Бяла техника - климатици, сушилни, съдомиялни, перални, хладилници!

  • 366 852
  • 2 670
  •   1
Отговори
# 2 130
  • Мнения: 1 597
nana77 , изобщо не заглеждай АЕГ, Електролукс или Либхер. Най-добре и безпроблемни са корейските Но-фрост системи, или оригинални немски Сименс или Миле. Аз имам едно Деу от 1996г Но-фрост - ами като пушка е макар, че живеч на доста горещо място и даже веднъж докато сме си били в отпуска климатикът се беше развалил, та къщата се беше сгряла до 45 градуса за 1 месец . Не се стоеше вътре, като се прибрахме, а Мечо, така му казваме на фриджа си работеше безспирно и безпроблемно.

# 2 131
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Е, то си е до късмет, разбира се. Добре, че не са опирали до сервиз, че страшни неща съм чела. То старата техника не е като новата, така че няма място за сравнение.
Ние сменихме преди 2 седмици работещо 70 см Беко на 12-13 г с дабъл сайд полски Самсунг. Дано ни е късметлия и той.

# 2 132
  • Мнения: X
Тука гледам Шани коментира хладилници та да се включа с един въпрос че ще ми е ценно мнението а може и на някой друг. Шани какво Ви е мнението относно така рекламирания линеен или линеарен компресор който се ползва в хладилниците на LG. Голяма гаранция му дават, големи хвалби, но струва ли си и въобще нещо ново ли е това или си е нещо старо наречено с гръмко име.

# 2 133
  • Мнения: 678
По-високият клас модели Либхер, включително и тези на българския пазар, са произведени в Германия  Peace  Аз ги гледах в Техномикс, но сигурно и по другите вериги ги има.

# 2 134
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Относно пералня Горение...за какво може да се ползва функция Еко или Анти алергично или Бързо Thinking

# 2 135
  • София
  • Мнения: 1 677
Момичета, кои са основните насоки за купуване на:
- хладилник
- пералня
- печка
На черния петък няма да има много време да избираме, а нямам никакви насоки за какво да гледам.
Хладилника искам да е с отделно отделение за фризер с поне 3 чекмеджета. Пералнята да е с поне 1400 центрофуга и голям люк, капацитет поне 7кг.
Когато купувахме сушилнята четох доста в темата за тях, за предимствата на термопомпата и т.н., знаех какво да купя, но сега идея си нямам, а край малкия нямам време да чета много.
Климатик ни трябва също, разбрах, че е хубаво да има йонно пречистване  newsm78

# 2 136
  • Мнения: 47 981
Относно пералня Горение...за какво може да се ползва функция Еко или Анти алергично или Бързо Thinking
Моята пералня е друга марка, но също има тези функции
Екото пере като основната програма за памук, но с по-малко вода ( и  май ток)
Анти алергично при различните марки и/или загрява дрехите на висока Т и/или ги плакне допълнително няколко пъти
Бързо също може да е просто по-кратка програма, но може да е и за малко пране( примерно 3 кг)
Най-добре да дръпнеш инструкциите на модела, който те интересува и да ги изчетеш. Много помага.

vitaminka, малко е трудно така да се отговори, но правилно се ориентираш. Пералнята може да е с инверторен двигател, и клас А + и т.н. Хубаво е да погледнеш програматора , какви са програмите горе долу и дали биха ти били удобни. Аз например не държа на 1/2 пране и прочие, исках просто голяма пералня с голям люк и нисък разход на енергия. Точно на черни петък миналата година си намерих такава на много изгодна цена и съм много доволна( спестихме към 30%от цената й)
За печка( свободностояща? ) и хладилник не мога да съм ти полезна.

# 2 137
  • София
  • Мнения: 1 677
Да, препоръчаха ми да се оглеждам за перални с инверторен мотор и евентуално некапсулован барабан.
Харесвам ти пералните на Самсунг и LG, сушилнята ни е Беко, по-добре биха стояли една върху друга.
Ще погледнем какво ще пуснат и ще решаваме бързо. Искаше ми се да видим и в магазините за преоценени и дефектни стоки, имало хубави Миеле-та с гаранция за никакви пари.
Печката трябва да е свободностояща.

# 2 138
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Аз в крайна сметка взех Горение,произведена за немския пазар,с нарушена опаковка,нова.Но...кат си нямаш късмет Confused На третото пране взе за издава странен звук-като звънтене,прави го дори като е спряна и просто завъртиш барабана.Сега искам да имам право да я върна или заменя...обаче в БГ практиката не е такава Cry

# 2 139
  • Мнения: 47 981
Махнали сте болтовете?

# 2 140
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Аз в крайна сметка взех Горение,произведена за немския пазар,с нарушена опаковка,нова.Но...кат си нямаш късмет Confused На третото пране взе за издава странен звук-като звънтене,прави го дори като е спряна и просто завъртиш барабана.Сега искам да имам право да я върна или заменя...обаче в БГ практиката не е такава Cry
И моята е с транспортен дефект, но ми дадоха 2 години гаранция. Предполагам, че и ти имаш. Веднага им се обади, не може да нямаш гаранция. Ние и хладилник си купихме така, и след 6 месеца работа започна да грее точно в жегите посред лято. Собственикът на магазина ни убеждаваше, че си купуваме развалена храна, а не се разваляла в хладилника. В крайна сметка извикахме друг майстор и той след като прегледа хладилника каза, че е правено нещо по него. Ей, тогава ми възвряха л...а и веднага се обадих на шефа на магазина. Да видиш ти тогава отношение. Каза ни, че той ще ни посочи от кои хладилници да си изберем, и така, върнахме затоплящия и си взехме друг, от посочените от него, пак с транспортен дефект. Да чукна на дърво, работи.
Така че обади им се и хич не се притеснявай. Ако не те вземат присърце ги заплаши с КЗП. Успех!

# 2 141
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Да,още в магазина видяхме,че са махнати...то ако не бяха май няма да може въобще да работи Thinking

Да,има 2год. гаранция...довечера ще го викам тоя продавача и ще му я пусна как работи.Записах си го на клип даже...Егати късмета...след 10г. ще си купя нещо и то  Confused

# 2 142
  • Мнения: X
На третото пране взе за издава странен звук-като звънтене,прави го дори като е спряна и просто завъртиш барабана.
Да не би да е попаднал някакъв предмет м/у казана и барабана?
Лагер?
Записах си го на клип даже...
Качете клипът, за да го "прослушаме".

# 2 143
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
в момента съм в офиса и няма как... Rolling Eyes в телефона ми е клипа,т.е. не знам как да го кача Blush

Според мм е някакъв лагер.

# 2 144
  • Мнения: X
"Как да качвате клипове на YouTube директно от Android смартфон"
http://www.yac.mx/bg/mobile-security/android/how-to-upload-video … d-smartphone.html 

Общи условия

Активация на акаунт