По-трудно или по-лесно е да забременееш след Противозачатъчни

  • 18 303
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 919
Нали все забременяване ми е в главата и си говоря с разни приятелки, та някои твърдят, че било най-лесно да се забременее след като си пила противозачатъчни хапчета, а другите казват, че поне 6 месеца трябвало да се прочисти организма и тогава щяло да стане.
Аз тотално се обърках какво да мисля. Аз спрях хапчетата април месец и започнахме да правим опити за бебе юни.
Къде е истината според вас?
Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 580
Твърди се ,че било по-лесно .

# 2
  • Мнения: 2 660
След противозачатъчни трудно се забременява веднага.

Противозачатъчните имат няколко действия - подтискат овулацията, не позволяват на лигавицата на матката да се удебелява до степен, пригодна за загнездване и поддържат сервикалната слуз по-гъста, така че сперматозоидите да плуват трудно в нея. 

На някои жени им трябват 2 до 6 месеца да възстановят нормалната функция на организма си. При други се получава и веднага, но по принцип си иска малко повече време.

# 3
  • Мнения: 919
Значи следващия месец трябва да стане  Wink 6ти от спирането

# 4
  • Мнения: 2 660
Пожелавам ти късмет! Grinning

# 5
  • Мнения: 491
Съветът ми е да не пиете противозачатъчни ако не ви се налага да ги взимате ,ако искате бебе и нямате никакви репродуктивни проблеми правете любов и то ще се появи на бял свят. smile3525

# 6
  • Мнения: 13
Всяка втора жена има кисти на яйчника следователно пие противозачатъчни.Как да не се приемат такива хапчета, като е наложимо?Това за повечето жени е като употребата на превръзки.

# 7
  • Мнения: 919
Аз всъщност ги пиех, защото имах проблем с кожата ( тежко акне). За съжаление отново се завръща, но сега това не е важно.

# 8
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
След противозачатъчни се забременява по-лесно. Първия път имах проблеми с цикъла пих противозачатъчни и 2-3 месеца след като ми се изчисти организма от тях забременях.

# 9
  • Мнения: 2 617
Мисля, че от отговорите дотук може да се направи един извод и той е - всичко е строго индивидуално. Така че ако нямате конкретен проблем, заради който да пиете противозачатъчни, е леко неадекватно да ги пиете, за да забременеете по-лесно след спирането им.

# 10
  • Мнения: 3 157
Аз забременях още първия месец след спирането им.
Според гинеколога ми-да,след спиране на противозачатъчните(или в почивките между приемането им) вероятността от забременяване е много голяма.

# 11
  • Мнения: 491
Аз забременях още първия месец след спирането им.
Според гинеколога ми-да,след спиране на противозачатъчните(или в почивките между приемането им) вероятността от забременяване е много голяма.
Дали не е било само съвпадение никой не може да знае със сигурност. Flutter

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Аз имах нарушени хормонални истории - прокървявания между цикли. Дадоха ми противозачатъчни и ми казаха, че после ще забременея по - лесно - да ама не. Правихме опити - нищо. После се пазихме половин година, моят ми предложи брак и след 15 дни  EFP

# 13
  • Мнения: 4
Здравейте..и аз имам едно въпросче.Искаме да имаме бебче с мъжа ми и работим по въпросчето.Втори месец неуспешен мина сега.И отново работим сега.Та... чувала съм от познати ,че която искала да забременее пиела противозачатъчни 2-3 месеца и после ставало ?!

# 14
  • Мнения: 2 110
Здравейте..и аз имам едно въпросче.Искаме да имаме бебче с мъжа ми и работим по въпросчето.Втори месец неуспешен мина сега.И отново работим сега.Та... чувала съм от познати ,че която искала да забременее пиела противозачатъчни 2-3 месеца и после ставало ?!

Това трябва да го препоръча лекар !

Относно пиенето на противозачатъчни и забременяване ,мога да кажа ,че първият месец след спирането е  почти невъзможно и нежелателно да се забременее,но после е по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт