Обилна менструация, моля за съвет

  • 44 771
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 750
Е, аз споделям моя опит...
При моето обилно кръвотечение има ефект.

# 16
  • Мнения: 923
Е, аз споделям моя опит...
При моето обилно кръвотечение има ефект.

Кое има ефект витамин ц или къпината  newsm78

# 17
  • Мнения: 750
Витамин C
Къпината, ако не ти помогне - няма да навреди  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 3 825
И аз бях с много силно кръвотечение и преди ражданията и след това. Единственото спасение са ми противозачатъчните. Засега съм избрала този вариант. Не знам обаче като ги спра дали няма да се повтори старата песен newsm78.

# 19
  • Мнения: 7 947
За мен това си е проблем и не бих стояла така - търси добри лекари, препоръки, познати и тн

# 20
  • Мнения: 445
Оф, преди два дни ми дойде за първи път след раждането. Ужас! И преди и сега е все зле. Това ми е второ раждане. След първото се увеличи като количество и времетраене, след това направо не знам какво ме чака. Днес цял ден ми се вие свят. Даже съсиреци няма. Просто алена прясна кръв.

# 21
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Единственото спасение са ми противозачатъчните.
Това означава, че проблемът ти е хормонален. Което е по-добрият вариант Rolling Eyes.
Ако при мен се окажат хормони, дори и противозачатъчни не мисля да пия, защото след спирането им е пак същото. Но поне е безобидно.

# 22
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Нищо не ми помагаше, сменяла съм по една превръзка с тампон на всеки 30 мин. След като родих май е по-добре, но имам цикъл едва от 3 месеца, така че не знам за в бъдеще как ще е.

# 23
  • Мнения: 543
С много обилна менструация съм и аз, още откакто ми идва. Мъка... Противозачатъчни пих 2-3 години, донякъде помогнаха, но като ги спрях се върнах на изходно положение. Течове, съсиреци, всички екстри. Като препатил човек, не препоръчвам на никого да взема противозачатъчни, не мога да разбера защо гинеколозите ги изписват с лека ръка. Хормоналните човъркания из организма рано или късно дават отражение. Както и да е, да не се отклонявам от темата. За витамин С - не е добре да се прекалява, наистина донякъде потиска кръвотечението, но лекарите, с които съм се консултирала, до един са ми казвали да го взимам само в случай на нужда, не регулярно.

Единственото нещо, което при мен е имало ефект, е една билка - овчарска торбичка. Предписа ми я една позната акушерка, която много разбира от билки. Пие се два пъти дневно, сутрин и вечер, по 1 чаша - към 200 грама, прясно приготвена. Минават поне 2-3 месеца, докато се усети ефект. Аз я взимах по схема, доколкото си спомням 1 година пиех, после 6 месеца почивка. Може би ако някой реши да пробва, по-добре ще е да се консултира първо с лекар, макар че не е лекарство, ако не помогне, поне няма да навреди.

Надявам се да съм била полезна, на мен, да чукна и с двете ръце на дърво, откакто родих, малко ми се пооправи. Вече не ходя с червени петна по панталоните Simple Smile

# 24
  • Мнения: 9 436
Цитат
Аз точно след като пих витамин С получих кръвоизлив, защото и на мен така ми бяха казали!
  Тъкмо това щях да напиша.
Витамин Ц,понякога има обратен ефект,така,че не е редно да се злоупотребява с него.

# 25
  • Мнения: 543
Ами той витаминът С май подтиска временно кръвотечението и като спре да действа, всичко изтича с лихвите Simple Smile

# 26
  • Мнения: 923
Аз бях с хормонална спирала Мирена, но не ми понесе и откакто я свалих е потоп, ходих на лекар преглеждаха ме с ехограф и мануално, но проблем няма. Махнах я през юни, пих три месеца дуфастон и всичко беше наред и когато го спрях пак е силно. Мисля да си направя и цитонамазка
Най-вероятно  е хормонален проблем, но няма да пия повече хормони  Crossing Arms, защото от тях съм на тоя хал.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Аз имах такъм период, който продължи около 3-4 години.Адски неприятно.Моят гинеколог тогава ми обясни, че това колко е обилен цикъла, зависи от съотношението на хормоните.И когато лигавицата на матката е по-дебела, тези "съсиреци" са повече.Не ми е предписвал нищо, но понеже аз получавах световъртеж, задушавах се, ми пусна кръвни изследвания и се оказа, че правя анемия заради обилното кръвотечение.Предписаха ми желязосъдържащи препарати.Когато вече се бях примирила с положението от само себе си всичко се нормализира.Но всичко си е индивидуално и лекар преценя най-добре какво да се направи.

# 28
  • Мнения: 3 929
и се оказа, че правя анемия заради обилното кръвотечение.Предписаха ми желязосъдържащи препарати.
Сигурно заради това, когато съм неразположена, "умирам" за шоколад. Буквално се тъпча с шоколад, а то е, защото съдържа желязо и организмът ми явно изпитва нужда и така си го набавя.

# 29
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ами той витаминът С май подтиска временно кръвотечението и като спре да действа, всичко изтича с лихвите Simple Smile
Точно така е.



Сигурно заради това, когато съм неразположена, "умирам" за шоколад. Буквално се тъпча с шоколад, а то е, защото съдържа желязо и организмът ми явно изпитва нужда и така си го набавя.
Да и аз налитам на шоколад и изобщо на сладки неща. И заради понижаване на кръвното е.

Общи условия

Активация на акаунт