По-трудно или по-лесно е да забременееш след Противозачатъчни

  • 18 315
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 919
Нали все забременяване ми е в главата и си говоря с разни приятелки, та някои твърдят, че било най-лесно да се забременее след като си пила противозачатъчни хапчета, а другите казват, че поне 6 месеца трябвало да се прочисти организма и тогава щяло да стане.
Аз тотално се обърках какво да мисля. Аз спрях хапчетата април месец и започнахме да правим опити за бебе юни.
Къде е истината според вас?
Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 580
Твърди се ,че било по-лесно .

# 2
  • Мнения: 2 660
След противозачатъчни трудно се забременява веднага.

Противозачатъчните имат няколко действия - подтискат овулацията, не позволяват на лигавицата на матката да се удебелява до степен, пригодна за загнездване и поддържат сервикалната слуз по-гъста, така че сперматозоидите да плуват трудно в нея. 

На някои жени им трябват 2 до 6 месеца да възстановят нормалната функция на организма си. При други се получава и веднага, но по принцип си иска малко повече време.

# 3
  • Мнения: 919
Значи следващия месец трябва да стане  Wink 6ти от спирането

# 4
  • Мнения: 2 660
Пожелавам ти късмет! Grinning

# 5
  • Мнения: 491
Съветът ми е да не пиете противозачатъчни ако не ви се налага да ги взимате ,ако искате бебе и нямате никакви репродуктивни проблеми правете любов и то ще се появи на бял свят. smile3525

# 6
  • Мнения: 13
Всяка втора жена има кисти на яйчника следователно пие противозачатъчни.Как да не се приемат такива хапчета, като е наложимо?Това за повечето жени е като употребата на превръзки.

# 7
  • Мнения: 919
Аз всъщност ги пиех, защото имах проблем с кожата ( тежко акне). За съжаление отново се завръща, но сега това не е важно.

# 8
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
След противозачатъчни се забременява по-лесно. Първия път имах проблеми с цикъла пих противозачатъчни и 2-3 месеца след като ми се изчисти организма от тях забременях.

# 9
  • Мнения: 2 617
Мисля, че от отговорите дотук може да се направи един извод и той е - всичко е строго индивидуално. Така че ако нямате конкретен проблем, заради който да пиете противозачатъчни, е леко неадекватно да ги пиете, за да забременеете по-лесно след спирането им.

# 10
  • Мнения: 3 157
Аз забременях още първия месец след спирането им.
Според гинеколога ми-да,след спиране на противозачатъчните(или в почивките между приемането им) вероятността от забременяване е много голяма.

# 11
  • Мнения: 491
Аз забременях още първия месец след спирането им.
Според гинеколога ми-да,след спиране на противозачатъчните(или в почивките между приемането им) вероятността от забременяване е много голяма.
Дали не е било само съвпадение никой не може да знае със сигурност. Flutter

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Аз имах нарушени хормонални истории - прокървявания между цикли. Дадоха ми противозачатъчни и ми казаха, че после ще забременея по - лесно - да ама не. Правихме опити - нищо. После се пазихме половин година, моят ми предложи брак и след 15 дни  EFP

# 13
  • Мнения: 4
Здравейте..и аз имам едно въпросче.Искаме да имаме бебче с мъжа ми и работим по въпросчето.Втори месец неуспешен мина сега.И отново работим сега.Та... чувала съм от познати ,че която искала да забременее пиела противозачатъчни 2-3 месеца и после ставало ?!

# 14
  • Мнения: 2 110
Здравейте..и аз имам едно въпросче.Искаме да имаме бебче с мъжа ми и работим по въпросчето.Втори месец неуспешен мина сега.И отново работим сега.Та... чувала съм от познати ,че която искала да забременее пиела противозачатъчни 2-3 месеца и после ставало ?!

Това трябва да го препоръча лекар !

Относно пиенето на противозачатъчни и забременяване ,мога да кажа ,че първият месец след спирането е  почти невъзможно и нежелателно да се забременее,но после е по-лесно.

# 15
  • Мнения: 16
Аз също немога да забременея,макар че цикълът ми е редовен.От цитунамаската съм 2-ра група и ми изписаха Регулон/мисля бяха/пих ги две седмици,но започнах да се чувствам кофти и ги спрях.Веднага след спирането/две седмици преди да ми дойде редовния цикъл/ми започна менструацията,вероятно заради спирането.Вървя ми пет дни,т.е. свърши ми преди седем дни,но днес трябваше да ми дойде редовния цикъл,което направо ме обърка,защото имам подут корем,гадене,главоболие,а не ми дойде.Обърках се съвсем newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 16
  • Мнения: 3 157

[/quote]
Това трябва да го препоръча лекар !

Относно пиенето на противозачатъчни и забременяване ,мога да кажа ,че първият месец след спирането е  почти невъзможно и нежелателно да се забременее,но после е по-лесно.
[/quote]


Защо да е нежелателно?За невъзможното,знам,че не е вярно.

# 17
  • Мнения: 2 357
Аз пих противозачатъчни почти 5 год. заради нередовен цикъл. И когато спирах за почивка от месец, два, лекарката ми ме предупреждаваше изрично много да се пазим (още не бяхме женени със съпруга ми, а и бяхме студенти Simple Smile ) Тя много пъти ми е казвала, че след спирането им се забременява МНОГО ПО-ЛЕСНО И ДОРИ СЕ ДАВАТ НА ЖЕНИ С ПРОБЛЕМНО ЗАБРАМЕНЯВАНЕ, ДОРИ ВЕРОЯТНОСТТА ЗА БЛИЗНАЦИ Е ГОЛЯМА!
Хапчетат ми бяха "Жанин", аз не забременях , защото повярвах, че трябва да чакам да се изчистя от хормоните....
Желая ти много успех и здраво бебче като резултат!   bouquet  Hug

# 18
  • Мнения: 20
И аз ги пих противозачатъчни заради кисти. И двата пъти забременях точно следващия месец, след като ги спрях.
По принцип не препоръчвам на сама глава да се пият, само с цел да се забременее  Peace , но просто при мен си беше факт.
Въпреки, че доки ми казваше, че може да имам проблеми със забременяването, точно заради кистите. Божа работа  Peace

# 19
  • Мнения: 668
Всяка втора жена има кисти на яйчника следователно пие противозачатъчни.Как да не се приемат такива хапчета, като е наложимо?Това за повечето жени е като употребата на превръзки.

Понеже се ползват точно като превръзки, затова онкологиите са пълни с млади жени.

# 20
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Строго индивидуално е  Peace Имаше подобна тема преди известно време:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=384514.0;all

Не знам какви противозачатъчни сте взимали, но изобщо не е вярно, че е нежелателно да се забременее след приема им.
Лекарят ми е казвал, че това е останало като вярване от времето, когато хапчетата са били с големи дози хормон (както и теорията за "прочистването"), и няма нищо общо с тези, които се взимат сега.

Аз всъщност ги пиех, защото имах проблем с кожата ( тежко акне). За съжаление отново се завръща, но сега това не е важно.

pipiole, ако бременността се забави, може да си направиш хормонални изследвания  Peace Акнето се предизвиква от наличие на мъжки полови хормони и с изследванията ще си изясниш дали хормоналният ти баланс е ОК. Аз също страдах от акне, каквото не съм имала и в пубертета, миналата година имах леко завишен тестостерон (за който ми бяха казали, че не би бил пречка за забременяване, но все пак зависи каква е картинката като цяло).

Успех! Flowers Four Leaf Clover

# 21
  • Мнения: 582
 Аз също пия Ясмин по медицински причини. Докторът ми каза, че е хубаво опитите за бебе да се правят не на 1вия месец, а най-рано на втория месец след спирането на хапчетата. Даде ми пример и за много бебета, които са станали при пропуснато хапче и са живи и здрави, но все пак е хубаво да се изчака 1-2м. Знам, че след това се забременява по-лесно.

# 22
  • Мнения: 16
На мене ми ги изписа лекар,но след втората седмица от приемането на Регулон,нещо взе много да ми се яде и качих наведнъж четири килограма и все ми беше едно такова"шугаво" и на своя глава ги спрях.На редовна дата цикълът ми не дойде,може би защото ми тръгна на сутринта след спирането на хапчетата.Искам да попитам  и на вас ли е било така?Аз тайничко се надявам,да сме успели за бебче Praynig,ноооооо Naughty понеже се подлъгахме има няма 10-15 пъти и тоя път не вярвам да се е получило. ThinkingАбе,то било трудно да се прави бебе,не е като на кино,да се заиграят един път и хоп-белата станала Blush baby_neutralЩе чакам да видя какво ще се случи.

# 23
  • Мнения: 582
 След като си ги спряла е нормално да ти дойде 2-3 дни след това.Така обаче редовната дата на цикъла ти се измества и не чакай да ти дойде, както предните месеци.

# 24
  • Мнения: 16
Мерси за отговора.Това точно ме интересуваше.Значи всичко е ясно Crossing ArmsПАК НЯМА ДА СЪМ БРЕМЕННА!

# 25
  • Мнения: 582
 Не се отчайвай  Hug. Бих те посъветвала обаче да спазваш това, което ти е казал лекарят и да си довършваш опаковките. Ако наистина имаш нужда от тези хапчета, пий ги няколко месеца и след това подновете опитите. Бъди спокойна, рано или късно всичко си идва на мястото.

# 26
  • Мнения: 1 699
Някъде по-горе мернах че някой твърдеше че е НЕЖЕЛАТЕЛНО да се забременява след прием на противозачатъчни първите месеци.Моля да се аргументира......Аз мисля че това твърдение не е вярна-прди всяка инвитро процедура се пият противозачатъчни,за да могат после като се спрат яйчника да си е починал и да работи по-добре.И ако не беше желателно едвали щяха да ги изписват  Peace Първият месец след спирането им,яйчниците заработват с пълна пара,и съм склонна да мисля че и забременяването ще е по-лесно Peace

# 27
  • Мнения: 16
Честно казано,аз вече съм на 100% сигурна,че пак нищо не се е получило.Направо вече се ядосвам.Мислех,че да правенето на бебче е най-красивия и интимен момент,ама като не се получи първите 15-20пъти,след които дебнем овулация и с кеф и без кеф,се опитваме да го направим,сексът ми идва направо като по задължение. Tired

# 28
  • Мнения: 9 451
Цитат
Честно казано,аз вече съм на 100% сигурна,че пак нищо не се е получило.Направо вече се ядосвам.Мислех,че да правенето на бебче е най-красивия и интимен момент,ама като не се получи първите 15-20пъти,след които дебнем овулация и с кеф и без кеф,се опитваме да го направим,сексът ми идва направо като по задължение.
Ще стане!Търпение му е майката!
Късмет Hug

# 29
  • Мнения: 16
Чул Ви Господ!Дано!И в крайна сметка не разбирам,с какво противозачатъчните ще ми помогнат при Втора група на Цитонамазката? newsm78

# 30
  • Мнения: 30
Моята докторка казва, че на млади жени които имат проблем с забременяването се изписват противозачатъчни за да бъде лесно забременяването след 6 месеца прием. Аз забременях веднага на първия месец след спирането им. Но това е индивидуално за всеки.

# 31
  • Мнения: 582
 Едва ли са ти изписали противозачатъчните, заради резултатите от цитонамазката. Мисля, че трябва да поговориш подробно с гинеколога си и да разбереш всъщност какви здравословни проблеми имаш и имаш ли изобщо. А що се отнася до бебеправенето- не знам на колко години си, но ако не се притесняваш заради възрастта си, не виждам защо брзаш толкова. Забрави, че правиш бебе. Прави любов, мисли за други неща и всичко ще се нареди. Все пак о толкова теми " Искам бебе" може би си си направила извода, че колкото повече една жена се навива да забременнее, толкова повече това не се случва. Спокойствието на душата е много важно, за да може да заченеш по-лесно, особено ако имаш проблем.  bouquet

# 32
  • Мнения: 16
Моята лекарка е специалист,но има недостатък-НЕ КАЗВА НИЩО на пациентките си.Поглежда резултате мълчи 10мин. и пише рецепта.Какво е,що е нищо не казва!А,иначе съм на 29 год. и заради работата и развитието в нея все отлагах зачеването на дете.

# 33
  • Мнения: 76
Съвременните противозачатъчни подпомагат забременяването веднага след спирането им. Има доста жени, които точно затова ги пият. Казано накратко - системата започва да работи много по-добре и на по-бързи обороти. Забравете всички глупости казани за противозачатъчните едно време, сега те се предписват дори за лечение на доста хормонални и женски проблеми, включително и за улесняване на зачеването. Което идва да подсети останалите, които не искат още бебе - внимавайте след като ги спрете.

