Мамолози - гр. София

  • 1 574 780
  • 5 600
  •   3
Отговори
# 2 565
  • Мнения: 366
http://www.breastlight.com/bg/
Имате ли идея дали това е добро и действа ли?
За мен това е просто един много силен фенер за 100 паунда  Shocked

Абсолютно права си. Става и с обикновен фенер. Пробвайте, наистина се вижда.

# 2 566
  • SF
  • Мнения: 21 167
февруари бях на преглед, но не при мамолог, а  на ехограф. Защо на ехограф ли?
Отидох при личната, казах, че искам направление за мамолог. Не може да ме прати на мамолог, трябва да ме прати на гинеколог и той, ако прецени, тогава.
Взимам направлението, отивам на гинеколог. Тя ми казва, че не може да ме прати на мамолог, ще ме прати на хирург и той, ако прецени, тогава ще ме прати на мамолог.
Взимам направлението. Отивам при хирурга. Той ме преглежда, казва ми, че няма нищо обезпокоително и ме праща на ехограф.
Тя ме преглежда. Казва ми, че имам само кисти и да ги следя.
Сега е октомври, края. Отивам на преглед при Евгени Василев, за да следя кистите. Плащам си, за да не обикалям личната, гинеколог, хирург, ехограф...
И сега той ми казва: Спешно да ги махаме! Спешно! Не са кисти.
Е?

# 2 567
  • Мнения: X
Отиди за още едно мнение при друг. За жалост такава е системата.

# 2 568
  • SF
  • Мнения: 21 167
Две неща се забелязаха. Въпросните "кисти", които ми откри ехографът през февруари. Категоричен е, че не е фиброаденом. А толкова съм редовна на прегледи. Един пропуснат и.....

# 2 569
  • Мнения: 366
Две неща се забелязаха. Въпросните "кисти", които ми откри ехографът през февруари. Категоричен е, че не е фиброаденом. А толкова съм редовна на прегледи. Един пропуснат и.....
Не се шашкай. Аз продължавам одисеята с майка ми. Като медицинско лице само мога да ти кажа, че бялата мафия е нещо страшно. Заради 1300-те лева по каса, те правят на маймуна и ще искат и главата ти да отрежат. Лошото е, че не знаеш как да действаш и те е страх да не загубиш време. Дотук единственият необвързан с далавера от евентуална операция е Бучков от Вита.

# 2 570
  • SF
  • Мнения: 21 167
Е как да не се шашкам!! Не е като да не ходя на лекар и да не се следя. Всъщност февруарският преглед си е пропуснат. 4-рима лекари "спестиха" ценни ресурси и не ме пратиха на мамолог, но пък за сметка на това платих 3 потребителски такси на 14-а поликлиника - гинеколог, хирург и ехографски преглед при ехограф. Всемсто да ме пратят при мамолог.

# 2 571
  • Мнения: 2 475
Есме, ти като си толкова стриктна, защо се "пестиш" и не ходиш директно на мамолог? Аз отдавна не разчитам на ЗК, давам си 40те лева 2 пъти годишно (защото майка ми беше с рак на гърдата) и нямам грижи.

# 2 572
  • SF
  • Мнения: 21 167
Ами аз не знаех, че ще се "спестя". Първо, логично е, при профилактика, да не тичам при специалиста с 40 лева в ръка, защото съм си платила здравните осигуровки, а да отида при личната и да поискам талон. Тя ми обяснява, че може само за гинеколог да ми даде. Отивам и казвам, че искам мамолог... Нататък го разказах. Обиколих кабинетите, без идеята, че се пестя. Даже да си призная, мислех, че трябва да отида на платен преглед, след като не става с "безплатните", но понеже не ми казаха абсолютно нищо обезпокоително, отлагах. До днес. Последните 2 месеца бях много заета, но не забравях, че трябва да повторя годишния преглед, тъй като мамолог така и не ме е виждал - само хирург и ехограф след него. Но те нямаха и зрънце съмнение, за да кажа "вие не разбирате, не сте мамолози, отивам да си платя".
А и сега колкото и да ме питаш, не знам какво да ти кажа. Днес съм дала 80 лева, така че не се пестя умишлено, а някак ме подведоха. Личната каза, че гинеколожката ще ме прати, гинеколожката, че хирургът.... Никой не каза, че ЗК не праща на мамолог, за да си спестя 12 лева за потребителски такси и да добавя само още 28.

# 2 573
  • Мнения: X
ЛЛ може да ти даде направление за мамограф, но ти мисля, че си млада за мамограф още.

# 2 574
  • Мнения: 20 168
Есме, много неприятна ситуация, успех, каквото и да решиш!
Василев каза ли какви са тези образувания, като не са кисти?
Иначе, системата да се добереш до мамолог по каса е безумна, наистина!

Последна редакция: ср, 26 окт 2016, 09:51 от Lemy

# 2 575
  • Мнения: 6 346
Есме, ще стискам палци все пак да се окажат фиброаденоми! Hug Късмет!

# 2 576
  • SF
  • Мнения: 21 167
Той каза, че не са кисти и фиброаденоми.  Каза, че докато не ги извади, не може да каже какво са.Sad стискайте ми палци. Много ме е страх..

# 2 577
  • Мнения: X
Какви са по размер ? Отиди при Гаврилов, колкото и неприятно да се държи е светило.

# 2 578
  • Мнения: 19 296
Есме, отиди на още едно мнение.

# 2 579
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Специалност мамология  няма! В сферата работят специалисти по хирургия, онкология, образна диагностика и акушерство и гинекология. Реда за направления е :
Личен лекар има право да дава само направление за мамография, не може за ехография. Като направление за мамография може да се даде на всяка жена без значение на възрастта и при необходимост. Иначе по принцип прието е първа мамография да се прави на жени във възрастта 35-40 която е базова и е за сравнение.
Направление за ехография, личен лекар не може да издава, което според мен е глупаво. Вярвам, че в най-скоро време, ще може личен лекар и за нея да издава направление.
Направление за ехография може само: специалист по хирургия, акушерство и гинекология, онкология или друг специалист по повод съвместно лечение или проследяване, консултация.
Следователно за ехо - трябва да се обикалят кабинетите - личен лекар--------------- специалист ------------- ако този прецени, ще ви пусне, ако не сори. И ако реши да пусне да отидете при специалист.
Затова може би е по-логично човек да си плати прегледите, но питам аз защо се плащат здравни вноски? И защо не можеш да ползваш здравните си вноски и да се натрупват и когато е нужно да си ги ползваш.
Но много неща мога да питам аз.
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт