Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 089 118
  • 13 566
  •   1
Отговори
# 9 000
  • Мнения: 2 208
Трябва да е пак от 10 вечер ама кой знае дали са сверили часовниците , ако не са ще е от 9 вечер

# 9 001
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
23 ч. е нощната. Доколкото знам въобще не ги връткат часовниците и ние затова така сме си свикнали: Зиме в 22 ч., лете в 23 ч. включвам каквото ми се иска да е на нощна.

# 9 002
  • Мнения: 68 647
И аз знам, че не ги пипит Tired тези часовници...

# 9 003
  • софия
  • Мнения: 4 985
Искам мнооооого да ви благодаря за темата! След като наааай-накрая я отворих разбрах, че има "нещоо гнило в Дания" и проверих фактурите ни назад!  налите сметки са над 650 лв и си мислихме че това е заради по-голямата площ на отопление ( живеем в къща), но четейки ви ние не сме с толкова повече уреди та да е тоооолкова голямажразликата!
Оказа се че си плащаме сметката на еднотарифен ток.... Сега като сметнах, само за последния месец сме платили 93,24 лв повече!
И като чета в нета двутарифното отчитане било въпрос на подаване на заявление молба към ЧЕЗ .... шА припадна! Много се впрегнах!!!

# 9 004
  • York
  • Мнения: 826
Миналия месец имахме сметка 106 лв, а новата е 145. Как стана не ми е ясно  Rolling Eyes

# 9 005
  • Мнения: 4 370
Понякога на еднотарифен излиза по евтино.
Например: дневната е 0,22лв , а нощната е 0,12лв. Но ако сте на еднотарифен и нощна и дневна са ви по 0,19лв. Ако ползвате повече ток по време на нощната тарифа, по добре е да сте на двутарифен, но ако ползвате повече ток по време на дневната, тогава еднотарифния е добър вариант.

# 9 006
  • софия
  • Мнения: 4 985
Ани в сайта чез са дадени други цени:
Дневна-0,134 без ддс
Нощна-0,0607 без ддс
Във фактурата всичко ми е сметнато на дневния показател!
После се начисляват въпросните разпределителна мрежа, електропреносване, и тем подобни които формират сумата от 110,28
По това което виждам от отчитането- има разделение , знае се колконе нощното потребление. Него го сметнах по цените за нощна и добавих ддс. Разликата не е малка!

# 9 007
  • Мнения: 4 370
Ако е само на дневна, тогава наистина си има разлика.

# 9 008
  • София
  • Мнения: 5 499
Ани в сайта чез са дадени други цени:
Дневна-0,134 без ддс
Нощна-0,0607 без ддс
Във фактурата всичко ми е сметнато на дневния показател!
После се начисляват въпросните разпределителна мрежа, електропреносване, и тем подобни които формират сумата от 110,28
По това което виждам от отчитането- има разделение , знае се колконе нощното потребление. Него го сметнах по цените за нощна и добавих ддс. Разликата не е малка!

Те хубаво са дали тези цифри, ама са "забравили" да прибавят към тях и такси преноси, достъпи, зелени, кафяви и пенбени...И като ги прибавиш, излиза дневна около 0.22 ст., нощна около 0.11 ст.

# 9 009
  • Мнения: 4 593
Еднотарифен какво означава , че в фактурата няма разделение на нощна и дневна ли?

# 9 010
  • софия
  • Мнения: 4 985
Popule, тези другите са ми сметнати отделно !
Yasmina, да таа излиза- дадени са ми две стойности за израдходвана енергия, значи брояча брои разделно, но са описани като еднотарифен:
Пример: еднотарифен 2301 кв по 0,19
              Еднотарифен1078 кв по 0,19
И после са изброени всичките пембени допълнителни пренос, разпределение и тн. Въпросните две цифри за кв сумирани и умножени по еди колко си стотинки....

# 9 011
  • Мнения: 4 593
Поне ви е станало ясно от какво са високите сметки. При мен тази такса "пренос ниско напрежение" винаги е много висока по около 60лв. незнам защо?

# 9 012
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Никой не пипа часовницита, защото са електронни. У дома имаме такъв часовник (точно демонтиран от EVN) и даже книжката за настройка имаме. Когато се слага първоначално се настройва дата и час. Самия часовник си има някаква памет и си брои дните и когато дойде последната неделя на март си оправя сам часа, а съответно и си коригира, кога да включи нощната тарифа. Ние ползваме часовника, за да ни включва бойлера.
През лятото - нощна тарифа е 23  до 7 часа.
През зимата - нощна тарифа е 22 до 6 часа.
Работи си без проблем, ако няма повреди или не е оставал дълго без захранване (принципно си има и батерия някаква и определен период и да няма ток си работи, но, ако е по дълго спира).
При отчитане на 1 тарифа електромера пак си е двутарифен, но не е свързан към часовник и си върти само едната тарифа. Аз също мисля, че в този случай инкасатора дори не обръща внимание дали има часовник или не (него това не го интересува) описва показанията, разлики има само в дневната тарифа, съответно ви таксуват на дневна тарифа. За да се вкл. към часовника трябва наистина да се подаде заявление от титуляра на партидата в енергоразпределителното дружество (може да има и такса, но е малка).

# 9 013
  • София
  • Мнения: 5 499
Никой не пипа часовницита, защото са електронни. У дома имаме такъв часовник (точно демонтиран от EVN) и даже книжката за настройка имаме. Когато се слага първоначално се настройва дата и час. Самия часовник си има някаква памет и си брои дните и когато дойде последната неделя на март си оправя сам часа, а съответно и си коригира, кога да включи нощната тарифа. Ние ползваме часовника, за да ни включва бойлера.
През лятото - нощна тарифа е 23  до 7 часа.
През зимата - нощна тарифа е 22 до 6 часа.
Работи си без проблем, ако няма повреди или не е оставал дълго без захранване (принципно си има и батерия някаква и определен период и да няма ток си работи, но, ако е по дълго спира).
При отчитане на 1 тарифа електромера пак си е двутарифен, но не е свързан към часовник и си върти само едната тарифа. Аз също мисля, че в този случай инкасатора дори не обръща внимание дали има часовник или не (него това не го интересува) описва показанията, разлики има само в дневната тарифа, съответно ви таксуват на дневна тарифа. За да се вкл. към часовника трябва наистина да се подаде заявление от титуляра на партидата в енергоразпределителното дружество (може да има и такса, но е малка).

Когато е еднотарифен, цената на киловат е като за дневна тарифа.
Таксата за промяна от еднотарифно към двутарифно отчитане е 20-ина лева.

# 9 014
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Преди години подавах такава молба за минаване на двутарифно отчитане, дойдоха след 2-3 дни, таксата е толкова, около 20 лв( за Енерго Про).

Общи условия

Активация на акаунт