Отговори
# 75
  • Мнения: 1 965
Може би трябва да го прекръстим на " Виртуален тортен семинар"?  newsm78
Според мен - НЕ. Това си е ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО. Семинар си е другата тема. Питаш, разпитваш, предлагаш, искаш идеи, даваш идеи, допитваш се до тоя-оня, помагат ти тук-там, ТИ помагаш тук-там, ако смееш критикуваш, ако не, се покланяш дълбоко и т.н.Нали тук, това е идеята. Да се предизвикаш, и без чужди съвети, идеи и помощ да сътвориш нещо ново и различно. Съгласна съм че всеки е достигнал различно ниво и всеки ще направи тортата си на различно ниво. Но, Предизвикателството не е разделено на класи и категории - можещи или не толкова можещи. Преди всяко начало дъвчем едно и също. И все по-зле става. В крайна сметка, всеки сам си решава. Като ми покаже след 2 месеца някой медена къщичка, ще я изкоментирам след като я видя. Ако ми хареса, ще си кажа. Ако не ми хареса - пак ще си кажа. Но продължавам да си мисля, че куха къщичка от слепени бисквитки - не е това идеята. Вярно, че няма значение дали вътре има торта или въздух, но СЕГА е момента да си правите къщичките. Идва Коледа, нека те си останат там. Минава ми през ума, че някой иска да мине по тънката лайсна /без извинение/, тоест да си начеше крастата с медена къщичка, /щото е пълно с такива теми навсякъде в момента/ и да си я скрие за Февруари. Ами.... какво да кажа.....
За другите "рамки", "правила" и прочее. Нямам претенции. Каквото се реши. Единствено бих дала глас за заключен албум до деня на коментара. Това ми беше най-голямата тръпка. Да чакам да се отключи албума в дадения ден.
Когато ги виждаме предварително, се губи тръпката. Убедена съм, ама наистина съм убедена, че задкулисно /имам впредвид Скайп, ICQ, ЛС и телефон/ се коментира много повече за нечия торта, отколкото тук. И когато дойде момента да пишеш, ти вече си претръпнал за тази торта. Или си чакаш с нетърпение еди коя си дата, защото на нея ще се коментира любимата ти торта. Другите - дай да ги караме през пръсти или още по-добре, да премълчим и да не казваме нищо.
Абе.... зарекох се, че ще напиша само първото изречение и ще си ходя..... ама се сетих нещо, та..... пак стана ферман.
Айде, лека нощ, пък каквото се реши това ще бъде!

# 76
  • Мнения: 2 185
Каквото и да се реши, каквото и да дискутираме, каквото и да променим...пак ще има недоволни. Всеки път така става  Laughing . Уж решаваме, уж променяме, после пак не ни уйдисва.

# 77
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Така като чета си мисля че решението е в ненадписани торти - пускат се тортите коментират се без да се знае коя на кой е - пък като свърши коментирането да се сложат и имената Simple Smile Майтапя се - в този случай собственика на тортата ще седи безучастен или ще се спука да се критикува.
Продължавам да не разбирам какво не ви харесва в медените къщички, но щом не ги искате в предизвикателството ок - може пък да пуснем догодина едно предизвикателство на тема Медени къщички  smile3534 точно по Коледа.

# 78
  • Мнения: 1 491
може пък да пуснем догодина едно предизвикателство на тема Медени къщички  smile3534 точно по Коледа.

Ето това е идея, която трябваше да пуснеш преди това гласуване. Щеше да спечели, всички да са готови преди НГ и щяхме да си направим Предизвикателство януари месец  Mr. Green  hahaha


Сериозно по темата - Според мен нещата коренно се изкривиха от първоначалната идея преди година и половина! На мен ми беше по-интересно когато тортите се отваряха постепенно. Имаше я тръпката .... Сега някак си всичко станна рутинно. Според мен три предизвикателства идват много в една година. Всички имаме странични ангажименти, при това някои са с такива които изискват голяма част от времето им. Единици са тези, на които не представлява трудност да направят торта след гласуването и обявяването й, и да са на линия през целият период на обсъждане ежедневно.
Примерните теми за следващите предизвикателства всички ги знаем. За мене не представлява трудност ако ми се отвори правене на торта, която се вписва в някоя категория, да наснимам процеса на правенето й, да експериментирам с нещо и после да си я "прибера" в архива. Все някой ден "Х" ще бъде изгласувана тази тема и ще дойде нейният ред да бъде на "първа фронтова линия". Тогава аз вече ще имам готова торта за участие. И ако Предизвикателствата са да речем две годишно, може би ще се включват и нови хора, такива които тепърва прохождат в това изкуство.


