Да обиколиш Европа с кола

  • 118 456
  • 659
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 485
Фиеста, спали сме в този къмпинг - http://www.camping.it/english/veneto/jolly/. Бяхме за две нощувки. Спахме в бунгало - две спални с дневна и две бани за 40-45 евро, не си спомням точно цената. Осигуряват шатъл до Венеция - спира на Пиацале Рома срещу 1 евро. В къмпинга имаше ресторант и два басейна.

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Моля, препоръчайте хотел в Загреб /знам че не му е тука мястото на тази молба, но все пак Confused/

# 92
  • Мнения: 165
Здравейте, пак съм аз, хехехе...
Не съм влизала, щото нещо се разболях и
едва сега прочетох всичките коментари. Извинявам се че не съм отговорила..
Много ми хареса идеята за къмпингите.
От моя план-програма отпадна маршрута Париж-Лондон за един ден, и естествено спрях маршрута до Венеция.
Мда, естествено че размислих. Моя млан беше малка лудост.
Въпроса ми е следния - задължително ли трябва да резервирам нощувки в къмпингите ?
Много ми се иска по моя маршрут да ползвам една вериха хотели, ще се радвам на идеи.
Да припомня: София-Виена (3 или 4 нощувки, още не съм решила), една нощувка някъде по средата между Виена и Париж. Обмислям дали да не е в Страсбург. В Париж 4 нощувки. После - Париж- Лион-Дижон ( по 1 нощувка), Дижон-Милано (2 нощувки), Милано-Венеция(2-3 нощувки), а за после ..не мога да измисля. Щото този маршрут е доста изморителен и мисля дали да не хванем ферибота до игуменица от Венеция. Всъщност не знам дали има от там ферибот, трябва да проверя.
Или от Венеция - през Сърбия.
 Мда, Загреб. Давайте хотел за там..

# 93
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Ние си избрахме къмпинг, за пътуването до Венеция,планът е за 1,2,3 май,няма да резервираме предварително,надявам се да има места.ако няма ще мислим на място.Като се върнем ,мога да дам отзиви,но по снимките много ми хареса. Близо е до морето,така ,че дано има време и за разходка по брега Praynig

# 94
  • Мнения: 165
fiesta , къде по-точно си избрахте къмпинг ? До Венеция ли или някъде по пътя, щото ми се струва че е доста далеко с кола от софия до Венеция.

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Дали някой може да даде идея къде да направя резервация във ФЛОРЕНЦИЯ!? Не мога да намеря хотел с паркинг. Всички хотели на които попадам предлагат паркинг на цена от 20 -25 евро на вечер.

# 96
  • Мнения: 2 037
Дали някой може да даде идея къде да направя резервация във ФЛОРЕНЦИЯ!? Не мога да намеря хотел с паркинг. Всички хотели на които попадам предлагат паркинг на цена от 20 -25 евро на вечер.
Това въобще не ме учудва за Флоренция. Там е скъпо на всяка крачка. Ние плащахме 4 евро на час.  Laughing
Виж booking.com и дай критерий "паркинг", да извадиш поне хотелите, пък дали от там ще резервираш е друг въпрос. Аз лично този сайт не го харесвам за резервация.

# 97
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Ние си избрахме този къмпинг :
http://www.baiaholiday.com/mare_pineta/
(Внимавай,ако го търсиш с търсачката,има два Маре Пинета)
Аз съм от Горна Оряховица и от тук ми е на 1262км,значи от Сф ще е на около 1000км.,можех да проверя,но GPS-а не е при мен в момента.Мисля ,че е на ооло 70км от Венеция.
Нашия план обаче не е да отидем направо там.Първо пътуваме до Словакия,там ходим  всяка година,така че мястото ни е познато,от този град ,в който сме като си починем 1 ден,ще тръгнем за Италия,през Австрия,само по магистрали и прекрасните Алпи до този къмпинг са около 700км,на следващия ден ще отидем до Венеция,после обратно в къмпинга и след няколко дни (най-вероятно 3) - обратно към Словакия...
Такива са плановете,какво е станало ,ще пиша като се върнем Mr. Green

# 98
  • Мнения: 592
Венеция да не е софийските павета - люс на защрихованото пред полицая, теглиш му една майна и тръгваш да обикаляш?? Ако е 20 евро паркинга, направо скачай. Само отклонение - в Амстердам откритите са по 2 евро на час, закритите са по 5. Ай честито! ще се научим ние, ама след 100 г.!
Ако ти е скъпо, търсиш хотели в селцата около големия град, така се прави, но задължително с кола. И кво са 1200 км с кола!!!? С нашия бебок се върнахме то Лондон с кола, ти за 1200 км  ooooh!

