Забелено пишле от педи, а след това?

  • 12 242
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • в полите на.... Балкана
  • Мнения: 129
На поредната консултация на сина ми (4,5месеца) педиатъра му заголи  пишлето. Трябва ли да продължа да го забелвам за да не получи срастване и колко често трябва да се прави?

що не попита още тогава педи newsm78
Никога не съм забелвала и няма и да пипам там! Naughty

# 16
  • Мнения: 1 558
След процедурата забелваме всеки ден.В началото мажехме с "Гентамицин".

# 17
  • Мнения: 4 586
На поредната консултация на сина ми (4,5месеца) педиатъра му заголи  пишлето. Трябва ли да продължа да го забелвам за да не получи срастване и колко често трябва да се прави?

що не попита още тогава педи newsm78
Никога не съм забелвала и няма и да пипам там! Naughty
Бе, море, ако се възпали, после ще почистваш, че и пушек ще се вдига.
Кой ще измие между главичката и кожичката? На едното вълче малко само беше останало, един ден като го къпах, промърморих, че май ще ходим на доктор за тая работа. то какво е правило, уплашило ли се е , но на другия ден вика - тате, тате, виж, заголва ми се пишлето.
Абе защо вие се занимавате с пишките, това не е ли работа на татковците. Или мен са ме прецакали?

# 18
  • Мнения: 1 464

Абе защо вие се занимавате с пишките, това не е ли работа на татковците. Или мен са ме прецакали?
Прецакали са те!Пишките винаги са си били работа на майките Whistling

# 19
  • Мнения: 860
След процедурата забелваме всеки ден.В началото мажехме с "Гентамицин".

Точно така само да добавя Гентамицин крем!!! забелваш, мажеш и затваряш за секунди трябва да става това с помощ от някои разбира се. Ние ходихме на детски уролог и той го направи, аз нямам смелост.

Правят се и бани със смарадлика в едно легенче слагаш с нормална топлина водата от смарадлика и детето да седне или да го държиш. Може и при миене да поливаш с разствора.

Съветвам те да намериш детски уролог и да заведеш детето си, да види всичко наред ли е това, че не забелваш сега първите дни да не стане инфекция внимавай! И да питаш каквото те интересува. Инфекциите там са страшни и болезнени за малките, по болезнени от забелването първите 2 дни после минават нещата.

# 20
  • Мнения: 656
Не забелвам!  Naughty Единствената намеса там е да почистя от секретчета! На последната консултация преди около месец педиатърката каза, че е почти готова пишката  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 35
Ние сме вече на 4мес и мисля, че е време и ние да започнем да го правим, но ме е страх от това дали него ще го боли много.Как да го направя за да не го боли?

# 22
  • Мнения: 4 586
Нищо, гледай пишлето да не е в бойна гоновност, а в походно положение, ако ме разбираш за какво ти говоря.
Ако го боли, то ще се чуе. Понякога сигналите са противоречиви, топката е много чувствителна, не ясно гъдел ли ги е, боли ли ги, какво им е на момченцата, пък аз не помня.

# 23
  • Мнения: 3 929
След като нашата педиатърка извърши въпросната процедура, продължих леко да забелвам и аз, така че да не е болезнено за детето, по време на къпане, под водата. Първите 2-3 дена след като педиатърката го забели, трябваше да промивам с риванол и да мажа с Банеоцин, а после продължих 1 седмица с риванол само. След като мина това време, издърпвах толкова, колкото да измия мръсотията, промивах с отвара от лайка известно време и леко издърпвах. Някъде от 3-годишен сам си я забелва и мие, понякога вика мен или баща си.

# 24
  • Мнения: 202
На моя син педи му забели пишлето още на 3м. и ни каза при всяко къпане , да се забелва, защото имало вероятност с израстването на детето да се слепи отново. Най добре да се прави когато е в коритото. А и при къпане се издърпва кожата за да се отмият секретите от уринирането.

# 25
  • Мнения: 1 459
Моят син е почти на две и половина и така и не му забелих пишока, а сега като опитам той не ми дава. Карам го сам да го прави, но е малък още. Като гледам обаче проблеми няма, не се издува като пишка и не се оплаква. Мисля да го оставя от само себе си да стане, а не насилствено  Peace
Когато обаче е забелено и аз знам че е добре да се поддържа така и да не сраства пак  Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Според мен и тежкия ми опит в тази посока , ако имате притеснения посетете
уролог, а не се предоверявайте на педиатъра. След 3 поредни уж "забелвания"
се наложи обрязване на големия ми син в 1 клас,е какъв кошмар е това не е истина...

# 27
  • Мнения: 3 453
   Всяка вечер при къпане се забелва отново да не срастне.Аз също разчитах на уролог, не на педито.

# 28
  • Мнения: 324
На моя син педи му забели пишлето още на 3м. и ни каза при всяко къпане , да се забелва, защото имало вероятност с израстването на детето да се слепи отново. Най добре да се прави когато е в коритото. А и при къпане се издърпва кожата за да се отмият секретите от уринирането.

Има такива случаи. Има и при момиченцата - слепват се срамните устнички. Хигиената е много важна. Peace

# 29
  • Мнения: 269
На моя син педи му забели пишлето още на 3м. и ни каза при всяко къпане , да се забелва, защото имало вероятност с израстването на детето да се слепи отново. Най добре да се прави когато е в коритото. А и при къпане се издърпва кожата за да се отмият секретите от уринирането.

Има такива случаи. Има и при момиченцата - слепват се срамните устнички. Хигиената е много важна. Peace
Хигиената е най-важна Peace

Общи условия

Активация на акаунт