П.П. Tandoori прегръщам те и се надявам всичко при теб скоро да се подреди и ти да се възстановиш и оправиш. Не бих те тормозила на лични, защото както разбирам дори и това да седиш пред компютъра е изтощително за тебе. Така че изпращам ти цялата си позитивна енергия и ти желая бързо възстановяване  Hug

# 79
  • Мнения: 634
Момичета ,искам да споделя с вас  неща които ме вълнуват  и чопкат много .Изключително ми е интересно това предизвикателство.Тук наистина имам неща, които да се научат .Аз преди една година си правех сметанови ,шоколадови и рисувани торти,но тук научих неща ,които не знаех че съществуват.Това са моделиране на хора ,цветя,както и коли и въобще много ,много неща.Абсолютно съм съгласна с мнението на Ванчето и Люба,всяка торта би трябвало да се отваря и коментира за деня.Аз съм от хората ,които много кратко давах мнение за тортите ,поради липса на време .Това  е причината поради която се отказвам да участвам,но с най голям интерес ,когато имам възможност ще ви чета и ще ви се радвам .Моля да не ме разбирате погрешно наистина съм много ограничена с времето.

# 80
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ех Албенке  Grinning, дано да ти е приятно да си толкова заета. Наистина ти много промени тортите, каквото поискаш го можеш сега  Peace! Заради момичетата като теб, с бизнес, се радвам че ги правим тези неща, за да се учим да правим най-разнообразните и желани от клиентите торти Party. Ти научи от Ванчето, от Пепи, от Патияни, от Стефи, от Рая и от много други толкова фокуси, все едно си била на курс в Англия Grinning! Не се мъчи да участваш ако нямаш време, само показвай онази витрина, такава пълна с красоти   chef ...
Може пък да се наложи торта-къща да правиш, кой знае, снимай и пази ...
За коментирането не се притеснявай, когато имаш време  Peace. Другите тук ще наваксваме с букетчета Joy ...

Последна редакция: нд, 06 дек 2009, 03:02 от eli_c

# 81
  • Мнения: 634
Ели,благодаря за разбирането,наистина ми е много приятно да съм сред вас ,невероятни сте всички до една.Толкова отзивчиви  newsm20.

# 82
  • Мнения: 1 122
На мен тема Сгради ми се вижда доста трудна, но ще мисля до тогава има време.
 По принцип на мен ми е трудно да критикувам от страх да не обидя някой, но пък никога няма да се обидя ако мен ме критикувате.
Тортите които се обсъждат наистина може да са повече от 2 на ден. И албума да е заключен за да не става така както стана този път.

# 83
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Я да вземем да резюмираме и да побутнем темата:
- Темата е отворена с препоръка да се избягват медените къщички.
- За снимките трябва да решим дали всеки ще си ги качва сам или един ще се нагърби с тази работа (имаме самопредложил се - Рая - и в този случай пак предлагам да оставим един ден между срока за пускане на снимките към този човек и първия ден от предизвикателството за да има време да качи снимките спокойно)
- За обясненията трябва да решим всеки ден ли ще се пускат или накуп в началото, от един човек ли ще се пускат или всеки ще пуска неговите обяснения.
- За броя на тортите - всеки да си решава сам - като остава варианта всички торти на един човек да се обсъждат в един ден
- Броя на дните за обсъждане го свеждаме до 5-7 дни и разчитаме че всички ще са на разположение тогава.
- Всеки да се чувства свободен да критикува, а критикуваните да се чувстват такива а не обидени - по този повод ще пусна един цитат който няма да превеждам ако някой се наеме да го преведе моля....

What is a "Critique"?
However, I've noted that there's a little bit of misunderstanding about what a critique is and just want to clear this up so people aren't afraid to either ask for one or offer one.

Officially, the definition of critique is as follows:


The New Oxford American Dictionary wrote:
critique
noun
- a detailed analysis and assessment of something...


It's important to note that although the words "critique" and "criticize" look similar, they are not the same thing.


Quote:
criticize
verb [ trans. ]
1 indicate the faults of (someone or something) in a disapproving way


When someone asks for a critique the following is absolutely in line with the former definition:

"I really like the way you created the water effect, the swirls you made in the gel work especially well around the boat".

Not a single bit of negative comment in there, but I've made an effort to be more specific about why I like the effect or technique. This is just as much a critique as "The green stripes on the dress look a little thin, they should probably be a bit more prominent".

In both cases, I've analysed a specific aspect of some fictitious cake AND explained what exactly it was about that design/technique that I felt was great or could perhaps have been improved and why.

"Ooo! Very nice cake, I like the water" would, on the other hand, be categorized more as a compliment as it doesn't give an analysis of what about the water I found particularly great. Now there's absolutely nothing wrong about giving (or getting!!) compliments. However, if someone makes a point of asking for a critique of their cake, they really want a more detailed review in order to hear from someone who hasn't spent the last three hours with their nose six inches away from the cake, they're looking for a "fresh" eyeball so to speak.

When you see someone asking for a critique, this is really your cue to be a little more detailed in explaining, with constructive comment, what you specifically think works (or didn't quite work) so that they can improve those areas that didn't quite make it up to par AS WELL as keep doing those specific things that worked really well and seeing WHY others feel that worked. Don't be afraid to help them find these good (or not quite so good) points about their techniques. They want to learn and you'll be helping them along.

So remember: critiquing isn't the same thing as criticizing.

If I said "I can't find anything to critique in your cake, it's beautiful!" it would therefore mean that I can't see anything that I could possibly give detailed analysis about, good or bad.  which is contrary to my saying I found it beautiful. So in this case I'd want to explain what about the cake I liked so much and explain why in more detail.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 116
Какво е "критика"?
Струва ми се, че има известно недоразумение, относно това какво се разбира под критика и искам да уточня това, за да може всики, както да дава, така и да иска критика.

Официално определението за критика е следното:


The New Oxford American Dictionary пише:
критика
същ. име
- детайлен анализ и оценка...


Важно е да се отбележи, че думите "critique" and "criticize" изглеждат сходни, но не означават едно и също нещо:

Quote:
criticize (критикарствам)
глагол [ trans. ]
1 посочвам грешките (на някого или нещо) като показвам неодобрение


Ако някой поиска критика, то следното е в духа на горното определение:

"Наистина харесвам това как си постигнала водния ефект, врътките, които си направила в гела, стоят много добре около лодката".

Няма никакъв негативен коментар в това мнение, но исках да уточня какво именно харесвам в тази техника. Това е точно толкова критика, колкото и следното "Зелените райета по роклята са малко тънки, вероятно би било по-добре да са по-отчетливи".

И в двата случая съм анализирала конкретен аспект от въображаема торта и обяснявам какво точно в този дизайн/техника намирам за чудесно или би могло вероятно да се подобри и защо.

"Ooo! Много хубава торта, харесва ми водата" от друга страна може да се определи по-скоро като комплимент, защото не анализира какво точно във направата на водата намирам за хубаво. Е, няма нищо лошо в това да правиш (или получаваш!!) комплименти. Но, когато някой поиска да критикуваш тортата му, то той наистина очаква по-детайлен анализ и иска да чуе мнение от някой, който не е прекарал последните 3 часа с нос в тортата, иска непредубеден поглед, един вид.

Когато някой иска критика, то това значи, че може да бъдете по-детайлен и конструктивен, когато обяснявате какво е сработило добре (или не чак толкова), така че този някой да може да подобри едно или да продължи да прави все така добре друго, като разбере и защо другите мислят така. Не се плашете да посочите добрите (и не чак толкова добрите) моменти в техниката на другите. Те искат да разберат това и вие им помагате.

Помнете: critiquing (критикувам) не е същото като criticizing (критикарствам).

Ако кажа"Аз не виждам нищо за критикуване, тортата е много хубава!" Това, следователно, означава, че аз не виждам нищо, по което да мога да направя детайлна оценка - добра или лоша, което противоречи на съждението, че тортата е хубава.Така че, в този случай аз трябва да обясня какво толкова намирам за хубаво в тази торта и да го обясня детайлно.


Момичета, това е бърз опит за превод. Затрудних се в намирането на български еквивалент на тази игра на думи в английския, но се надявам основният смисъл да е останал в превода.

# 85
  • Мнения: 7 091
Днес ще пусна новата тема за 6-тото предизвикателство.
Искам да се извиня, че се забавих, но по независещи от мен обстоятелства няма да мога да съм много активна. Въпреки всичко, мисля, че ще успея да направя тортата, която исках, така че ще участвам.
Говорих с Рая, тя ще поеме част от организирането на нещата.

Според това, което се коментира в тази тема, преобладаваше мнението да се качват от 1 човек снимките и да са заключени албумите до деня, в който се публикуват обясненията.
Щом така мисли мнозинството, така ще бъде. Всичко друго остава по старому.
 Още веднъж се извинявам за закъснението!
В момента, в който публикувам темата ще пусна линка.

# 86
  • Мнения: 1 173
Ани пусни я когато можеш ...всеки знае че февруари е Предизвикателството ....хм чакай сега ...правим тортите февруари или януари . Аз направо се оплетох  ooooh!

# 87
  • Мнения: 7 091
Ани пусни я когато можеш ...всеки знае че февруари е Предизвикателството ....хм чакай сега ...правим тортите февруари или януари . Аз направо се оплетох  ooooh!

Февруари, нали така е и с другите предизвикателства, месеца с името е месеца в който правим тортите ( Октомври правим тортите Октомври, а ги показваме Ноември).
Аз казвам, че закъснях защото пускам обикновено темата 1 месец преди месеца в който правим тортите.  Peace

# 88
  • Мнения: 7 091
ЕТО Я НОВАТА ТЕМА:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=459966.msg13694792#msg13694792

Рая, драсни ми моля те е-мейла който искаш да ползваш за снимките, за да го пусна в темата.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт