Synflorix - въпрос

  • 1 444
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 356
Здравейте,

има ли мами сложили ваксината Synflorix? Прочетох за нея от банера по горе, и много се чудя.

Дъщеря ми обаче е на 5г. Непрекъснато сме със сопол и прихваща ушите. Пуснахме един секрет и излезе този пневмокок. Пи Зинат, уж мина, след 2 дни я тръшна вирус с болки в ушите, разминахме се без антибиотика (защото за 3 месеца този беше 4тия) и като падна температурата сопола отново тръгна.

Мисля да пробвам хомеопатия след НГ, но ако пак са тези пневмококи не знам какво ще помогне.

Имаше една тема за бактерии в гърлото, но не я намерих за да питам там...

# 1
  • Мнения: 167
Ама тая ваксина не се ли слагаше до 2 годишна възраст?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 356
да, така пише, но се надявах да споделите отзиви дали може и по късно

# 3
  • Мнения: 21
Със сигурност Синфлорикс се поставя само до 2 г. възраст, но Превенар е срещу пневмококи и се поставя до 5, а в някои страни и до 9 г. Това е добре позната ваксина, т.к. в много държави е задължителна /чудесно е , че за новородените и у нас вече ще е /, понася се леко и е ефективна. След 2 г. дозата е една. Преди време четох доста по тази тема. Доказано е , че над 70% от децата , посещаващи ясли/градини са носители на Пневмокок /Стрептококус пневмоние/. При някои дори след обикновенна вирусна инфекция тази гадина създава вторична инфекция от типа на възпаление на ухото, бронхит или пневмония. Единственото ефективно лечение на носителството е ваксинирането. Аз не ваксинирах голямото си дете, което е носител на Пневмокок, т.к. тогава нямаше ваксина в България, но не се колебах да ваксинирам второто си дете и слава богу, и вярвам, че си  спестявам си много боледувания и антибиотични приеми.
Препоръчвам на всички на които предстои да отидат на ясла, ако имат възможност да поставят Превенар. Вероятно всички харчим не малко за дрешки, забавления и друга суета, по-разумно е да бъде за здравето на децата ни и нашето спокойствие.

# 4
  • Мнения: 143
Амин!

Абе, за реклама на продукт не се ли плащаше нещо? Принципно питам само ...


Знаеш ли кое най-много ме дразни? Ей това заблуждаване!!! Пусни си един банер, ТВ реклама, нещо ... ама да влизаш по форумите и да си промотираш най-нагло ваксината ... те това вече ми идва в повече ... честно! На всичкото отгоре, се зачитам и гледам - ти самата в свои по-стари постове викаш "дръжте крадеца"!!!! За какво говорим въобще ...  ooooh! аман! Относно рекламирането точно, пък на Синфлорикс, ще ти кажа едно - тя сама си се промотира, няма нужда някой друг да го прави!

И, ако се чудиш как точно забелязах, пак си прочети предходните постове и виж сама как в прав текст пишеш, че работиш във Фарма Суис, който според бат' Гугъл е представител на Wyeth (които и да са те - на марки не робувам  Mr. Green ) за България ... а това всъщност не е ли подсъдно? не съм наясно, ама нямате ли си някаква етика там - из лъжливите фармацевтични низини?   Sick
Пълна свинщина!!!! Честно! Или очакваше, че няма да се забележи?!  ooooh! мамите във форума са доста по-наблюдателни, отколкото си мислиш!
 
Извън това ... аз като съм сложила Синфлорикс на детето, какво? Да гинем ли двамата с него?! Както и всички останали майки в тоя и други форуми ... или и ние сме търговски представителки и "продаваме" ... Отвратително!!!  Sick Sick Sick Sick

# 5
  • Мнения: 21
Драги/а ми Дидиан,

не съм влизала отдавна във Форума, т.к. нямам време, както се чудех да си губя ли времето с отговор на възмутителнито ти писание, но реших да не ти го спестявам.
Първо - аз, очевидно не познавам така добре фармацевтичните фирми по име както теб, така че по-вероятно е ти да имаш личен интерес. Не работя за никава фирма и ако си проследил/а постовете  пиша за Превенар, защото имам лични наблюдения, а за съжаление разбрах във времето, че педиатрите не познават добре и трудно могат да дадат съвет  за някои лекарства, познати в Европа, но не у нас. Вече слава богу има значителен напредък. Дори държавата се ангажира, не  е за вярване.
Второ- лекар съм , но не работя с деца, затова и се консултирам с майките, каквито сме всички извън професиите си и има какво да научим едни от други, а не да се нападаме.

# 6
  • Мнения: 21
P.S. за Didian
малко са майките, които използват думата ПРОМОТИРАМ. Това наистина е типичен израз от фармацевтичния бранш, така че видно е кой, кой е и кой злоупотребява с форума.
 Извинявам се на всички мами за този диалог.

Общи условия

Активация на акаунт