Парадонтоза-модерно "лечение" в Бьлгария 2009?

  • 265 136
  • 706
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 157
Аз също мия зъбите сутрин със зехтин / без сол/ , а после правя промивка с луга /която си е концентрирана сол/. Резултати още нямам- отскоро минах на бабини рецепти. Конвенционалното лечение не помогна, а за операция ме е страх. То и май няма при кого в наше село. Tired

brambi и аз съм така, чак не можех да приема диагнозата. Нямам никакво кървене. Зехтина сутрин на неизмити зъби- около 10 мин. и после хубаво с топла вода се измива устата.

  bouquet

# 376
  • Мнения: 98
Добре последно колко време трябва да се жабури олиото?
Защото чета от 2-3 мин тук до 20 минути, а сутрин това е много време преди работа само с жабурене да се занимава човек.
Само сутрин ли става, с какво се измива устата после, мият ли се зъбите с четка и паста?

Аз в последните дни ползвам Листерин и за учудване забелязвам определено подобрение. Едва тая събота разбрах от гугъла, че в него няма хлорхексидин и е на друга основа, както и че съществува от повече от 100 години, щом толкова време е оцелял, сигурно наистина има защо.
Допреди няколко дена си мислех, че е същата боза като всички останали.

# 377
  • Мнения: 0
Здравейте,от известно време чета и препрочитам всичко писано В безизходица съм, накратко с метало керамика съм в цялата уста уж това щеше да реши проблема, ама не! Успях да се сдобия с Dontizolon D моя зъболекар не е чак толкова доволен от моето решение но ми прави процедурите но нещата не са никак розови Някой ако е минал по този път моля да сподели как се чувствал

# 378
  • Мнения: 91
Записвам се и аз да следя за зехтина сутрин!

# 379
  • Мнения: 98
Значи започнах да се поливам с йодасепт и установих, че дава незабавно подобрение. Със спринцовка и леко в болните участъци. Е, не е вкусно, но пък върши работа. Не знам само колко време може да се прави...

# 380
  • TX
  • Мнения: 590
Здравейте,
има ли някой който е сложил брекети за да си събере зъбите, които са се  раздалечили в следствие на парадонтита. Интересува ме дали е доволен от което или....

# 381
  • София
  • Мнения: 4 575
Здравейте,
има ли някой който е сложил брекети за да си събере зъбите, които са се  раздалечили в следствие на парадонтита. Интересува ме дали е доволен от което или....

Аз! Още нямам необходимите резултати, но съм от март с брекети. Имах горен зъб на 2ра редица. Вече е изправен. Там много се оголи, сега се вижда,откак е прав. Рано е още да го правим каквото и да е. Иначе, през 2 месеца съм на чистене при парадонтолога.

# 382
  • Мнения: 3
Здравейте. Да спореяч и аз горчивия си опит с пародонтозата. Много време ходене по мъките, но слава богу открих д-р Рахвалиева. Най-накрая се намери някой, който да ми обясни същността на нещата, защо това се случва, а и най-важното...да ми помогне. Имах вече разклатени зъби, които няколко зъболекари ми казаха, че са за вадене. Е, все още са в устата ми и то по-стабилни от всякога. Безкрайно съм благодарна на тази жена!!!

# 383
  • Мнения: 1 589
Здравейте. Да спореяч и аз горчивия си опит с пародонтозата. Много време ходене по мъките, но слава богу открих д-р Рахвалиева. Най-накрая се намери някой, който да ми обясни същността на нещата, защо това се случва, а и най-важното...да ми помогне. Имах вече разклатени зъби, които няколко зъболекари ми казаха, че са за вадене. Е, все още са в устата ми и то по-стабилни от всякога. Безкрайно съм благодарна на тази жена!!!



Даааа,направи реклама на лекарката,или самата ти си въпросната лекарка....Та колко и какви операции ти направиха,защото разклатените зъби няма как по друг начин да станат по-стабилни от всякога.

# 384
  • Мнения: 46
Здравейте, интересува ме дали някой се е подлагал на операция на венците с цел присаждане на тъкан на оголените места - как протича интервенцията, успешна ли е била, с кои лекари се е консултирал, със собствена тъкан от небцето или с изкуствена, а също и цени ако може да сподели.

Всеки отговор ще ми бъде полезен, тъй като тепърва започвам да се консултирам и проучвам въпроса и бих искала освен с лекари да се консултирам и с живи хора преминали през това.

# 385
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Обърках темите!  bouquet

Последна редакция: чт, 02 окт 2014, 19:01 от Стейси Грей

# 386
  • Мнения: 3
На мен лично ми се направи подготовка с няколко почиствания и след това претърпях две операции с поставяне на кост. Не бяха нещо страшно, не съм имала болки по време на интервенциите и след това, един два пъти съм пила обезболяващи и това беше. Бях настроена за доста по-тежки преживявания, но слава богу опасенията ми се оказаха безпочвени. Аз съм доволна от лечението и начина, по който се чувствам сега. Който желае и се чувства добре от това да хейтва нека го прави, но (поне за сега) аз съм си решила здравословния проблем и се чувствам добре.
Хубав ден на всички Simple Smile

# 387
  • София
  • Мнения: 4 714
На мен лично ми се направи подготовка с няколко почиствания и след това претърпях две операции с поставяне на кост. Не бяха нещо страшно, не съм имала болки по време на интервенциите и след това, един два пъти съм пила обезболяващи и това беше. Бях настроена за доста по-тежки преживявания, но слава богу опасенията ми се оказаха безпочвени. Аз съм доволна от лечението и начина, по който се чувствам сега. Който желае и се чувства добре от това да хейтва нека го прави, но (поне за сега) аз съм си решила здравословния проблем и се чувствам добре.
Хубав ден на всички Simple Smile
Може ли повече инфо, моля. Костно в-во или кост ти сложиха? Цени?
Оказа се, че съм с парадонтит. Sad Трябва да се маха мост, тъй като ме боли. Зъбът, който държи единият край е за "ремонт". Корените не са му добре напълнени.

Моля, ако има тема за сваляне на мост, някой да даде линк.
Не намирам, а едва ли няма.  bouquet

# 388
  • Мнения: 113
Някой да има информация за предлаганото тук лечение?
http://periodontitis-treatment.com/bg/movilidad-dental.html
Контактното инфо води до Дентален център  Кавидент, София. Впечатления от там?

# 389
  • Мнения: 6
Здравейте, в темата, записвам се да следя, защото и аз имам подобен проблем. В процес на търсене на решение съм, но нямам много време  Sad Вече не смея и да обикалям, парадонтални кабинети, след ужасното преживяване в кбинета на д-р АДРИАНА ЙОСИФОВА
Явно, там са се специализирали, още от рецепцията да опипват почвата, наблюдавайки /за набито око никак не е трудно/ с какво сте облечени, с каква чанта сте, какво е състоянието и тена на кожата /дали ходите редовно на скъпи козметични процедури/ и когато попаднеш в графата незадоволително платежоспособен, т.е. да не можеш да си позволиш да оставиш в кабинета и поне 50 000 лв. ти си бита карта и те третират като нищожество. ОТНОШЕНИЕТО Е ОТВРАТИТЕЛНО!!! Повярвайте....Прегледа се състоя в това, че ми набоде така зверски и с такъв садизъм венците и костта с някакви игли, че след това месеци наред, де що имаше здраво и нераздразнено място не можеше да се оправи. Не говоря въобще за стреса и моралните щети които ми нанесе този преглед, за който платих 50 ЛВ. Парите които поиска за манипулации са космически за моите, а предполагам и за много средностатистически българи които си изкарват прехраната без да крадат.....Прогнозите и пък бяха, че ако не направя точно тези процедури и точно при нея , по добре няма да го казвам защото ме е страх да го пиша....
  Та за това, момичета и момчета, ще чета и ще събирам информация, и много четене и опит ще ми рябва да събера преди да пристъпя прага на подобен кабинет  newsm43

Общи условия

Активация на акаунт