Магребски мечти и надежди - 22 тема

  • 35 358
  • 713
  •   1
Отговори
# 705
  • Varna
  • Мнения: 2 595
АМАЛЧЕ Hug
Такива кафемашини тука отдавна ги продават. Но аз дадох пример откъде я е купил моят син защото му е излязла със 100 лева по евтина Simple Smile Той много обича да си прави сметката Laughing
АлЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮ, останалите, къде сте беееееее newsm78

# 706
  • Мнения: 6
Линче, по бижутата на жената,ще познаеш благосъстоянието на мъжа!
той няма намерение да те купува,но бижутата по принцип са важни за жените,а също така са и инвестиция и гаранция за жената. винаги можеш да продадеш някоя гривна,ако не дай си Боже изпаднеш в лоша ситуация.  на сватбите се подаряват обикновено много бижута,които остават за булката. при нас не е така. наслушала съм се на разказите на приятелки и познати,как след сватбата са се оказали със 100 водни чаши, 10 тигана и разни такива неща,които не са ти нужни и ги има всяко семейство. техните традиции са други и да ти кажа,според мен са добри. не знам точно в Египет как е,но все пак какво предпочиташ: шкафове пълни с боклуци и ненужни предмети или пълна кутия с бижута?! Wink  а може би той иска да ти даде злато за "мехр" ( не помня точната дума) . това пак не е обида към теб и не го смятай,че ще те купува. просто това е за "застраховка" или по-точно за сигурността на жената. аз в началото не приемах такива плащания,но с времето... бих приела. не заради самото злато (защото си имам достатъчно), а защото в крайна сметка всяко нещо е измислено с хубава цел,когато става въпрос за сватби.  Simple Smile а когато той ти подари нещо, поне за да го радваш си го носи. така ще разбере,че оценяваш жестовете му. радвай се,че не е от онзи тип мъже (някои наши бай ганьовци), дето няма да ти дава да носиш бижута и грим, сакън някой да не те хареса повече.  Sick                          bouquet

целувки на всички!  newsm51

Последна редакция: вт, 19 яну 2010, 22:24 от PAULA_PAULINA

# 707
  • Мнения: 169
Привет   bouquet
Абре да не спите и вие зимен сън
Паулинке душо на сватбите се подаряват точно чаши и т.н.Аз от мойта сватба съм заредена с няколко комплекта водни чаши, кафени чаши, супник и нощни лампи  Naughty.Злато подарява семейството- лелята на съпруга ми подари златни обици Peace.Мойта сватба беше малка и бяха почти най близките- даже имах подарък и захар 2 кг.Това е някаква традиция, но убиите ме не мога да кажа за нея.Хадил   bouquet помагай душице ако знаеш!
Бижута се купуват мисля че се казваше  newsm78 доха или нещо такова - когато отидат да искат булката трябва да носят колие, обици и гривна= годежният пръсте това е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО без това няма булка.Отделно на това жениха трябва да даде пари на булката.Тя от своя страна с тези пари трябва да напазари ( в някои слуяаи и по вече) разни неща за къщата( матраци, ковертюри, чаршафи и т.н)
 Сватбите се правя всеки си поема своя масраф- женски и мъжки,( може и една, но май тогава всеки пак си плаща своето).
уф бягам за сега    bouquet
хубав ден на всички
п.п снощо разбрах че няма замунда и в алжир  Sick Cry

# 708
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ПАУЛИНКА, БЕЙЧЕ Hug
Радвам се, че ви виждам. newsm47
А традицията със златото то си е инвестиция а и ако се разведат,златото остава при жената, защото по трудно се е женела отново една разведена жена. То всичко със цел се е правило и се прави все още при някои народи.

# 709
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
народе, привет! аз от понеделник съм на негативи и да не ги прехвърля и в темата,затуй не пиша! тука от в4ера пук едни ваксини искат да бият на линда ,ин  вси4ки у4еници ,де, 4е ход я питям, тормозя се, 4ак ги сънувах нещата! дано само кажат  кога ,4е е в у4илището ,не знам родителите дали изобщо ще са предупредени навреме за да дадем нещо предварително!да видим другата седмица!
като знам какъв е студ по варната, мога да си представя  и нежеланието да се стои дале4е от леглото и книжките! поне откъм сняг  тази година няма пропуск никъде! при нас сега се радват на дъждовете, нали от това расте  житото! а хлябът е национална стратеги4еска  единица за добруване!
златото е спорт за дамите тук, но явно си знаят цената  и няма  хлабаво! зададе  ли се някой финанс, хоп става на злато за жената! затова  не е леко с  браковете, изискванията към мъжете са огромни! много народ  ве4е ътрси изход към други националности, където мизата е  по-ниска! от приятелите на мъжа  ми, само неколцина се  ожениха, за това време! пове4ето са си ергени, а наближават  40 ве4е!
4ерпя с 4ай ,4е се прекарах с едно нескафе класик, тукашното направо ако дойде  фирмата ,накоято е марката, ще се у4уди какво пие! кошмар е! моят вика ,ти да не искаш да се откажем групово от кафето?

# 710
  • Мнения: 0
Може ли аз да кажа вместо hadil - захарта на сватбата е, за да си сладка за съпруга си и за да ти е сладък животът. нищо специално. навремето едни приятели алжирци, казваха за захарта, че се дава, за да се слепнат двамата, та може и това да е.  Grinning

# 711
  • София
  • Мнения: 7 878
Може ли аз да кажа вместо hadil - захарта на сватбата е, за да си сладка за съпруга си и за да ти е сладък животът. нищо специално. навремето едни приятели алжирци, казваха за захарта, че се дава, за да се слепнат двамата, та може и това да е.  Grinning

А такаааа ... пък на мен на мойта сватба ни захар ми давааа ни сол, амчи ни впрегнаха с булката в едно рало бъш като волове да сме оряли заедно на семейната нива.

# 712
  • Varna
  • Мнения: 2 595
На мене ми дадоха мед ама не свеки, ами майката на най добрия приятел на мойтУ мъж, тя мЪ пУсрещна така, че чак ме разплака от умиление. Та за същото се дава сладкото де, да ни е сладък съвместния живот. newsm47
Колко еднакви обичаи имаме а smile3521

# 713
  • Мнения: 171
малко прибързан подарък от мен, но от сърце!


Добре дошли !

Общи условия

Активация на акаунт