Забраната е по-лесна от решенията

  • 7 361
  • 149
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 598
пенелопа, мoже да си остане с тоя 1 кариес като баща си Simple Smile
Иначе аз не съм чак толкова крайна, всичко е опитвала, но след 2 г., като си оформи вече вкуса, а и като гледам Людмил е краен, но дава на детето да хапне от неговата вафла  Mr. Green

# 76
  • Мнения: 9 990
Абе не е розово при голямата положението-на два дъвкателни има пломби-и двата горни предни, които паднаха бяха, както и единя втори... ConfusedИскрено се надявам постоянните да са здрави, че...А детето Наистина не прекалява,давала съм ако иска да опита, но то някак не го влече, самичко си е изградило.Да не мислиш, че не съм правила никога палачинки и пържени филии-еми правила съм-но не ги близва...от шоколад да си вземе едно блокче-останалото омита сестра и... Confused

# 77
  • Мнения: 46 598
А като малка да е повръщала често?

# 78
  • Мнения: 9 990
Не. Rolling EyesВъобще не е повръщала никога, с изключение на един летен вирус, това лято.
Извинете на останалите, че минахме на лични случаи... Blush

# 79
  • Мнения: 2 784
прекаленият светец и богу не е драг
чак такава крайност и фанатизъм не мога да разбера
все пак живеем в 2009г
това раждане у дома , без памперси ..... храненето
снимките в блога говорят много , приличате ми на сектанти
но се вижда че на детето все пак нищо не му е чуждо, има и сладки и торта  и кока -кола за р.д. и храни леля си с панирани филенца .
и аз съм за здравослословното, но съм и за всяко нещо да е в разумни граници.
Разбира се, нали това е идеята - не да лишаваме детето, а да го научим на правилния избор. От тази маса, отрупана със сладки, кока-кола и торта, той си взимаше само ядки и филия, без да има каквито и да е възбрани.

За сектанството - справка архивите на бг-мама. Когато преди 3 години за първи път заговорих за ЕБХ го обявиха за такова. Днес темата за ЕБХ е най-голямата в бг-мама. Същото с домашното раждане.
Нямам кой знае какво да кажа по темата, но винаги с удоволствие чета Людмил, защото ми предлага съвсем различен поглед върху живота. С повечето неща не съм съгласна, много неща и на мен ми се струват крайни, но изборът винаги е на родителя. Така сте избрали, така си гледате детето- разгледах снимките и видях само едно щастливо малко момченце. Между другото си спомних и темата ти за домашното раждане, там също имаше доста плюнки по тебе, чак се стигна до предложения да се уведоми прокурор, ако правилно си спомням. Поздравления за смелостта да отстоявате различните си възгледи и да ги споделяте и с другите.   bouquet

# 80
  • Мнения: 1 161
Не. Rolling EyesВъобще не е повръщала никога, с изключение на един летен вирус, това лято.
Извинете на останалите, че минахме на лични случаи... Blush
Напротив, точно тук трябва да решим с какво можем да помогнем на децата. Ето, аз казах как предпазихме зъбите на детето ни от разваляне, въпреки че има генетична обремененост.

Аз пък, от друга страна не вярвам много на гените, те определят макс. 50%, останалото е наше дело. Уестън Прайс отбелязва, че когато тези хора, със 100% здрави зъби отидат да работят в града, зъбите им се развалят. Значи не е ген. Не само това, но децата им започват да се раждат с деформации на зъбната арка.

В тази светлина вижте изследването на Потенджър (http://video.google.com/videoplay?docid=-6732288606352338419&hl=en#)

В продължение на 10 години той отглежда към 300 котки (това е един котешки живот), като ги разделя на 3 групи: първата със 100% сурова храна, втората 1/2 сготвена, 1/2 сурова и третата изцяло на готвена храна.

Тези, които са хранени повече с готвена храна започват да развиват скелетни (най-вече черепни) деформации в следващите поколения. 90% от котките хранени изцяло с готвена храна след няколко поколения загубват способност да се размножават или се раждат увредени. Освен това показват видимо по-високи нива на агресия, в сравнение със суровоядците. За сметка на това, тези, които се хранят с привичната им храна в суров вид живеят дълго, възпроизвеждат  нормално поколение и са в отлично здраве.

Интересно е, че д-р. Прайс открива същото при примитивните хора, както казах по-горе, - хора в идеално здраве започват да раждат деца с телесни деформации, щом се изложат на рафинирани храни -  при децата им се наблюдават деформации, като свиване на лицето и зъбната арка, изникване на криви зъби, лицеви и скелетни деформации, диспропорция и др.[/b] Т.е. тук не говорим за някакви наследствени "здрави" гени при примитивните хора.

Това са сериозни документиране изследвания, които не можем просто да пренебрегнем и кажем - това са крайности, мен не ме засяга.

# 81
  • Мнения: 1 161
прекаленият светец и богу не е драг
чак такава крайност и фанатизъм не мога да разбера
все пак живеем в 2009г
това раждане у дома , без памперси ..... храненето
снимките в блога говорят много , приличате ми на сектанти
но се вижда че на детето все пак нищо не му е чуждо, има и сладки и торта  и кока -кола за р.д. и храни леля си с панирани филенца .
и аз съм за здравослословното, но съм и за всяко нещо да е в разумни граници.
Разбира се, нали това е идеята - не да лишаваме детето, а да го научим на правилния избор. От тази маса, отрупана със сладки, кока-кола и торта, той си взимаше само ядки и филия, без да има каквито и да е възбрани.

За сектанството - справка архивите на бг-мама. Когато преди 3 години за първи път заговорих за ЕБХ го обявиха за такова. Днес темата за ЕБХ е най-голямата в бг-мама. Същото с домашното раждане.
Нямам кой знае какво да кажа по темата, но винаги с удоволствие чета Людмил, защото ми предлага съвсем различен поглед върху живота. С повечето неща не съм съгласна, много неща и на мен ми се струват крайни, но изборът винаги е на родителя. Така сте избрали, така си гледате детето- разгледах снимките и видях само едно щастливо малко момченце. Между другото си спомних и темата ти за домашното раждане, там също имаше доста плюнки по тебе, чак се стигна до предложения да се уведоми прокурор, ако правилно си спомням. Поздравления за смелостта да отстоявате различните си възгледи и да ги споделяте и с другите.   bouquet
Мда, беше се стигнало до полиция, заради "сектантска пропаганда" за домашно раждане и ЕБХ.

Но какво се случи в последствие - направи се подписки за естествено раждане, майките направиха  сдружение "Естествено", а по-смелите вече раждат у дома.

За ЕБХ вече се прави семинар в Пловдив, сайта www.BezPeleni.info се радва на голям брой посещения, а в bg-mamma това е най-дискутираната тема (11 пълни теми!).

# 82
  • София
  • Мнения: 17 595
...
Когато Сами държи да опита, винаги му даваме. Когато сме на разходка и аз си купя вафла (няма как, отгледан съм с такива) му даваме и на него. Но няма особен интерес ...

Е, моето също - в крайна сметка децата ни са в едно и също положение, моето отгледано с реклами, твоето без, какъв е изводът?

За кариесите - не разбрах - вече налични кариеси са изчезнали или?



Не, разбира се. Подобно нещо е... абсурд.
Всъщност не съвсем. Weston Price е провел обстойни опити, завръщайки се след световната си обиколка, прилагайки "примитивната" диета на тези народи върху градски деца с развалени зъби. Резултатите са били калциране на кариеси и прочие - всичко нагледно документирано с рентгенови снимки, изложени в книгата му. Но най-интересното е, че освен върху зъбите, правилното хранене оказало влияние и върху успеха на децата в училище.

"Several incidents of special interest occurred. Two different teachers came to me to inquire what had been done to make a particular child change from one of the poorest in the class in capacity to learn to one of the best. Dental caries is only one of the many expressions of our modern deficient nutritions."

Колко хубаво щеше да е тази книга да се прочете от всеки зъболекар. Тогава вместо рецепта с антибиотици и мазила, щяха да дават на клиентите си списък със здравословни храни.


В действителност зъболекарите предписват основно бормашина.
Твърдението, че дадена храна ще излекува кариес е... смешно. Леко. Но ако мислиш, че можеш да го докажеш - за медицина също се полага Нобелова награда. Сигурна съм, че думите "статистически значим" ти говорят нещо.

# 83
  • София
  • Мнения: 17 595
Но най-интересното е, че освен върху зъбите, правилното хранене оказало влияние и върху успеха на децата в училище.

Такива изследвания са правени не само от автора на тази книга, поне аз съм попадала и на филмчета, и на статии по въпроса. Правени са сред американски ученици и са установили, че там, където в стола на училището се предлага здравословна храна, поведението на децата се променя към по-добро и нивото на агресия спада. Счита се, че е заради по-малкото съдържание на подобрители и консерванти в храната.
А иначе зъболекарите винаги препоръчват да се ограничава захарта и тестените изделия, поне аз не съм срещала детски зъболекар, който да не казва на децата какво е вредно за зъбките  Grinning

 rotfImbo hahaha

Някой е трябвало да светне канибалите в Папуа, Нова Гвинея... че понеже се хранят здравословно, без никакви изкуствени добавки и за ваксини не са чували, следва нивата им на агресия да са много ниски - за сметка на висок интелект... Колко жалко, наистина, че не си била там, когато са срещнали Кук - можеше да живее още дъълго... макар че, от друга страна, доста от проповедниците, които са им били изпращани, са завършвали жизнения си цикъл като деликатесно предястие...

