Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 4 част

  • 110 033
  • 753
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 307
Благодаря, marychery!   bouquet  Успокоих се малко, явно са нормални тези неща. Но така или иначе сме на лекар утре. Давам му Панадол без да съм питала доктор и се радвам, че може, защото понякога просто не може без болкоуспокояващо.

# 316
  • Мнения: 718
 helen69,моята дъщеря също ще и вадят 3-та сливица на 25.01 в ИСУЛ,само че д-р Тодоров-син.Миналата седмица направихме тестовете за алергия,като 1 седмица преди това и  бях  спряля Ксизала.Има направление по принцип от личният лекар,но то поема само 5лв от цялата такса 30лв,така че пак ще си доплатите  25лв.Изследването го направихме в самата болница ИСУЛ.
 За самият ден на операцията ми обясниха,че трябва да минем през педиатър в ИСУЛ,който да прегледа детето,да му види изследванията(кръв и урина) и да даде разрешение детето да се оперира.Да минем през касата ,където да платим 75лв,които се водят за избор на лекар,като ние имаме направление от личният лекар за хоспитализация. Други пари не са ми искали,като аз дори  си попитах на кой колко ще дължа.Казаха ми нищо-75лв на касата.
 Имам въпрос към всички вече оперирани -не разбрах какво трябва да нося на детето-пижамка,пантофи,кърпа...нещо такова? При положение ,че няма да оставаме да спим там?
 

# 317
  • Мнения: 112
mmilena благодаря и на теб за включването.Не знам вече какво да мисля и след много ровене реших все пак да отидем на още поне един специалист.Първия е в Токуда,но тъй като кумата ни праща не запомних името:blush:На място ще разбера.Другият е Доц. Румен Бенчев, д.м. - оториноларинголог -свободен прием-сряда 14-16часа.-МВР Болница.След като се консултираме ще споделям Thinking А по повод заплащането ясно е,че тези 75 лв.в твоя случай се заплащат за избор на екип.Но на нас ни искат 150 без да е пояснено за какво точно.Това ме изнервя-никакво обяснение за нищо.Писах онлайн до НЗОК и чакам отговор.Когато има каквото и да е развитие,ще пиша.А за сега успех и на теб и на всички останали сполетени от същата "оториноларингологична"участ Praynig

# 318
  • Мнения: 545
helen69, ние ходихме при Бенчев през септември - определено го смятат за светило, нашата педиатърка от два месеца настояваше да намеря начин да отидем при него. Пари не пожела да вземе, но и самият преглед беше доста набързо - да, за вадене, нека стане на три, промивайте носа. Успех и да споделиш как е минало Hug

# 319
  • София
  • Мнения: 6 269
helen69, само да спомена, че отговорите на страницата на НЗОК се бавят много. По-добре се обади на телефона им, има някакъв за справки. МОя коелжка така се е обаждала да пита за такси, прегледи и т.н. Успех.

Ние посетихме з апореден път вчера д-р Петров от МВР Болница. И трите сливици за надути, изкарвал секрети през носа, иначе нямал сополи  Confused За сега ушите са добре, но трябва да внимаваме и пак на преглед тази или другата седмица Sad Детето кашля ужасно от тези секрети, сега слагаме, освен промивките с физиологичен разтвор, Виброцил и Коларгол.

# 320
  • Мнения: 5 531
helen69 ] Правилно постъпваш, допълнителното мнение е от полза. За парите на ръка - ами много лекари си искат. Въпрос на твой избор е кой лекар ще си избереш.

# 321
За болницата е необходимо:
1. Пантофи за детето, пижама /с копчета отпред - поне на нас така ни казаха/, малко шише минерална вода или сокче /но без сламка/, носни кърпички ако потече слюнка или кръв докато още не е отминало напълно упойката, да може да си го забършеш. До два часа след операцията нищо не трябва да поема, но след това започваш с малко вода или сок и чак след четвъртия час с мека и лека храна.
2. Може и джапанки или пантофи за прибружителя, ако не иска да обува калцуни.

# 322
  • Мнения: 93
И ние вече 4 месеца се борим с трета сливица. Но по-лошото е че май сме за операция на ушите.
Дилемата е дали да я направим в исул или в транспортна. Вие кое бихте препоръчали?

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 15:07 от gerganald

# 323
  • Мнения: 2 276
Синът ми беше опериран в Транспортна при д-р Заяков. Имат добър диагностичен апарат, а и там работи проф. Едрев, който мн. добър специалист.

# 324
  • Мнения: 545
Дъщеря ми също беше оперирана в Транспортна - д-р Ботева, отделението на проф. Едрев. Доволни сме как мина, както и от отношението на доктора. Тъй като операцията беше преди два месеца, още не мога да кажа дали сме доволни от ефекта (имам предвид дали ще намали боледуването).
За Исул също съм чувала също добри отзиви.

