Кога за първи път дадох те на вашите бебета сокче??

  • 1 046
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 326
Около 10-тия  му месец се пробвх да му дам сок от моркови, че сурови зеленчуци още не яде, но хич не му хареса. От тогава не съм му предлагала. Сега съм се замислила  да  му дам прясно изцеден сок от грозде, но разреден, само някой трябва да купи гроздето. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 927
Някъде около годинката. Дотогава я карахме на чисти плодове.
Това лято обаче пие фреш портокал сутрин (е, не всяка) и откакто има грозде също правя сок от него, защото спря да яде зърната - май я отказах веднъж като и предложих необелено грозде.....

Жълтък дадох някъде към 9-10 месец. Не виждам лошо в него, че да не го давам въобще.

Моята беба я захраних на почти 5 месеца, но ти ако си се разбързала - си решаваш сама.

# 17
  • Мнения: 464
Аз на мойта Таня и давам прясно изцедени сокчета от 1 седмица  2 пъти на ден по около 20-30 мл. Давам от моркови, праскова, грозде, ядълка, пъпеш(обожава го). Нито има колики нито газове, съвсем нормално си ги приема и не и разстрйват стомахчето. Отделно е само на кърма и суче на 3 часа, понякога на 2, понякога на 4. Според мен лично си зависи  бебето как ще реагира, а не кой каво ти казва, мненияата по тази тема са различни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт