Лаборатории Рамус - помислете пак, преди да отидете там!

  • 99 500
  • 23
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 281
Лаборатория Рамус са постъпили крайно безотговорно, непрофесионално, подло. Надявам се за случилото се да разберат възможно най-много хора, за да се даде урок на тази "лаборатория" какво се случва, когато някой се гаври със здравето на хората.
Хора, замислете се на кого поверявате здравето си и на кого давате парите си! Отстоявайте си правата на пациенти и потребители!

Последна редакция: нд, 22 ное 2009, 09:56 от Еко

# 2
  • Мнения: 491
Браво на УС на Зачатие .Крайно безотговорно е постъпила тази лаборатория .Добре е направила жената че е споделила .Предполагам че е изтрила темата понеже са я заплашили както са постъпили и с екипа на зачатие .Дано повече хора прочитът темата и да внимават на кой се доверяват и при такива ситуации да не стоят с скръстени ръце а да търсят помощ.  bouquet

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Браво на УС на Зачатие  smile3501 smile3501 smile3501 Останах възмутена от начина по-който са постъпили от лабораторията  #Cussing out

# 4
  • Мнения: 1 186
Браво на УС на Зачатие  smile3501 smile3501 smile3501 Останах възмутена от начина по-който са постъпили от лабораторията  #Cussing out
Peace Peace Peace

# 5
  • Мнения: 11
Лаборатория "Рамус" бяха прекратили принудително дейността си през 2009 в град Варна. Изработваха недостоверни здравни книжки (т.е. без взет биологичен материал)  и извършваха други некоректни изследвания . Скандалът беше публично достояние и не зная как се помещават отново в Медицински център "Младост"??!!!  #Cussing out Моля помислете си, преди да отидете и да доверите здравето си на непрофесионалисти. Веднъж ги посетих, но никога не бих повторила. #2gunfire

# 6
  • Мнения: 2 422
Браво на Зачатие Hug

# 7
  • Мнения: 88
Здравейте!Да споделя предния пресен случай ,от тази лаборатория.Преди седмица отидох в Рамус да направим изследванията на сина ми ,за дет. ясла.Дадох всички направления,взеха материала за изследване,Вторник.На въпроса кога ще са готови изследванията ,отговорът беше в Петък след обяд.За по сигурно обаче реших да отида в Понеделник по обяд,отивам лаборантката ми казва само кръвта е готова,чревните -следобяд и понеже беше доста топло реших да оставя за Вторник,да в взема изследванията ,да ги заверя при джипито понеже беше втора смяна,а в Сряда 10.08 трябваше да сме на ясла.Отивам в Вторник по обяд ,питат ме имената и ЕГН на детето,връчват ми един лист,който не погледнах,и ми казва това е всичко.Качвам се при джипито ,давам резултатите,след минута излиза сестрата и ми казва това не са вашите изследвания -само първото име съвпада ,презиме и фамиля не,т.е.изследванията на друго дете.Слизам до лабораторията обяснявам,върнах този ,даоха ни нашите резултати и отново се качвам при личната.След минута ,излиза сестрата и ми казва ,че това са само част от изследванията,слизам отново обяснявам при което след 5 минутно чудене ми дадоха още един лист.Отново се качвам при джипито и давам резултата и познайте,излиза сестрата и ми казва че трябвало да има още един лист с още едни изследвания ,при което вече търпението ми бе изчерпано.Та този път сестрата излиза и каза,хайде ще дойда с теб ,слизаме долу и познайте какво -те изобщо не са пуснали последните изследвания,направо побеснях,последва скандал разбира се от моя страна,а те "Недейте така госпожо,сигурно не сте дали маправление и т.н. и ми заявяват че това не било проблем детето да постъпи на ясла,тези изследвания ставали бързо за 2 дни,само трябвало да обясня на директорката ситуацията.И нали се сещате ,дойде Сряда отидохме до яслата и г-жа директорката каза "Съжалявам ,но не мога да ви приема без пълен комплект изследвания,елате за следващия прием 16.08.В крайна сметка се оказа,че тези изследвания стават за 4 раб. дни и не се знае дали ще успеем и за 16.08,тъй като има 3 почивни дни-Събота ,Неделя и Понеделник-15.08 Ден на Варна.Е кажете как да не се пукнеш от яд и нерви?

# 8
  • Мнения: 780
Поздравления, Зачатие!   bouquet Изключително достойна позиция!

# 9
  • Мнения: 151
 Добре, че прочетох мислех да правя изследване на детето там, но след написаното не бих отишла.А и служителката ми каза, че за исканото от мен изследване незнаела как да вземе материала- щяла да звънне да попита.

# 10
  • Мнения: 1
Абсолютно некомпетентни!!!!

Съжалявам, че не прочетох мненията преди да отида.
Уж всички изследвания за детска градина правят, а фекалната микробиология липсваше. Трябвало аз да знам точно какво искам, и че те не можели да се досетят ... и как така хем имат пакет за детски градини, хем трябва да се досещат.

Сега сме в изходна позиция, отново размотаване, дебнене за ако, носене на проби, чакане на резултати ...

# 11
  • Мнения: 1
Здравейте на всички. Специално се включих в форума за да изкажа своето недоволство от така наречените лаборатории Рамус. Изключително необразовани лаборантки, нямащи никакви обноски по телефона да не говорим и в директен контакт с хората! Незнам какво е учила въпросната дама, в лабораторията в Надежда срещу 8 ма поликлиника, но щом не може да разчете това, което трябва да се изследва, незнам колко да вярвам и на резултата! Говорейки с нея по телефона тя ме уверява, че няма нищо др. за изследване освен туморния маркер! При мое настояване да  взема бележката на майка ми дадена и от лекаря, установявям, че има утайка и хемоглобин. И аз го разчитам това без да имам медицинско образование! Наглостта и нямаше граници в очите ми казва, че няма какво друго да се изследва!!! Просто съм потресена!!!
Наистина НЕ ХОДЕТЕ ТАМ! Няма смисъл да си давате парите и да получавате такова отношение и да търпите такава наглост!

# 12
  • София
  • Мнения: 821
Аз пък съм доволна от лабораторията. Правила съм изследвания там и е нямало никакъв проблем.

# 13
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Аз пък съм доволна от лабораторията. Правила съм изследвания там и е нямало никакъв проблем.

Аз също  Peace Peace Peace

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте!

Наистина е добре да има избор на качествени и специализирани лаборатории.
http://zdravencatalog.com/

Общи условия

Активация на акаунт