# 325
  • Мнения: 718
Etna79-благодаря за отговора Simple Smile

# 326
  • Мнения: 595
Момичета, малката пак е със сополи, разбира се от зелените! Сутринта почна и суха кашлица веднага след като стана и се размърда! Пак почвам лечението по оня списък, който пуснах, но непрекъснато ми се върти в главата, че има причина и тя не е у нас, а в градината. Защото докато си стоеше удома излизахме навсякъде, молове, забавления за деца, детски партита и т.н, не се разболя нито веднъж не е кихнала, никакви сополи.
Щом тръгна на градина, на 2-рата седмица се почна първо със запушване на носа, от 2 дни и сополи, днес и кашлицата. Сериозно се замислям дали не е от хлора, тя ми казва, че не мирише лошо в градината и лелята чисти след като си легнат, но това не ме успокоява. Те играят на земята на килима, пипат разни играчки, които са падали на балатума, после си пипат очите, носа, устата и дишат изпаренията на хлора. Някой път и аз съм усещала някаква неприятна миризма от предверието като я взимам. Колко от вашите деца имат доказана такава алергия и мислите ли, че опасенията ми са основателни?
Четох и тук във форума какво пише за хлора и се втрещих!

# 327
  • Мнения: 545
Даниела, по принцип има теория, че третата сливица 80% се дължи на алергичност. Обаче не вярвам роблемът да е в хлора, поне за нас. При нас ситуацията е същата - у дома не боледува, а като тръгне на градина максимум след втората седмица е болна. Аз си го обяснявам, че там стоят дълго на затворено, много хора са в едно помещение, още хигиенните им навици не са на ниво. Не съм убедена, че успяват да измият на всички ръцете преди хранене. Дори да ги мият, те пипат на всякъде. Едно да е със сополи, другите лесно прихващат, защото не умеят да се издухват, пипат си играчките и т.н.
Изобщо дг е едно от най-наситеното с вируси място. Не може да прекарваш 10 часа в една стая с 30 деца, от които поне пет са уж здрави (щото масово се водят болни деца и това е факт).
Все пак ако имаш съмнение защо не поискаш направление за алерголог или посетиш такъв на частно, за консултация?
П.С. прополисът и челното млечице също алергизират.

# 328
  • София
  • Мнения: 6 269
Daniela S, би ли пуснала линкове с темите за хлора. При нас е абсолютно същата ситуация - ако си е вкъщи, всичко е наред, но като тръгне на градина и се почва. Д-р Петров казва, че в градините за каквото не са излседвали, това не са намерили там. Абсолютно споделям мнението на Bubba . Аз съм си мислела пък за белината, която се ползва за миене и чистене масово в ДГ - до колко е вредна. В нашата градина мият само с нея, всичко смърди на нея, дрехите му вечер миришат, даже косата. Дрехите са му на петна от нея, т.е. опирали са се на мокро, което означава,ч е и той може да е пипал мокри от белина (най-вероятно белина, разтворена във вода) похвърхности и след това да си лапа ръцете...

# 329
  • Мнения: 118
Днес д-р Тодоров-син оперира третата сливица на тригодишната ми дъщеря, та да споделя и аз впечатления....
Всичко мина повече от добре:приеха ни в 8 часа, облякохме пижамата и пантофите и почакахме докъм 9.30. След 20 минути ми върнаха детето, плачещо, а още 5 минути преди това я чувах от вътре как ме вика по име...Около половин час беше малко разстроена, но в никакъв случай не беше тежко положението, имаше и съвсем малко кръв по нослето. Докторът според мен е страхотен, направи ми много хубаво впечатление, просто му вярвам. Изключително любезен, внимателен, разговорлив, просто успокояващ. Каза, че останалите 2 сливици са доста големи също, но ще правим опити да ги спасим, дано успеем. Сега следва да лекуваме и ринита. Каза, че очаква много голямо подобрение, но хъркането щяло да остане поради големината на сливиците. Днес 2 пъти спа...като новородено!!!!
Към 1 часа ни казаха да се прибираме, за храната  - да е течна, пасирана и студена днес и утре най-вече! Да изпие поне 700-800 мл вода или течности. Платихме 75 лв за избор на лекар, а онези 150 за които се спомена - мисля че става въпрос за вадене на трите сливици!
И друго - гласчето й определно е по-звънливо, а тя в момента беснее из цялата къща, в прекрасно настроение е!
Благодаря на всички за съветите!
Успех и късмет!

Общи условия

Активация на акаунт