетичен.Купувам кисел на Биосет.
Кашите не надуват бебетата, никак даже Stop.
Киселът, който купуваш не е никак подходящ за бебе на 6м. и половина. Той няма да надуе бебето, но пък ще го понатрови леко, предвид оцветителите, ароматизаторите и консервантите, които съдържа.

# 77
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз знам, че не е хубаво всеки ден да се дава каша, защото тя много надува дечицата, а кисела е по-диетичен.Купувам кисел на Биосет.
Кашите не надуват бебетата, никак даже Stop.
Киселът, който купуваш не е никак подходящ за бебе на 6м. и половина. Той няма да надуе бебето, но пък ще го понатрови леко, предвид оцветителите, ароматизаторите и консервантите, които съдържа.
Бих допълнила към горното, че понятието "диетичен" според мен няма място в бебешко менЮ. Освен,разбира се, когато се касае за специални нужди. Естествено, изклЮчваме и мазно, солено, сладко и т.н.

# 78
  • Мнения: 1
Аз лично не виждам проблем да се дава кисел,и не смятам че нишастето е вредно ако е в нормални количества,но на малката не и допада особено Simple Smile

# 79
  • Мнения: 2 070
Ще раздвижа темата, защото е актуална за мен.
Кашите въобще не са високоенергийни и не се качва от тях. Исках да качим - не се получи.

Вчера правих нишесте с прясно мляко, сложих една бисквита.
Днес имаше един ужасен десерт в ДК - сложили киви в горещото мляко и миришеше гадно (за втори път го правят тоя номер). Нямах време да реагирам и пак направих същото нишесте, само че сложих и малко банан след като изстина.
Не обичам едно и също да предлагам, но има и изключения.

Опитвам се да правя по-калорични храни и предпочитам да е без прясно мляко, но не искам да слагам АМ. Ако е само с вода, бисквита и плод дали няма да е много блудкаво  newsm78
И колкото и здравословни рецепти за закуска да търся никога не намирам разнообразие, колкото и да се твърди че има такова - всичко се върти около овесени ядки, кус кус, грис и съответно с плодове или с масло и сирене. Има също и кисело мляко с нещо си  Wink

Общи условия

Активация на акаунт