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Ние си избрахме този къмпинг :
http://www.baiaholiday.com/mare_pineta/
(Внимавай,ако го търсиш с търсачката,има два Маре Пинета)
Аз съм от Горна Оряховица и от тук ми е на 1262км,значи от Сф ще е на около 1000км.,можех да проверя,но GPS-а не е при мен в момента.Мисля ,че е на ооло 70км от Венеция.
Нашия план обаче не е да отидем направо там.Първо пътуваме до Словакия,там ходим  всяка година,така че мястото ни е познато,от този град ,в който сме като си починем 1 ден,ще тръгнем за Италия,през Австрия,само по магистрали и прекрасните Алпи до този къмпинг са около 700км,на следващия ден ще отидем до Венеция,после обратно в къмпинга и след няколко дни (най-вероятно 3) - обратно към Словакия...
Такива са плановете,какво е станало ,ще пиша като се върнем Mr. Green


Здравейте, на нас също ни предстои пътуване до Венеция на 2 Май и дори се опитах да се свържа с къмпинга, за който беше поместен линк, но ули нито си вдигат телефона нито отговарят на имейли.
За сега имам набелязан и един хотел в местността Местре - малко преди Венеция.
Ако имате потвърдена резервация за къмпинга моля, дайте координатите им.

Мога ли да помоля също да препоръчаш места зинтересни за посещения във Словакия. Ние ще минем през Загреб - там имаме една нощувка, но за Словакия нищо не съм планирала.

# 100
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Ами мисля,че писах,но пак да кажа,нямаме резервацияза този къмпинг,но преди няколко години минахме през него,беше пак по 1-во майските празници и там на място ни поканиха да останем, но за наше съжаление тогава ни казаха,че може най-малко за 3 дни , а тогава имахме планове да продължим надолу към южна Италия и искахме само за една вечер да останем,така че тогава се отказахме,но сега ни трябва точно за 3-4 дни и така....Не ми се вярва да е зает,защото е много голям,поне според мен,колата ти е вътре в къмпинга,което идеално ни устройва,има интернет , срещу заплащане ,естествено,но нас ни трябва така че...всеки сам си знае какво търси и за колко пари.
А колкото до Словакия, там ми е силата Mr. Green
Замъците са "на всяка крачка" само крака да имаш да ходиш.Незнам какво да ти препоръчам.Ние ходим в град Тополчани,отсядаме в този хотел
http://www.hotelpuk.sk/en/pricelist/
33 евро за тройна стая.
Интересното за хотела е ,че е върху Зимен стадион (в Словакия хокея е много почитан спорт) и винаги когато си в хотела,може да влезеш в стадиона и да погледаш тренировката,страхотно е.
От този град си набелязваме  мястото ,което искаме да посетим и сутринта се отправяме към него,след като се разходим из града или мястото ,което сме планирали,се прибираме пак в нашия хотел, А в радиус от 100км мога да ти препоръчам ,места колкото искаш.Братислава е на 100 км,а от там до  Виена са само 70-80км ,ако те интересува,разбира се.
Наблизо са замъка Бойнице
http://www.google.bg/images?hl=bg&q=bojnice+castle&um=1& … p;ved=0CCgQsAQwBA
a
до него е страхотен зоопарк
http://www.zoobojnice.sk/ огромен е Simple Smile
Но това ,което ми спря дъха миналата година е град Тренчин, след обиколката в неговия замък нямах думи.
И т.н. , и т.н. да не ставам досадна,сигурно не всеки споделя моята страст към замъците,ако искаш някаква друга информация,тук съм bowuu

# 101
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Сега прочетох пак поста ти и доколкото разбирам е станало недоразумение,мисля че ме питаш за Словения,бъркам ли?

Но така или иначе доста се постарах да напиша за  Словакия,така че мисля да не си трия мнението,може пък някой да реши да прескочи до там,наистина си струва, а пък и в Европа,а нали е такава темата. Mr. Green

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Хей, много ти благодаря!!! След твоя разказ със нигурност ще посетим Словакия!
Сега обаче няма да мога да го вместя в плановете, защото няма да остане време за Италия.

Аз да попитам дали говориш за този къмпинг:

- http://www.camping.it/english/veneto/jolly/.

# 103
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Това са контактите:
Contatta la struttura
Village Camping Resort Mare Pineta
Sistiana 60/D
34019 - Duino Aurisina - Trieste
T. +39 040 29 92 64
Ти на този номер ли звъниш?

Ето ти линк към страницата:
http://www.baiaholiday.com/mare_pineta/contatti.html

Тук смятаме ,че ще останем за 3 нощувки 2 -ма възрастни + 2 деца за 200 евро.
Ти кой хотел си набелязала в Местре,ако може линк да разгледаме Praynig

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 22:27 от fiesta

# 104
  • Мнения: 129

fiesta,

заинтересува ме твоят постинг за замъците в Словакия.
там съм била само в Любляна.
Но докато прекосявахме страната се възхитих на чистотата и подредеността й.
Моля те, разкажи по-подробно за местата, които си посещавала там.
Благодаря!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт