Муковисцидоза

  • 121 072
  • 752
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 489
Потвърждаващи диагнозата данни от микробиологично хронично носителство  на Pseudomonas  aeroginosa в три изследвания на бронхиален секрет или дълбок гърлен секрет, за период от две години

Обърнете внимание  на това изискване за тоби,  намерете си 3 изследвания на храчка.

http://www.nhif.bg/c/document_library/get_file?p_l_id=17219& … ame=DLFE-4412.pdf

# 331
  • Мнения: 489
Нека, всички да отидат до УБ-ци да си вземат протоколите, готови са.
За да няма забавяне на лекарствата през следващите месеци,пригответе изследванията и идете незабавно!

# 332
  • Мнения: 384
Спешна помощ - Илианка има нужда от средства за лечение.

Който може да помогне, дори само с разпространяване на информацията и нуждата - помощта пак ще е голяма.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=569939.msg18103893#msg18103893

# 333
  • Мнения: 489
 Във Варна има остатъчни количества в болничната аптека от пулмозим и тоби, креона е малко-няма да има за всички.През април ще се раздадат лекарствата  на 8-ми април във Варна.
 В Пловдив няма пулмозим от февруари, и в София също няма от края на февруари.
Подавайте си документите в НЗОК,по-бързо.
Моите съм ги подала на 8-ми март,вчера 14-ти не бяха пристигнали в София! След като пристигнат,ще се свика комисия,ако има достатъчно бройки молби и чак тогава се връща отговора,ако се връща с тази скорост, с която отива скоро няма да се случи получаването на лекарствата.

# 334
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Днес 15.03.2011 сутринта по Нова телевизия говориха за наредба 34 и новите протоколи. Хванах последната минутка от разговор по телефона с една госпожа от НЗОК - "имало постоянна комисия, която разглеждала протоколите". Чакам да го качат на страницата за да мога да го гледам.

# 335
  • Мнения: 176
Цитат
Не съм писала много отдавна тук - постоянно сме в болница или в къщи с антибиотици.Няма вече и 15 дни без да е на терапия.След направен скенер се установи че има сериозни изменения в белия дроб - най-вече в ляво - бронхекстазии,което е необратимо.Много кашля,тежко диша и трудно спи - пъшка и стене по цяла нощ.Не зная колко още ще издържи! Не ни искат в нашата болница - мног скъпо им струваме ... Пращат ни в Плевен, а там е обявена грипна епидемия и няма места.... Всичко стана много трудно - купувам си сама Fortum/дозата за 24 часа е 1.5гр./ а един флакон струва 20лв.Досега сме сложили 15 флакона...Тя продължава да кашля и да повишава Т.От миналата година месец май почти всеки месец сме в болница по 15 дни и не може да се закрепи за повече от 20дни.Това е! Много ни е трудно...Стискайте палци за светли периоди.

Това е писала една майка на страницата на нашия сайт на 29,01,2011 ,но за съжаление никой  не и е отговорил.А това е зов за помощ!
 Виждам ,че се набират средства с които се помага на пациенти в нужда. Дали не може да се помогне и на тази жена,въпреки че не е молила за нищо?

# 336
  • Мнения: 7
От много време следя темата ви,за съжаление-не от просто любопитство....Това,което казва MOZA по-нагоре е абсолютно вярно-няма отговор на апела.Нещо странно има в цялата ви асоциация....постигнали сте адски много,на фона на това което сте имали преди няколко години....Обаче...нещо инициативноста е много едностранчива...Повечето носители на муковисцидоза и ,съответно техните близки не споделят проблемите си...ЗАЩО ? или ако ги споделят-то те остават нечути????( не от държ.институции-то там си е ясно ) newsm78  Hug Hug Hug

# 337
  • Мнения: 489
Моза, не само, че сме се свързали с майката, ами сме и помогнали и финансово, дори и пратих лекарства по пощата, за да продължи лечението. Контактувам с нея постоянно, дори и снощи.
ramo_em, а ти в качството на кой или коя задаваш въпроса си?
А към двете дами- Моза и рамо–ем, задавам следният въпрос: А вие какво направихте за тази асоциация, с какво помогна ти Моза на тази майка, след като толкова се трогна.
  Българина е свикнал всичко да му идва наготово и проблемите му да ги решава някой друг, е, удобно е признавам, ама размърдайте малко и вие задни части, може пък нещата да тръгнат по-бързо.
А относно това, че дейността е едностранна-много грешите, но отчета ще го дадем на събранието, очертава се да е юни.
 Ако някой иска да разбере, по колко телефонни разговора на ден провеждам с НЗОК и МЗ и колко часа отделям за да търся средства за тежко болни пациенти, нека ми се обади по телефона ще му обясня- 08978916299.
п.п. Аз също просих пари за Илиана, за фортум и не съм взела 1 стотинка от асоциацията, макар да ставам и да лягам с нея. Можете да видите, в колко часа пиша поста си, а  е ваканция.....
Това, че никой не споделя, също не е вярно, хората споделят, ние помагаме, няма да сте доволни, разбира се, това произлиза от българската ни народопсихология!
Моза, дано твоето внуче  е добре.

# 338
# 339
  • Мнения: 489


Ето,  някои от красотите за "Базара", може всеки да се включи и да направи нещо, така ще помагаме на повече хора в нужда.
Ето целият албум.
http://annetta.snimka.bg/other/bazar-mv.581932

# 340
  • Варна
  • Мнения: 1 412
От много време следя темата ви,за съжаление-не от просто любопитство.....Повечето носители на муковисцидоза и ,съответно техните близки не споделят проблемите си...ЗАЩО ?

А защо не сте споделили с нас проблемите си?

Аз съм носител, сестра ми е болна. Никой от класа й не знаеше за М- просто си боледуваше често. И сега не иска да се казва, че има генетично заболяване. Иска да е "нормална" или поне да я мислят за такава. И какъв ли е смисъла от споделянето на проблемите...? Има ли кой да ги реши? Не няма! Това, което засяга отпускането на лекарствата, ни информират от Асоциациата и тук, и на сайта, а понякога и по телефона. Когато сме имали по-сериозни проблеми и решихме да правим домашно лечение - ни помогна Асоциацията (Ками,  Ани, Светла) със съвети, пари и силен антибиотик. За съжаление дълготраен ефект нямаше. Но сме благодарни за помощта.

Малко подобрение, после пак влошаване и така... "до края". Мисля, че чувството "на обреченост" особено при т.нар. "възрастни" пациенти вреди повече от всичко. Не иска да говори и чете за болестта, защото изпада в депресии. Ходи при психолог, психиатър - не помага. Страничните действия на лекарствата са по-лоши.
Три месеца след последното изписване и постоянно пиене на антибиотик през устата, пак е в болницата, вече 11-ти ден, има подобрение, но май свършват местата за слагане на акокада. Другата седмица ще я изпишат, ще продължи антибиотик през устата и така ....


Та питам се - с какво и на кого помогна споделянето ми  Tired
Какъв кураж да дам на тези, които идват след нас - не,  не става по-леко, по-тежко е. Ето затова може би никой не споделя.

Ани, дали се е събрала комисия в НЗОК за протоколите? При теб другия петък изтича 1-но месечния срок за одобрение.

Някой дали е получил заверен и одобрен протокол за отпускане на лекарства?

Ето,  някои от красотите за "Базара", може всеки да се включи и да направи нещо, така ще помагаме на повече хора в нужда.
Ето целият албум.
http://annetta.snimka.bg/other/bazar-mv.581932
Много са красиви нещата. Браво на момичето, което ги е правило.

# 341
  • Мнения: 489
Креми, аз получих отговора на 30-ти, вчера взех протоколите от РЗОК, отново вдигнах патардията, то аз къде ли не я вдигам, защото от София от НЗОК, ми обещаха, че ще изравнят всички протоколи на 6 месеца, а не са го направили.От вчера Светла цял ден звъни в Софийската каса, защото на мен ми е спрян телефона, покрай лечението на Илиана,този месец ще ми спрат освен телефона и тока, ама каква полза да се оплаквам, не ми става по леко. Илиана не се подобри след този курс-Да нещата са лоши и колкото гадно да ви прозвучи-просто болетта е гадна.
Креми, вие кога подадохте документите, по принцип,ако сте дали телефон за връзка се обаждат,ако не намерят вас,обаждат се на джипито.
Кофти ми е за Виолка, но на нейното дередже са .........няма да ги изброявам, лошото е че има и малки деца. Аз отделям почти целият си ден за "муковисцидозата" и не го правя, защото някой ме е избрал за зам.председател, а защото вече не мога да не мисля за всички тези деца, за мен и големите са деца....
Значи аз подадох на 7-ми март, получих отговор на 30-ти, е бързо са се справили, срока е до 2 месеца,така, че от това не се оплаквам.

# 342
  • Мнения: 489

Ще ме прощавате, обаче не можах да не споделя:
2 х1 грам фортум, разсъжденията оставам на вас...

"За лечение на белодробни инфекции при пациенти с муковисцидоза и нормална бъбречна функция се прилагат високи дози от 100 mg до 150 mg на килограм телесно тегло на ден (до 9 g дневно при възрастни и 6 g дневно при деца), разделени в три приема. В някои случаи, родител на дете с муковисцидоза или възрастен пациент с муковисцидоза може да бъде специално обучен как да прилага Fortum в къщи."
http://apteka.framar.bg/21000551/%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%83% … BB-1-%D0%B3%D1%80

# 343
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Ани, Виолка ги подаде на 17 или 18 март, точно преди да влезе в болницата. В касата са й казали, че протокола за Тоби се подава на всеки 2 месеца, а за останалите лекарства на 6 месеца. Сега вместо само да влиза в болница на всеки 2 месеца за да взема Тоби (не че не е имала нужда и от лечение), ще прави всички изследвания и ще подава протокол и пак ще лежи в болницата за да се лекува  Thinking Да не говорим как са направили "Функционалното" дишане, защото тя тогава едва дишаше (а не можело да се дават толкова лоши резултати)... ooooh!

# 344
  • Мнения: 489
Иде ми да повърна просто, това протоколите да са за 2 месеца за Тоби е само за Варна.
За туй, че драпам най-много ли, за това, че най-много им звъня или, нарочно ли е, не знам,обаче нямам думи. Надявам се д-р Христов, да ги изравни другият път, защото...може ли все на нас най-кадърните да се падат. Големи късметлии сме, няма що. Това Тоби го изстрадвам вече 3 години, явно така ми е писано... е сега ми поолекна малко, като се пооплаках.

Общи условия

Активация на акаунт