Пазаруване от Amazon.co.uk и Amazon.de

  • 106 121
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!  Hug

В миналата теа има въпроси какво пише на квитанцията от таксата, но аз мен е абсолютно нечетимо. Ако може някой друг да си запази квитанцията, или да пита какво пише върху нея, като плати 4-те лева на Разменна пощенска станция към Митница София.

Между другото, от Български пощи са ми отговорили, че не виждат прикачената снимка към мейла ми, та им я пратих отново тази сутрин. Ще цитирам отговора им тук, като дойде.  Peace

# 16
  • Мнения: 65
Да добавя нещо, което открих. След като поръчах през амазон, ми написаха, че пратката идва с DHL Deutsche Post и дадоха номерче, в другата тема беше коментирано, че това номерче се следи тук: http://nolp.dhl.de/nextt-online-public/set_identcodes.do .

След като тръгне пратката извън Германия, на адреса на DHL се появява UPU Code / Matchcode. Това е номер с 2 букви отпред и 2 букви отзад. Някой  беше казал, че това е номерът, с който се изисква пратка от пощенските служби - така е. Но може да се ползва и за следене на ето този адрес:

http://services.bgpost.bg/WebTracking/IPSWeb_submit.htm

Това е само в случай, че е пратено с DHL Deutsche Post Simple Smile Дано е била полезна информацията, аз лично видях, че моята пратка е излетяла днес от летище Франкфурт, дано дойде преди Коледа.
А получава ли се известие или направо се ходи в пощата?Аз имам една изпратена на 04.12 и излезнала от Германия на 09.12 и вече се притеснявам! Sad

# 17
  • София
  • Мнения: 3 854
И аз да се запиша в новата тема, тази сутрин поръчах за първи път Peace

Момичета, аз малко тъп въпрос да питам, но днес ми начисли доставка 12 паунда до БГ, това възможно ли е?

Последна редакция: пт, 18 дек 2009, 10:07 от veka

# 18
  • София
  • Мнения: 1 476
Да се изкажа и аз за епилаторчето...
Shantal, с малко напън влиза в контакта, и аз като теб се чудих в началото, но се оказа, че просто малко трябва да се напъне...добре че една добра душа ме светна и мен  Heart Eyes
А някой друг беше питал за смазването....И аз го четох това, доколкото разбрах не е след всяко бръснене, а 1 в месеца ли беше...забравих, а не ми е под ръка да погледна пак какво точно беше...Пишеше май да се смаже с фино машинно масло  Peace
Оф, ще потърся упътването и ще пиша пак  Rolling Eyes
Иначе и моя дойде в пощата и не ми искаха никъде да се разписвам...явно на късмет си получаваме нещата  Crazy

А вчера на митницата и на мен ми взеха 4лв, но сега погледнах, моите бележки са същите, като тези, които пусна Жасмин, но не пише нищо с химикал по тях, освен номера на пакета  Peace Кашона ми беше 2580гр, и беше преопакован от тях, за щастие не забелязах да има липси, въпреки че от Ларедут са писали тегло 2,650гр и се бях притеснила, защото не проверих на място там...Големи мизерници са там, много мразя, като ми се наложи да получавам там...много ми е далеко и винаги се изнервям с тия 4лв и неприятното отношение там  Crossing Arms

# 19
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Привет  Grinning
Моите нещица пристигнаха още на 9ти декември,но стоят в пощата, че нали пък ние заминахме, та още не съм ги видяла...Но и вкъщи не е украсено все още, така че -нашите подаръци чакат елхата да сложа

Друго да питам-в предишната тема,една мама беше поръчала термометър на Браун за измерване в ухото, моля да сподели доволна ли е,защото се чудя дали да купя ...
Не помня този модел ....
http://www.amazon.co.uk/Braun-Thermoscan-4020-Digital-Thermomete … 123019&sr=1-6

или този ...
http://www.amazon.co.uk/Braun-4520-Thermoscan-Thermometer-660227 … 123019&sr=1-3

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
доколкото знам не мерят верно термометрите за ухо Peace

# 21
  • Мнения: 1 178
доколкото знам не мерят верно термометрите за ухо Peace

ДА, доста са "своеволни", понякога в две поредни измервания дава разлика от градус.  Crazy