# 84
  • София
  • Мнения: 62 595
разбирам идеята на изследването с котките, но не може резултатите от него да се пренасят 1:1 при хората. Все пак става въпрос за различни видове. Това със стестяването на челюстите и др. при хората не се наблюдава в последните 20 години, а доста по-отдавна. Хората за започнали да си готвят храната преди индустриалната революция. При хората все по-рядко се среща наличието на зародиши на мъдреци (аз, например имам зародиш само на един мъдрец). Имало е криви зъби и преди рафинираните храни (не отричам вредата от този вид продукти), но поради немотията до 30-тата си година зъбите са опадали.
Накратко, не отричам резултатите от изследванията, но много зависи как ще се тълкуват, каква е била целта им и др. Често има опасност да се търси или спонтанно да се обърне внимание върху корелация между явления, които нямат връзка.

# 85
  • София
  • Мнения: 17 595
Не. Rolling EyesВъобще не е повръщала никога, с изключение на един летен вирус, това лято.
Извинете на останалите, че минахме на лични случаи... Blush
Напротив, точно тук трябва да решим с какво можем да помогнем на децата. Ето, аз казах как предпазихме зъбите на детето ни от разваляне, въпреки че има генетична обремененост.

Аз пък, от друга страна не вярвам много на гените, те определят макс. 50%, останалото е наше дело. Уестън Прайс отбелязва, че когато тези хора, със 100% здрави зъби отидат да работят в града, зъбите им се развалят. Значи не е ген. Не само това, но децата им започват да се раждат с деформации на зъбната арка.

В тази светлина вижте изследването на Потенджър (http://video.google.com/videoplay?docid=-6732288606352338419&hl=en#)

В продължение на 10 години той отглежда към 300 котки (това е един котешки живот), като ги разделя на 3 групи: първата със 100% сурова храна, втората 1/2 сготвена, 1/2 сурова и третата изцяло на готвена храна.

Тези, които са хранени повече с готвена храна започват да развиват скелетни (най-вече черепни) деформации в следващите поколения. 90% от котките хранени изцяло с готвена храна след няколко поколения загубват способност да се размножават или се раждат увредени. Освен това показват видимо по-високи нива на агресия, в сравнение със суровоядците. За сметка на това, тези, които се хранят с привичната им храна в суров вид живеят дълго, възпроизвеждат  нормално поколение и са в отлично здраве.

Интересно е, че д-р. Прайс открива същото при примитивните хора, както казах по-горе, - хора в идеално здраве започват да раждат деца с телесни деформации, щом се изложат на рафинирани храни -  при децата им се наблюдават деформации, като свиване на лицето и зъбната арка, изникване на криви зъби, лицеви и скелетни деформации, диспропорция и др.[/b] Т.е. тук не говорим за някакви наследствени "здрави" гени при примитивните хора.

Това са сериозни документиране изследвания, които не можем просто да пренебрегнем и кажем - това са крайности, мен не ме засяга.

Сега ще споделя навярно не особено точна и далеч от конкретна информация - спомен за лекция от моето далечно детство. Тогава м/у 12 и 15 ч. по Програма Хоризонт и Програма Христо Ботев на БНР течеше една и съща програма - "Програма Знание". Аз бях мъничка - 4 - 5 - 6 годишна, но някои от предаванията помня ясно до днес. Та в тази лекция се разправяше за това как хората - в смисъл на съвременен човек открили - не помня кога или къде - малко диво племе, съвсем девствено от към контакти с цивилизация. И почнали да ги изучават... възможно внимателно. Но скоро ликвидирали цялото племе - измрели, представете си, от развалени зъби - преди това изобщо не се били срещали с причинителя на кариеса. Не че гените им са внезапно сменени - просто се срещат с реагент, към който нямат никакъв готов ответен отговор.

Опитвам се да ти кажа, че човекът - съвременния човек - е плод на дълъг изкуствен подбор. И че човекът не е вече точно същото същество, каквото са диваците. Да, гените им са достатъчно близки, за да могат да се чифтосат и да създадат плодовито поколение... но същото се отнася и до дивата котка и обикновената домашна котка, примерно. Гризлито и бялата мечка. Е няма как да мислиш, че това са един и същи вид и да предполагаш, че ще има сходна реакция към външни реагенти. Просто няма логика в подобно твърдение.

