Раздяла с биберона-залъгалка

  • 18 520
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 235
Оф и аз искам да я откажа от бибероната, но тя като е свикнала да заспива с нея да я оставя да реве ли. Ще се опитвам лека полека да я премахна от спането през деня за да свикне и вечер.

# 16
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ИНФОРМАЦИЯТА   bouquet

Ще използвам прочетеното в най-скоро време. Използваме биба само при заспиване и докато спи и мисля, че лесно ще се разделим с нея  Praynig.

# 17
  • Мнения: 5 790
А пък ние сме направо маниаци на тема биба. Никъде не ходим и нищо не правим без биба в устата. Дори си я намира, ако е паднала в количката и сама си я слага в устата. Заспиване без биба няма. Не знам как ще се разделим с нея, но засега мисля да изчакам още малко да порастне.

# 18
  • Мнения: 6 390
супер е статията  Mr. Green
мисля че ни е още рано да се разделяме с бибата, въпреки че влиза в употреба само в креватчето  Wink но като тръгнем да се разделяме, ще имам в предвид изписаното  Wink

# 19
  • Мнения: 3 211
Наистина статията е много полезна и точна.
Габи ползваше биба само за заспиване, шише с чай в едната ръка и биба в другата. На около 2год. реших, че вече е време, въпреки, че беше вманиячена на тема биба, първо махнаш шишето, 2-3дни и после една вечер скрих бибата. Междувремнно беше почнала да спи на голямото легло, казах й, че давам бибата на бебето на чичо Ванко (кръстниците ни), първата вечер рева доста, но не непрестанно, около 1час, накрая вика "къде е бебето?", да отиде да си вземе бибата. Втората вечер по-малко, на третата вече сама си говореше "Къде е бибата" и сама си отговаря " при бебето на ..."
Обаче оттогава се приспиваме около час, с приказки и трябва задължително да съм при нея. Преди давам шише и биба, угасям, излизам и съм забравила. А сега, в повечето случаи заспивам докато чета.

# 20
  • Мнения: 421
На Али бибата беше най-любимото нещо и ден и нощ.
Рев, ако я взема, рев ако я скрия или подаря на кучето. А трябва да я махнем, защото вече е голяма.
Преди 2 седмици отрязах върха на биберона и о, чудо...опитва се да я засмуче, но няма вакуум и тя изхвърча от устата, направи около 10 опита и се изнерви и сама ги изхвърли от креватчето.
Вече спим без биберон и не го търсим-само го крие под възглавницата или го дава на куклата Hug

# 21
  • Мнения: 154
Наистина статията е супер.Моята дъщеря ползва биберон само преди заспиване или когато е много нервна, но мисля скоро и аз да направя номера с рязането на бибата.   smile3522

# 22
  • Мнения: 1 080
Хехехе,това все едно съм го била чела вече. Додата от доста време само заспива с бибата,а когато се събуди сутрин и го взема при нас, той сам си я изважда от устата и я оставя в леглото. Много рядко иска биба......когато му се спи или му расте поредния зъб. На морето се бяхме видяли в чудо с него, не я изваждаше от устата и само пищеше за нея с повод и без такъв. Предполагам,че тогава и смяната на обстановката е оказала влияние.
Сега го обработвам,как ще подарим бибата на някое малко бебче,защото Добромир е вече голям и няма нужда от нея. И е много смешен като тръгне да заспива и периодично я изкарва от устата си и вика "бебе?".........

Общи условия

Активация на акаунт