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
В интерес на истината и аз се чудя за тези термометри в ухото, че направо ми писна от другите особено с малко бебе са направо мъка, а и скоро не съм получавала нищо (т.е. тази седмица) Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 698
В интерес на истината и аз се чудя за тези термометри в ухото, че направо ми писна от другите особено с малко бебе са направо мъка, а и скоро не съм получавала нищо (т.е. тази седмица) Mr. Green
На мен ми върши много добра работа. Малката като е болна е супер кисела и ревяща, та само този термометър ме спасява да се ориентирам горе долу има ли Т и каква е. Имам и от другите, понякога ми се налага да меря и с обикновен, като се съмнявам, но за бърза проверка, този е чудесен.

# 24
  • Мнения: 167
Аз си чакам ботичките, който сигурно ще дойдат догодина. Laughing Laughing Laughing

# 25
  • Мнения: X
...и неприятното отношение там  Crossing Arms

Неприятно ли? Бих казала ужасно. Мързеливи, небрежни, груби, държат се с хората, които са отишли да си вземат колетите, все едно са някакви натрапници. Ръководството на български пощи трябва да приложи крути мерки там, за да се подобрят нещата.
Между другото, жалбата ми е заведена във виртуалното деловодство на Столична община, ще чакам официален отговор и от тях.

# 26
  • Мнения: 7 605
Съгласна съм с mimes  Peace До скоро мерих ректално с дигитален термометър, но детето ще стане на 4 години и реших че е голяма за това  Laughing Купих този http://www.amazon.de/gp/product/B00024B5OO/ref=ox_ya_oh_product след проучване. Когато се поставя хубаво в ухото, не дава отклонения  Peace Като ориентир е супер, дори при 40,6 не вадих стария за да меря ректално....  Whistling
За бебета обаче не се препоръчва по простата причина, че още нямат добра терморегулация в ушите.
Имайте предвид, че ще трябва да купувате и накрайници за термометъра, те са за еднократна употреба http://www.amazon.de/Braun-Ersatzschutzkappen-138273-ThermoScan- … B/ref=pd_sim_dr_1

# 27
  • Мнения: 685
Да взема и аз да се запиша, за успокоение са ми дръпнали паричките за поръчката, но...по онзи номер все още няма движение, надявам се да не ми ги пуснат след НГ, ама каквото - такова.  Confused

chockolina   bouquet

# 28
  • Мнения: 6 904
Направете нещо относно тези такси, не е нормално ooooh! Никога нищо не съм плащала на варненската митница аз.
Първата ми поръчка от Амазон пристигна между другото, след това имам още две, пише, че ще дойдат на 24-ти, но нещо ме съмнява Tired На 12-ти и 14-ти мисля бяха шипнати.

# 29
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
хора имам едно проблемче ако може някои да помогне смисал даже са 2 проблема Simple Smile

първият и по-лесен някои може ли да ми каже какво значи County в регистрацията на адреса и смисал какво трябва да запиша там при условие, че регистрирам български адрес

а втория въпрос е следният направих поръчка на един английски адрес следях си поръчката и изведнъж ми изписват следната информация

16 Dec 2009     03:51:39 PM     Romford Depot UK     Departure Scan
16 Dec 2009    03:34:26 PM    Romford Depot UK    Departure Scan
15 Dec 2009    09:50:04 PM    Romford Van UK    Customer refused delivery
15 Dec 2009    09:10:34 PM    Romford Depot UK    Arrival Scan
15 Dec 2009    09:05:52 AM    Romford Van UK    Out for delivery
15 Dec 2009    01:19:50 AM    Romford Depot UK    Arrival Scan
14 Dec 2009    03:51:10 AM    Prime Sort UK    Arrival Scan
12 Dec 2009    12:00:00 AM    Web Customer UK    Shipment has left seller facility and is in transit

и следователно    Status:     Returning to seller  гледах каде ли не намирам причината, адреса е точен, парите от картата  ми стигаха за поръчката даже останаха пари в картата, а аз не съм я от казавала. Възможно ли  е от фирмата посредник да са отказали да приемат доставката.

ако може да помогнете благодаря предварително..

Това е същото, каквото ми пишеше на мен - вероятно си дала адреса на Емпреса. Сега си чакам да ми върнат парите  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт