Принудително Напускане поради ликвидация на фирма!!!

  • 24 588
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте извинявам се ако вече има така тема.
Проблема ми е следния днес счетоводителката на фирмата в която се водя че работя ми каза че от 01.01.2010год фирмата се закрива и аз трябва да напусна и да си преместя майчинството в друга но така лесно не се намират фирми които да направят това добро на една майка в безисходица,искам да попитам майки които са се сблъскали вече с този проблем има ли накаква друга алтернатива с която да си запазя майчинстрото и през останалите 16 месеца и да не се налага да се местя в друга фирма

# 1
  • Мнения: 77
Мисля, че няма. При ликвидация на фирма, до колкото знам имаш право само на до 70 дни, ако не се лъжа обезщетение от НОЙ при положение, че си в болнични и това е. Всъщност, ако звъннеш на тел. за справка в НОЙ ще ти дадат изчерпателна информация. Успех!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Desislava89,ще получаваш обезщетение от НОИ до края на 410 я ден.След това обаче няма майчинство.Трябва да намериш фирма,която да те назначи.Дори да е в друг град.Докато намериш се регистрирай в Бюрото по труда,за да взимаш все пак някакви пари

# 3
  • Мнения: 6
Здравей,при ликвидация на фирма губиш право на майчинство.За това трябва да си подадеш молба че прекратяваш майчинството си и се връщаш на работа,след което подаваш молба за напускане(но това при условие ,че си намериш фирма ,която да ти плаща осигуровките,а те са само здравни - около 12,00 лв. мисля )назначават те в новата фирма и работиш около 5 дена и си подаваш молба,че искаш да излезнеш пак по майчинство.Имам приятелка,която пострада по  същия начин,но нея я назначи мъжа й,защото има фирма,това и беше голямото спасение,но за по-голяма сигурност трябва да провериш в НОИ как стоят нещата.Това е което можеш да направиш.Пожелавам ти успех,защото ще ти трябва.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
здравната е 12,48 лв на месец за 2009 г
отрабатва един ден в новата фирма и тогава излиза в майчинство

но до края на 410 те дни ще получава обезщетение от НОИ

# 5
  • Мнения: 6
Да съгласна съм,но ако закрият фирмата преди да изтекат дните на болничния,какво прави тогава?Остава без майчинство,защото няма къде да подаде молба.А при нея става въпрос за броени дни.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
mama_maca ,темата е ако закрият фирмата и аз отговарям по темата-до края на 410 те дни ще получава обезщетение от НОИ.Каква молба да подава?Подала е декларацията от 135 до 410 я ден,което е достатъчно.От фирмата ще я освободят поради фалит и това е.Но тя ще си получава обезщетението.
Вече за майчинството до 2 г на детето трябва да намери друга фирма
Всичко това съм го писала в първия си пост по темата

# 7
  • Мнения: 6
Нали все пак някой трябва да и даде съвет ,а не да се караме,не мисля че с това ще и помогнем.Вариант няма,защото след изтичане на 410 дни няма кой да плаща здравните,губи майчинството си,а защо трябва да ги оставя на държават?Майките от ромски произход където не са работили могат да получават а ние където сме работили трябва да го губиме ли?За тях ли да отидат парите за майчинството на Desislava89 ?За това тя трябва да си намери фирма по най-бързия начин и да се прехвърли.Преди 01.01.2010 г.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
mama_maca ,не мисля,че се караме Wink

целта е да се даде най-точна информация

но ако закрият фирмата преди да изтекат дните на болничния,какво прави тогава?Остава без майчинство,защото няма къде да подаде молба.

авторката не е в болничен,а в обезщетение за бременност и раждане.От което й остават още грубо около 4 месеца и тя ще си получава парите през тези четири месеци дори при фалира фирма.Едва след това трябва да си намери нова фирма

а ти какво я съветваш-нещо,от което само ще загуби.за какво да подава молба за напускане
Здравей,при ликвидация на фирма губиш право на майчинство.За това трябва да си подадеш молба че прекратяваш майчинството си и се връщаш на работа,след което подаваш молба за напускане(но това при условие ,че си намериш фирма ,която да ти плаща осигуровките,а те са само здравни - около 12,00 лв. мисля )

# 9
  • Мнения: 4
Мами благодаря ви за съвета,ама има една подпобност те ме карат задължително  да си подам молба за напускане,и при този случай ли аз ще получавсм майчинство до 410 дни?и понеже счетоводителката ми казва че всеки месец подава някаква дискета(понеже нали съм в болничен по майчинство)аз трябва ли да я подавам и изобщо има ли такава дискета?А другото което е същата счетоводителка ми каза че не мога да отида на борсата по никакъв начин понеже съм по майчинство струва ми се че тя е доста неориентирана в тези неща и затова питам вас?Благодаря още веднъж!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Деси,не подавай молба за напускане.Нека те освободят поради фалит.Защо ще подаваш молба-ти доброволно ли искаш да напуснеш? Crossing ArmsНещо искат да те изпързалят ми се струва.Ако подадеш такава молба,ще ти спрат парите до края на 410 ден и нищо няма да получаваш.Подава се информация всеки месец за служителите,да.Но твоето обезщетение не е обвързано с нея.От тази информация ще зависиш след 410 я ден.
Но борсата може да отидеш.Нали искат да подадеш молба,автоматично оставаш без обезщетение и отиваш на борсата.

# 11
  • Мнения: 4
Ситуацията е много объркана поне за мен много съм боса в тези неща а счетоводителката всъщност мми е вуйна но е толкова подъл човек че няма да се учудя да ми направи мечешка услуга,значи аз няма да подавам молба те да ме освободят поради ликвидация в никакъв случай да не подавам такава молба така ли,извинявай но нищо не разбирам от счетоводни работи и закони,искаш да ми кажеш че ако я подам дори и да започна някъде в друга фирма аз няма да получавам майчинство?отново извинявай

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Деси,ако я подадеш молбата ще получаваш майчинство от друга фирма.Няма причина да не получаваш-по какъвто и да е начин да напуснеш.Но не е редно ти да подаваш молба за напускане,защото така ще загубиш обезщетението до края на 410 я ден безвъзвратно,а имаш още грубо около 4 месец.Това обезщетение не може да го възстановиш в друга фирма.От друга фирма може само майчинство да получаваш /след като ти изтекат 410 те дни/т.е парите за отпуска за отглеждане на дете до 2 години.А и замисли се уж фалира фирмата,а пък те карат да напуснеш

# 13
  • Мнения: 4
И аз това се чудех как така фирмата фалира пък аз "съм длъжна"  да напусна ама нали така са ми казали,аз днес ходих и до НОИ да питам и от там миказа същото което и ти,и съм решила тези дни като ходя до счетоводитевлката(вуйна ми)да и кажа щом фирмата фалира да ме съкратят че аз няма да напускам,благодаря ти много за съветите мила

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте мами,и аз имам подобен проблем newsm78,фирмата в която работя е пред фалит,а аз съм в 6-тия месец,някой може ли да ми даде съвет какво да правя.Хората при които работя са ми близки и със сигурност ще направят най доброто за мен,но на този етап не виждам какво може да се направи Cry

Общи условия

Активация на акаунт