# 34
  • Мнения: 14
 Heart Eyes Аз си пих Ясмин близо 2 години, само с 1 месец почивка и май месец ги спрях, чаках да ми дойде юни и юли и започнахме да си бебеправим и така всичко си е до човека мисля аз, едва ли има някаква формула на упеха, а и каквото дал Господ  Hug Hug Hug Hug

# 35
  • Мнения: 16
Аз мисля,че немога да си позволя да пия противозачатъчни 1-2 години,защото времето наистина минава.Ами,ако и след приема им две години бебето нестане?Тогава изследвания,болници,евентуално инвитро,надежди newsm78 и току виж съм станала на 35.Ама,че съм станала черногледа Thinking

# 36
  • Мнения: 76
Аз мисля,че немога да си позволя да пия противозачатъчни 1-2 години,защото времето наистина минава.Ами,ако и след приема им две години бебето нестане?Тогава изследвания,болници,евентуално инвитро,надежди newsm78 и току виж съм станала на 35.Ама,че съм станала черногледа Thinking

Е, хайде сега, приказки. Недей така, толкова черногледо, когато трябва и когато най-малкото го очакваш то ще се случи  Hug А противозачатъчните няма да се налага да ги пиеш две години, ами няколко месеца, макс 6. От доста места чувам, че наистина помага, даже на повечето упътвания пише да се внимава след спирането им, защото рискът от забременяване, и то от веднъж, е огромен. Аз съм много доволна от Диане 35, помогнало ми е за какво ли не. Ако искаш разпитай гинеколога какво ще каже по въпроса за твоя конкретен случай. При правене на бебе има тенденция да се отчайва човек още от първия неуспешен опит, защото дотогава цял живот сме се пазели да не стане от веднъж, настроени сме да очакваме да стане, но то всъщност става след месеци. Така че спокойно, негативните мисли само предизвикват негативни събития Hug

# 37
  • Мнения: 63
Моята докторка казва, че на млади жени които имат проблем с забременяването се изписват противозачатъчни за да бъде лесно забременяването след 6 месеца прием. Аз забременях веднага на първия месец след спирането им. Но това е индивидуално за всеки.

Аз същото зная от моята докторка.

# 38
  • Мнения: 16
А,какво е мнението Ви за Регулон?

# 39
  • София
  • Мнения: 36 043
И да и не.
Да - подтиска се О. и когато се спрат - 'отпочиналия' яйчника може веднага да овулира
Не - ако има друг проблем - той си остава и след спирането на хормоните.

Наивно е да се мисли, че ако се пият тези медикаменти си осигурявате за в бъдеще по-лесно зачеване.
Каквото и да си говорим - ако сте здрави - хормоните пречат  Grinning

 

# 40
  • Варна
  • Мнения: 107
Момичета, и аз имам едно въпросче. Пила съм противозачатъчни "Регулон" близо 7 години Cry, и аз не знам с какъв акъл, но от 2, 5 години спрях да ги пия. Опитвам се да забременея от 3 месеца, засега без резултат  Sad, мислите ли, че може да ми се е отразило по някакъв начин. Имам си съвсем нормален цикъл и овулация, струва ми се, тепърва ги разучавам тези въпроси, и знам, че е рано да се шашкам, но ще се радвам, ако ме посъветвате. благодаря   bouquet

# 41
  • Мнения: 211
И аз така съм чувала. Но при мен не се получи - пиех си ги с цел предпазване доста време, след което спрях и решихме да се пробваме. Не се получи цяла година. Както и при моя позната - пи ги с цел забременяване след това, но не. Не знам, по скоро е до организъм...
lokitoki, мислех, че са бабини деветини, но май не са - организмът ти е свикнал да се предпазва. Ти подзъзнателно си го карала да го прави и му е трудно изведнъж да застане в другата крайност и да "задейства" механизмите си. Така казват бабите, на които много време не вярвах. Но май ще се окажат прави. Нали са баби - все са по-опитни и мъдри от нас. Така че изчакай повечко време организмът ти да се настрои на тази вълна и ще видиш Hug

# 42
  • Мнения: 560
Една моя приятелка пиеше противозачатъчни, за да се предпази от бременност около година, след това направи пауза, за да си почина и ХОП =>  EFP . Сега се радва на прекрасна дъщеря на 10 месеца.

Знаете ли нещо за Хлое-то? Пия го от 3 месеца, поради множество кистички и уголемени яйчници. Скоро бях на преглед и нещата са се подобрили значително. Десният яйчник е в норма и няма кисти, левият е съвсем леко уголемен, размера на кистичките се е намалил значително. Трябва да го пия още 3 месеца и после ще се стимулираме.

# 43
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми със сина ми забременях 2-я месец след като спрях противазачатъчните.
Сега обаче.....не става за сега Thinking

# 44
  • Мнения: 560
И все пак мисля,че такова забременяване след противозачатъчни може да стане ако жената си има нормална овулация, а не като при мен с ПКЯ, когато не може да се пукне фоликула.И през ум не ми е минавало, че мога да забременея ако ги спра, по-скоро няма да ми дойде пак няколко месеца.

# 45
  • Мнения: 57
Здравейте! Да се включа и аз Simple Smile Дълго време пиех Логест (тези таблетки ми ги посочиха като най-изчистените). Имах известни прекъсвания, но през последните две години ги спирах само за по месец. Този месец ги спрях, за да видим дали ще си имаме бебче. Обаче все още нищо не се знае - каквото е рекъл Господ, макар че толкова много съм се навила, че всичко ще е ок. Ще видим дано не остана силно разочарована. С първото дете забременях веднага щом го решихме, обаче тогава нещата стояха по друг начин, в този период не взимах дори хапче за глава камо ли противозачатъчни Tired

# 46
  • Мнения: 62
аз пиех противозачатъчни за регулиране на цикъла около 1 година.след това ги спрях и на 3 месец забременях.може и да има значение

# 47
  • Мнения: 560
аз пиех противозачатъчни за регулиране на цикъла около 1 година.след това ги спрях и на 3 месец забременях.може и да има значение

вдъхваш ми надежда, да знаеш  Hug    bouquet

# 48
  • Мнения: 62
дано ти помогне

# 49
  • Мнения: 160
Аз забременях веднага след като спрях противозачатъчните,не съм имала проблеми.Успех  bouquet

# 50
  • Мнения: 57
 CryПри мен не се получи newsm45 newsm45 EFN

# 51
  • Мнения: 160
Твърди се ,че било по-лесно .
и аз го твърдя,но не съм сигурна,че е от  противозачатъчните или просто си стана от раз при нас.

# 52
  • Мнения: 111
Zdraveite!Az sum nova tuk i ot edno izvestno vreme se informiram pri vas!Mnogo iskam da vi popitam za mnenie!
Pieh Yasmin 3 godini bez prekusvane i se chuvstvah mnogo dobre,na 06.09 imah svatba,no neznam ot pritesnenie li ili ot kakvo v denia na svatbata mi prokurvi!Sled svatbata vednaga zaminahme na pochivka i prez cialoto vreme-1 sedmica mi prokurviavashe(pieh si oshte hapchetata).Vurnahme se i az gi spriah-e doide mi ama ne kakto predi! Sled 1 mesec mi prokurvi otnovo i sega mi doide pak!Pravih si 3 testa,vse otricatelni!Molia za suvet!Drugata sedmica sum na doktor i shte vidim i toi kakvo shte kaje!

# 53
  • Мнения: 14
И аз пих Ясмин 2 години с 1 месец само прекъсване и като ги спрях и започнахме да бебеправим и се получи. Не знам колко е възможно да си забременяла с хапчетата, но предплогам, че ако това се случи и се продължи с противозачатъчните и се изхвърля плода, дано не се е получило така при теб и хайде спирай тези ясмин и  Hug знаеш какво следва  Wink

# 54
  • Мнения: 1 325
С малката забременях веднага след спирането им, на първият месец!
Искам да ви попитам, понеже отново започнах прием на противозачатъчни, който ще е около три месеца, дали е възможно , на последният прием на опаковката, да намаля бройката на хапчетата с , те нали са 21, а аз да приема 18 да кажем, с цел малко по рано да ми дойде цикъла.А дали това ще е предпоставка за малко по ранна овулация?
Спомням си , че след тримесечният курс на противозачатъчни, овулацията ми е била някъде на 14-15 ден, тогава и забременях с малката.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 590
Забременях още на първия месец след спирането на хапчетата. Simple Smile Дано и втория път стане толкова лесно.

# 56
  • Мнения: 10
здравейте
аз пих хап4ета около 8 години,от януари ги спрях на 29 ми дойди до 3 февруари,мислих 4е бебето е станало но днес  ми дойди с два дни закъснение
искам да попитам вие като спряхте хап4етата цикъла ви на 28 дена ли идваше?защо моя закъсня след толкова години не се ли е регулирал
дано имам късмет като пове4ето от вас и да стане след спирането на хап4етата
успех на вси4ки опитващи

# 57
  • Мнения: 4 569
И аз с питанка-пия хапчета,за да ми идва.Като ги спра цикъл няма с месеци.
Та като започна бебеправене как ще стане като няма цикъл?

# 58
  • Мнения: 14
Tani endjal, аз като пиех хапчетата си ми идваше точно като по часовник на 28 ден и като ги спрях май месец миналата година решихме да чакаме да ми дойде цикълът поне юни и юли и чак тогава да правим бебо, но и двата месеца имах цикъли с по 31-33 дена, а бебко си стана юли. Така, че няма страшно, ако искаш за по сигурно си вземи тестове за овулация, но истината е, че, ако правиш секс всеки ден около овулацията и всичко е наред бебчето ще си стане  Hug

# 59
  • Мнения: 1 325
Тани, първият път пих контрацептиви около 4-5месеца, но не можах да изчакам първият си нормален цикъл след тях тъй като забременях веднага.
Първите месеце е нормално, особенно след толкова дълъг прием, тялото трябва да се нагоди, бебчо ще стане много скоро, ще видиш Hug

# 60
  • Мнения: 514
Преди година и половина решихме да имаме дете и забременях веднага след спирането на хапчетата. За съжаление се оказа кухо яйце Sad. Според мен е по-добре да се изчака няколко месеца с цел организма да се пречисти от хормоните.

# 61
  • Мнения: 1 325
EliK , съжелявам за преживяното, но сигурно друга е била причината.
В съвременните контрацептиви има много ниска доза на хормони, и не е нужно да се чака, може и веднага да се действа.Просто лекарите препоръчват да се изчака един свободен цикъл за да може с по-голяма точност да се определи терминът на бъдещата майка.
Аз забременях веднага след противозачатъчни и имах супер лека и безпроблемна бременност.

# 62
  • Мнения: 514
mari_rouge, предполагам че си права, защото кухото яйце се среща доста често и то не само при жени, употребявали противозачатъчни. Тъй като наистина не знам каква е причината единственото ми обяснение е, че трябваше да го изчакам тоя един месец, а аз не го направих...
Не знам дали има връзка между спиране на хапчетата и забременяването, защото с детето ми забременях без да съм пила такива, а с кухото яйце след като пих. От повече от година не пия хапчета, а от няколко месеца пробваме за бебе, но не става Sad
Явно няма някакъв определен стандарт дори за конкретния човек.

# 63
  • Мнения: 1 325
 EliK ще стане , когато най-малко очакваш Hug
И аз имах кухо яйце, забременях веднага след мисед и хооп кухо яйце, макар, че докторите не правят връзка между двете неуспешни бременностти.
Скоро ще си в отчетни, ще видиш Hug

# 64
  • Мнения: 10
благодаря за отговорите
много ме успокоихте
 желая късмет на вси4ки и дано скоро се видим в друг под форум Praynig

# 65
  • Мнения: 1 325
Момичета, на вас кога ви дойде първата менстурация след спирането на противозачатъчните?

# 66
  • Мнения: 582
 На мен ми дойде на 40ят ден, но това е нормално за мен, т.к. имам ПКЯ.

# 67
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момичета, на вас кога ви дойде първата менстурация след спирането на противозачатъчните?

Точно на 28-мия ден, както докато ги пиех. Още месец-два беше така точен, както по време на хапчетата. После си мина пак на 31-36 дни както беше преди хапчетата.

# 68
  • София
  • Мнения: 36 043
Зависи от това дали има проблем и какъв е той.
Ако е нещо хормонално - напр. СПКЯ - по-лесно ще се зачене.
Ако има неоткрит проблем /напр. автоимунен/ - забременяването може да е по-скоро случайно
Ако няма никакъв проблем - зависи от реакцията на организма при спирането на ОК - при едни жени О. настъпва веднага след спиране на табл. при други трябва време за да се нормализира МЦ

# 69
  • Мнения: 309
Според мен е по-трудно, но може би от чисто психическа нагласа.Т.е. досега организмът и съзнанието са свикнали, че се пазят от бременност и известно време това продължава да действа, дори и да не се приемат вече противозачатъчни, независимо дали се използват хапчета, презерватив и т.н. Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 72
Гинеколога ме беше предупредил, че ако искам да забременея е хубаво да изчакам поне 6 мес. да се изчистят хормоните от организма ми. Аз забременях точно 6м. след като спрях хапчетата въпреки, че през това време не съм се пазила от бременност.

Общи условия

Активация на акаунт