Когато бебето само реши да сяда, а не му е време.......

  • 3 150
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
Детенце е на 5м, от 3 дена започна да се изправя и да сяда само без помощ/както изобщо дори не правеше и опити да се набира/, в шезлонг, в количка си се изправя седнала и в такъв случай/от  напълно легнало положение, още не може да се изправи и да  седне/, дали да си я оставям да седи, след,като сама не съм я насилвала или още да не и позволявам, а да изчакам да стане на 6м, въпреки,че ще ми е много трудно, дори и по време на хранене в шезлонга,трябва да я натискам да лежи назад, защото иска да седи???!!!!И какви биха били последствията от ранното сядане и има ли изобщо такива???

# 1
  • Мнения: 4 615
Моето детенце се изправи без помощ на 5 месеца и половина. Ошашках се, тъй като още не можеше да седи. Отговора на педиатърката ни беше "от човеек маймина няма да стане, така че не се тревожи. Щом се е изправила сама, значи е готова за това" . А е и факт, че нямаш шанс да я накараш да лежи само защото в книгите пише, че средностатистическото бебе сяда по-късно. Моето дете в нищо не се развива средностатистически.

# 2
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 885
Щом се изправя сама, значи е достатъчно укрепнала, за да го прави. Когато се измори,  ще легне или ще се "килне" настрани.
Препоръката да не сяда до 6 месеца е по-скоро за да не се насилва детето и да се подпира да седи с помощ.
Дъщеря ми също седна сама на 5 месеца и половина, последствия няма.  Grinning

# 3
  • Мнения: 1 312
Някой деца сядат по-рано от общоприетото, но това не е повод за притеснение.
На мои приятели детето се изправи и тръгна да прави крачки на 8 месеца.
Стоеше си право в кошара за игра и си обикаляше без да пада.
На други пък детето им изкара първи зъб, но не отпред както е "нормално", а кучешки.
Ами наред си е детето, нищо му няма.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 296
Щом се е изправила сама, значи е готова за това" . А е и факт, че нямаш шанс да я накараш да лежи само защото в книгите пише, че средностатистическото бебе сяда по-късно.
Peace Така е,не я насилвай да лежи,след като сама успява да се справи!

# 5
  • Мнения: 85
На ортопед водила ли си я? Аз като я водих ми каза, че всичко ни е на ред и ако иска да сяда, ходи и т.н. по-рано от колкото са нормите да не я спирам и да и забавям развитието! Тъй, че моя съвет е, ако няма луксация и всичко си му е на ред на детето да не го спираш!

# 6
  • Мнения: 541
след като само е започнало да сяда знчи му е било време  Peace възраста,която дават по книгите е ориентировъчна  Peace остави детето само да си определя граници и възможностите  Wink

# 7
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Щом само е решило да сяда няма от какво да се притесняваш.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 24
И аз съм чела, че бебето сяда без чужда помощ когато е готово за това! Така че няма страшно!

# 9
  • Мнения: 3 929
Щом сама го прави, значи вече е готова, така че можеш спокойно да я оставяш да седи, но не много време. А и тя самата ще се измори и ще легне обратно.

# 10
  • Мнения: 237
щом сама си е седнала, нека си седи
Синът ми започна да се набира с ръчичките и да се изправя по същото време, не съм го насилвала да лежи

# 11
  • Мнения: 9 776
Какво значи, че не му е време на бебето да сяда? Защото няма 6 месеца? Това рамкиране, присъщо за форума, винаги ме е дразнило адски много, както и категоричните твърдения за едно или друго. Децата са различни. Правят различни неща по различно време. И няма как да е друго яче. Остави си детето да се развива свободно.

# 12
  • Razgrad
  • Мнения: 282
И мойта сяда като я хвана за ръчичките.На мен ми казаха че всяко дете сяда по различно време,когато се чуства сигурно че го може.Така че споко.

# 13
  • Мнения: 7 947
Щом само го прави, значи е готово. Не бих правила нищо по въпроса.

# 14
  • Мнения: 445
Добре си е детето, не го насилвай да лежи. Голямото ми дете започна да седи на около 5 месеца. Малкият навърши 6 и прави опити, но му е трудно и пада настрани. Просто си е до дете.

Общи условия

Активация на акаунт