Забелено пишле от педи, а след това?

  • 12 230
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
На поредната консултация на сина ми (4,5месеца) педиатъра му заголи  пишлето. Трябва ли да продължа да го забелвам за да не получи срастване и колко често трябва да се прави?

# 1
  • Мнения: 54
Трябва всеки ден да се прави , най добре до време или след къпане , за да не му е дискомфортно на бебо.

# 2
  • София
  • Мнения: 293
Трябва да се забелва всеки ден,ние го правим по време на къпането,за да му измием пишлето.

# 3
  • Мнения: 3 621
Не съм, и не забелвам пишлето на сина ми. Не позволих и на педиатърката му по ЗК да го направи.
При последната консултация /при лекарката при която ходим на частно/ се оказа, че пишлето му е в много добро състояние и няма нужда де се прави каквото и да е.
Лично според мен не трябва да се прави нищо.


На поредната консултация на сина ми (4,5месеца) педиатъра му заголи  пишлето. Трябва ли да продължа да го забелвам за да не получи срастване и колко често трябва да се прави?
Все пак щом сте решили добре, че сте го направили по-рано, защото съм чувала, че децата го преживяват доста трудно когато това се прави по-късно.

# 4
  • Мнения: 2 466
Много късно обърнахме внимание на пишлето.Беше на две годинки,когато му го забели специалист.След процедурата всеки ден я забелвахме,когато го къпехме.Вече е на 6 и го прави сам.

# 5
  • Мнения: 5 393
На поредната консултация на сина ми (4,5месеца) педиатъра му заголи  пишлето. Трябва ли да продължа да го забелвам за да не получи срастване и колко често трябва да се прави?

Педиатъра, след като си е позволил да извърши тази манипулация върху детето ви, поне не ви ли обясни какво да правите след това?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 430
Трябва да се забелва всеки ден,ние го правим по време на къпането,за да му измием пишлето.
именно PeaceЗа добро или лошо,не съм много в час със забелването,защото мъжът ми прави това (той е педиатър),но гледам,че винаги след баня и малко по малко .Т.е. постепенно стават нещата.
Има във форума тема с д-р Оги,там доста подробно обяснява за забелването,а и може да ми зададеш въпрси,които не са ти ясни Wink

# 7
  • Мнения: 233
Вчера му направи тази процедура без много да ме пита дали аз искам, явно е решила, че е редно. След това се зачерви и го мазах с риванол, но вчера се отваряше сега не се отваря и го били като искам да го отворя за да го промия.

# 8
  • Мнения: 539
Трябва да се забелва всеки ден и ти много старателно и да се почиства от вътре.Въпреки че мъжът ми го правеше редовно(явно не както трябва)го цепиха три пъти.Беше много болезнено за малкия.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 430
ако можеш поддържай само забеленото от педиатъра за сега докато се успокои мястото.

# 10
  • Мнения: 5 393
Вчера му направи тази процедура без много да ме пита дали аз искам, явно е решила, че е редно. След това се зачерви и го мазах с риванол, но вчера се отваряше сега не се отваря и го били като искам да го отворя за да го промия.
Ами ще го боли естествено. Сега обаче щеш не щеш  трябва да продължиш с процедурата, като сте я почнали поне да не е напразно. Дърпа се, промива се с риванол, маже се с дефламол. понякога, ако има инфекция се изписва и антибиотично мазило(от лекар обаче, не на своя глава). Не съм много в час, защото на Ивайло такива процедури не са му правени. Педиатърката само веднъж се опита да го дръпне, преди да успея да я спра. Не се стигна до зачервяване и болка.

# 11
  • София
  • Мнения: 229
Моят син е на 4 години и още не е със 100 % забелено пишле. Всяка вечер го забелваме и измиваме старателно. Останало му е съвсем малко да се забели напълно. Преди да навърши 3 годинки го водихме при професор Бранков  /Доктор Оги/ и той ми обясни, че това насилствено забелване и цепване не се практикува вече. Всичко става с помощ от родителите и много добра хигиена.

# 12
  • Мнения: 4 070
Моля ви да ми дадете тая тема, в която доктора отговарял Praynig
Нашия педиатър преди няколко консултации започна да зебелва, каза да поддържаме до др,месец, но др. месец беше зает и само сестрата ни консултира, после пак и вчера като отидохме се беше събрала доста смегма ли беше думата и той малко грубичко(понеже имаше голяма борба от страна на детето) почисти и намаза и изкарахме един гаден ден-почти на ръце,че му дразнеше и го болеше, но по-лощо беше през нощта,че се събуждаше милия бебок и плачкаше като се завърти и нещо му подразни или като пишка-незнам, но внимавайте че е доста неприятно това...мъжът ми даже има спомен към 7-8 години как му се е случило това Shocked

# 13
  • Мнения: 5 393
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0

gundie - можеш да пишеш на д-р Оги и на ЛС, а също така някъде из темата, към която ти дадох линк( последните 3-4 страници) има и негов телефон.

# 14
  • Мнения: 4 070
много,много ти благодаря  bouquet  bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт