Бяла техника - климатици, сушилни, съдомиялни, перални, хладилници!

  • 366 601
  • 2 670
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Здравейте,воден от добри чувства към сайта,поради това,че съм намирал отговори на какви ли не въпроси тук, искам ако мога и аз да бъда полезен с нещо.Имам познания в тази област и мога да помагам в дадени моменти със съвети и т.н.Не винаги си заслужава да викате техник и може да спестите пари(понякога доста),след като прочетете мнение във форума.  Peace
Ще се постарая да съм на ваше разположение!

Последна редакция: вт, 17 дек 2013, 10:49 от Mamma

# 1
  • Мнения: 2 467
Благодаря за което   bouquet

Въпрос първи:
Предстои ми закупуване на сушилня за дрехи. Колебания естествено огромни. Като цяло съм се спряла на този модел: http://www.techno-mix.com/index.php?page=shop.product_details&am … art&Itemid=90
Да поръчвам ли смело, или има и по-добро като съотношение качество/цена?

# 2
  • София
  • Мнения: 6 356
привет!

мога ли да използвам фризер в неотоплено помещение с температура 5-10 градуса?

# 3
  • Мнения: 47
привет!

мога ли да използвам фризер в неотоплено помещение с температура 5-10 градуса?


Не е препоръчително,защото уредите за битова употреба се правят да работят,спецялно хладилници/фризери при температури над 14 градуса.Ако температурата падне под 10 датчиците им се объркват и започват да дават грешки.Ползвайте ладилниците и фризерите винаги в отоплявани помещения за да няма  проблеми.

# 4
  • Мнения: 47
Благодаря за което   bouquet

Въпрос първи:
Предстои ми закупуване на сушилня за дрехи. Колебания естествено огромни. Като цяло съм се спряла на този модел: http://www.techno-mix.com/index.php?page=shop.product_details&am … art&Itemid=90
Да поръчвам ли смело, или има и по-добро като съотношение качество/цена?

Като параметри сушилнята е добра,но като цена е нискоценови клас,за това не мога да дам мнение за качество.По добре е от комбиниран уред пералня-сушилня,но ако имаш възможност потърси уреди 2 употреба и най-вече Миле.Струват около 400-450лв,но като качество са несъизмерими.Уредите,които се предлагат са отремонтирани,с гаранция и т.н.

# 5
  • Мнения: 52
Искам да си купя пералня+сушилня, знам, че не е хубаво да е 2 в 1, но просто нямам място за 2 отделни уреда. Та въпроса ми е каква марка да е и добре ли е да го купя от тези с транспортните дефекти (не втора употреба), за да спестя малко пари. Страхувам се да не ми набутат използвана, че четох и такъв случай във форума... Как да я позная и каква гаранция ще ми дадат ако е с транспортни дефекти? Като марки Бош, Миеле или кои са най-качествени? newsm78

# 6
  • Мнения: 182
Аз също искам съвет за марка пералня.Немога да се ориентирам при толкова много марки на пазара.
И еди въпрос за новият ми хладилник-фризер Липхер,от известно време ми прави впечатление,че отвътре капчиците непрекъснато се стичат,а не като преди да стоят като ледени и ми се струва,че нещата в хладилника не са толкова студени като преди. Увеличих му градусите,но пак е същото.Има ли значение,че в кухнята ми е много тополо,отопляваме се на дърва.

# 7
  • Мнения: 47
Аз лично имам CANDY пералня-сушилня и съм доволен.Въпреки,че докато държах сервиза доста такива влизаха за ремонт с различни проблеми.БОШ ги познавам като втора употреба и съм с добро мнение,но не знам тези за бг пазара дали са със същото качество,защото тук срещам доста отрицателни мнения.Уредите втора употреба са с 6-12м гаранция,което не е малко.Фирмите ,които ги предлагат на всяка сглобена имат по 3-4 на части така ,че сервиза им е подсигурен.Докато при сервизите подържащи големите търговски вериги и марки има проблеми.Там сервиза е в рамките на 30работни= 45календартни дни(по закон) и е голямо ходене по мъките.
Взимай смело,каквото решиш винаги е на късмет  Mr. Green и да не те е страх от уреди 2-ра употреба,но вече тях ги търси от доказани магазини.