ПП
Аз за такова нещо като неагресивен котешки лов не съм чувала. Историята за агресивните котки на гранули и кротичките ловци е... жалка. Или ти не си разбрал нещо в изследването, или човекът е направил показна глупост... или може би е / бил патологичен любител на котки.
Впрочем любителите на домашни котки в цял свят биха могли направо да му кажат, че консумирането на гранулирана или консервирана (задължително термично-обработена - още от времето на първата поява на птичи грип законово установено, обща практика и преди това) котешка храна не е довело до подобни деформации у любимците им... щеше да спести доста пари на спонсора си.

# 86
  • София
  • Мнения: 17 595

Хм,
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=432050.150

48 пълни теми;
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=421139.0
68;
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=424341.0 - 31
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=432006.0 - 65
- погледнато напълно случайно, дори не съм проверявала "спамо- чат" или нещо подобно... и като гледам - дори почитателите на Майкъл Джексън са успели да запълнят 12 темички...

# 87
  • София
  • Мнения: 17 595
разбирам идеята на изследването с котките, но не може резултатите от него да се пренасят 1:1 при хората. Все пак става въпрос за различни видове. Това със стестяването на челюстите и др. при хората не се наблюдава в последните 20 години, а доста по-отдавна. Хората за започнали да си готвят храната преди индустриалната революция. При хората все по-рядко се среща наличието на зародиши на мъдреци (аз, например имам зародиш само на един мъдрец). Имало е криви зъби и преди рафинираните храни (не отричам вредата от този вид продукти), но поради немотията до 30-тата си година зъбите са опадали.
Накратко, не отричам резултатите от изследванията, но много зависи как ще се тълкуват, каква е била целта им и др. Често има опасност да се търси или спонтанно да се обърне внимание върху корелация между явления, които нямат връзка.

Ннн, да - това е наистина интересно...
Отпадат типично тревопасни зъби - последните плоски кътници - като излишни... губят / променят функция типично хищнически зъби -  newsm78 К9? Кучешки? Това са 3тите зъби, които при хищните месоядни служат за захапване и убиване. В същото време ....  newsm78 ножичните? така ли се казват? - зъби не само, че остават, но и продължават да са - средно взето - най- здравите в устата. Те служат за... разкъсване на месото. Т.е. съвременния човек най- много се приближава до мършояд. Месояден мършояд...

# 88
  • Мнения: 4 629
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=430196.0  -211 тема има  и други , дори феновите на ''дързост и красота '' са на  47 тема, но не е в това въпроса , проблема е в фанатизма пропагандата на тези решения по долу
не мога да се съглася че е по безопасно в наши дни да се роди в къщи , както и никога не е било , ако се поразровим в миналото ще видим колко деца са оживявали
да решиш да си гледаш детето в наши дни без памперси също е  достоен абсурд , и няма нищо полезно  в това да измъчиш  себе си и детето , нали все пак е предимство, че сме се родили в 21 век, защо да се връщаме в 20-19 век.
да се кърми дете на 2г.6 м .- вече е смешно
дали човек трябва да яде месо или не също би трябвало да се съзнателен избор, а не наложен
и незнам със всичката тази лудост , какво се цели да се докаже

# 89
  • Мнения: 2 011
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=430196.0  -211 тема има  и други , дори феновите на ''дързост и красота '' са на  47 тема, но не е в това въпроса , проблема е в фанатизма пропагандата на тези решения по долу
не мога да се съглася че е по безопасно в наши дни да се роди в къщи , както и никога не е било , ако се поразровим в миналото ще видим колко деца са оживявали
да решиш да си гледаш детето в наши дни без памперси също е  достоен абсурд , и няма нищо полезно  в това да измъчиш  себе си и детето , нали все пак е предимство, че сме се родили в 21 век, защо да се връщаме в 20-19 век.
да се кърми дете на 2г.6 м .- вече е смешно
дали човек трябва да яде месо или не също би трябвало да се съзнателен избор, а не наложен
и незнам със всичката тази лудост , какво се цели да се докаже


Е,малко крайно е това изказване.
Аз водя друг живот,но мога да разбера и Людмил.Осъзнатият избор не е лудост.
Раждането вкъщи,ЕБХ и дългото кърмене са естествени явления,не виждам нещо смешно или налудничаво,колкото и да го търся.
Разглеждайки снимките от дома в страницата на Людмил,се върнах в моето детство и мисля,че разбрах какво търсят те с жена му.С изключение на някои крайности,които не приемам за мен и моето дете.
Чудя се само за следното.Възпитавайки детето си в този дух,ще го превърнете в странник в очите на връстниците му.Дали той ще е достатъчно силен да посрещне неизбежния присмех или ще съжалява,че не е просто един средностатистически тийн,като всички останали?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт