Старото чекмедже с любимите ни детски книжки!

  • 4 946
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 909
Mr. Green И аз го пея на Тити, а вече и "танцът" на двамата към песничката играем. Grinning
На Мориц ли му стърчеше перчема? Grinning

Много е пораснала Сара! Станала е голяма чаровница! Жива и здрава да ви е!
Не помня на кого му стърчеше кичето  Simple Smile обаче и танца не помня  Banghead
Благодаря zа пожеланията, и вашата красива  принцеса да е жива и здравичка! Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 513
На Мориц ли му стърчеше перчема? Grinning

Май на Мориц беше.  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 4 390
обаче и танца не помня  Banghead
Благодаря zа пожеланията, и вашата красива  принцеса да е жива и здравичка! Heart Eyes

И аз на свой ред благодаря за пожеланията! Heart Eyes
А танцът на някоя клубна среща ще ти го изиграя. Laughing

# 63
  • Мнения: 3 634
Хихихихи!

Благодаря ви, момичета. Припомнихте ми едното там старо минало време, а и ме хвана яд, че не можах да си стигна до родния град и да си взема някой от детските ми книжки.

Макс и Мориц приличат на малки старчета.

# 64
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Еххх,
Детство мое,реално и вълшебно,
Детство мое така си ми потербно,
Все се мъча света да обърна,
Яхнал пръчка при теб да се върна...


Любими книжки ми бяха за "Зайчето Питър " и "Мечо Пух"
После като "поотраснах" малко "Пипи Дългото Чорапче","Карлсон, който живее на покрива" и не на последно място"Малкия принц"- не ,че още не я препрочитам де
А и "Български народни приказки"  и "ЯнБибиян"

А пък като почнеше "Милион и едно желания" нямаше излизане

# 65
  • Мнения: 1 909
обаче и танца не помня  Banghead
Благодаря zа пожеланията, и вашата красива  принцеса да е жива и здравичка! Heart Eyes

И аз на свой ред благодаря за пожеланията! Heart Eyes
А танцът на някоя клубна среща ще ти го изиграя. Laughing
Аааа, не  Naughty Сладураната на снимката искам да ми го иzденси  Crossing Arms Joy

# 66
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Май не видях Тошко Африкански  newsm78
Иначе аз съм откачена на тема книжки и синчето покрай мен Wink Тази година половината от единия ми куфар беше пълна с книжки на БГ. Пипи я имаме както на БГ така и на английски, за да може малкия сам да си я чете. Карлсон на английски не намерих, затова тази година си го купихме от Родината, както и Макс и мориц, Лукчо, Тошко Африкански и Ян Бибиян. Доктор Охболи прочетохме по-миналото лято на БГ и след това купихме Доктор Дулитъл на английски. Незнайко в момента я борим, много ми е приятно да чета любимите си книжки отново. Много обичах и Мери Попинс, купих я в оригинал тук, обаче нещо не допадна на синът ми  Rolling Eyes Поръчала съм на свекървата да търси Ние врабчетата в БГ и когато се чуди какво да купи и прати на малкия, като подарък, да я изпозва нея Wink Патиланци много го обичах, но за съжаление е трудно разбираем за нашите дечица. Ами Чернишка и По гори и води от Емилиян Станев... Ох, толкова са много, дали ще успея да ги прочета всичките на сина ми, все пак неговото поколение си има други идоли. Като например Horrid Henry и Хари Потер  Crazy
ПП: Забравих да кажа, че бях фен и на Джани Родари.
       Толкова се бях побъркала и по Двойната Лотхен, че си кръстихме така сиамското коте Лотхен или накратко Лоти  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 11 сеп 2005, 21:00 от м_е_р_и

# 67
  • Мнения: 4 390
Цитат
Ами Чернишка ...
Ииииииии, да бе! Това ми беше любимото лисиче! :

# 68
  • Мнения: 1 072
Пипи Дългото Чорапче.
Емил от Льонеберия.
Малкия Никола.
Но основно първите две.
Усещам, че не са само те, но в момента не се сещам.

# 69
  • Мнения: 1 072
Знаех си аз! Романи за деца, от Ерих Кестнер: Двойната Лотхен+Емил и Точица+още нещо беше за едно училище, не помня името, но беше супер книжка. А, да, Летящата класна стая.
БЕз дом също.

# 70
  • Мнения: 4 244
Знаех си аз! Романи за деца, от Ерих Кестнер: Двойната Лотхен+Емил и Точица+още нещо беше за едно училище, не помня името, но беше супер книжка. А, да, Летящата класна стая.
БЕз дом също.
Емил и детективите, Антон и Точица (изинявай че те поправям Hug)
А се сетих и за 35 май пак на Кестнер
Много странен автор по принцип, но детските му неща са си класика
Само Двойната Лохен колко екранни версии има, не е за разправяне Laughing

# 71
  • Мнения: 1 072
Права си, вярно,че беше Антон!
Да, да, ох, благодаря ти, не можех да се сетя за Емил и детективите!

# 72
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Ха, тъкмо и аз си донесох детските книжки сега. Имах си 3 тома приказки по А.Каралийчев, те ми бяха любими. И една "Кубински народни приказки", доколкото си спомням, тя ми беше една от първите, които прочетох.

# 73
  • Мнения: 1 017

[[:o) , книжката за Чопърцила и аз много я обичах, тя беше на вилата и всяко лято в продължение на години я препрочитах, и досега си спомням част от текста. За съжаление не съм видяла да са я преиздали, иначе щях с удоволствие да си я купя (под претекст че е за синчето  Wink)]

Их, намери се един     bouquet. А само да добавя (понеже не про4етох вси4ко, да ме извините ако ве4е сте го споменали...) Карл МАй Grinning Винету дълго време го сънувах...
И има6е едни поредици от сорта "Приказки на балканските народи", цяла поредица...Прекрасни.
Хубава седмица, моми4ета.

# 74
  • Мнения: 382
а за разбойника Румцайс и неговата дъщеря спомняте ли?Освен книжката имаше и серийки

Общи условия

Активация на акаунт