# 8
  • Мнения: 47
Аз също искам съвет за марка пералня.Немога да се ориентирам при толкова много марки на пазара.
И еди въпрос за новият ми хладилник-фризер Липхер,от известно време ми прави впечатление,че отвътре капчиците непрекъснато се стичат,а не като преди да стоят като ледени и ми се струва,че нещата в хладилника не са толкова студени като преди. Увеличих му градусите,но пак е същото.Има ли значение,че в кухнята ми е много тополо,отопляваме се на дърва.
Бих препоръчал LG,BLOOMBERG,HOOVER от средния клас,най-малко влизаха в сервиза.BEKO,SANG,ELIT,HAIER са нисък клас,като най добре се държат BEKO,но и те си имат техните проблеми най-вече електроника.Miele,Baucneht,AEG,SIEMENS са висок клас няма да ги коментирам.Миле магазин има в София срещу руската църква,БОШ имат магазини доста,за другите не знам точно как са представени  Simple Smile Candy вече не са с качеството ,което бяха...и т.н.

# 9
  • Мнения: 2 467
А къде в Пловдив мога да открия Миеле 2-ра употреба?
Някаква идея?  Thinking

# 10
  • Мнения: 47
А къде в Пловдив мога да открия Миеле 2-ра употреба?
Някаква идея?  Thinking
Едното място е в Тракия срещу строежите на общинския паркинг,до другия строеж има сервиз за бяла техника и там продават.Също , има в Кючук париж зад "Шармант" ако не се лъжа...за мястото.На автогара Филипово мисля,че имаше магазин за втора употреба с Миле,но за там не съм сигурен.

# 11
  • Мнения: 47
Аз също искам съвет за марка пералня.Немога да се ориентирам при толкова много марки на пазара.
И еди въпрос за новият ми хладилник-фризер Липхер,от известно време ми прави впечатление,че отвътре капчиците непрекъснато се стичат,а не като преди да стоят като ледени и ми се струва,че нещата в хладилника не са толкова студени като преди. Увеличих му градусите,но пак е същото.Има ли значение,че в кухнята ми е много тополо,отопляваме се на дърва.
За съжаление има значение,ако температурата става много висока,хладилника не може да смогне.Вижте как се държи хладилника при нормални температури 15-30 градуса Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 6 356
Аз също искам съвет за марка пералня.Немога да се ориентирам при толкова много марки на пазара.
И еди въпрос за новият ми хладилник-фризер Липхер,от известно време ми прави впечатление,че отвътре капчиците непрекъснато се стичат,а не като преди да стоят като ледени и ми се струва,че нещата в хладилника не са толкова студени като преди. Увеличих му градусите,но пак е същото.Има ли значение,че в кухнята ми е много тополо,отопляваме се на дърва.
За съжаление има значение,ако температурата става много висока,хладилника не може да смогне.Вижте как се държи хладилника при нормални температури 15-30 градуса Wink

нима мислите, че в кухнята на питащата е над 38 градуса? защото хладилниците Либхер, продавани у нас, са с климатичен клас най-малко ST, което означава температура на околната среда до 38 градуса Целзий.

# 13
  • Мнения: 47
Мисля,че е доста топло,щом е на дърва там няма датчици за регулиране на температурата и може и да  става и над 38 градуса.Топлил съм се на дърва повярвай ми.Все пак хладилника не е спрял,а се затруднява с намирането на "студено".Охлажда ли,без да трупа лед значи всичко е наред.

# 14
  • Мнения: 206
Възползвам се от темата да попитам мнението ви за уреди с марката Crown. Нагледала съм се на една съдомиялна и не само.

Общи условия

Активация на акаунт