6-то Тортено предизвикателство, Февруари 2010

  • 18 009
  • 334
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 173
Marulka извинявай !!! Тъкмо наум подреждах "тортите" ( докато се клепам с кафява боя ) , и ме светна че те пропуснах  ooooh! . Измих си ръцете и влизам да редактирам , а ти си писала.

Извинявай още веднъж  Embarassed , не е умишлено

2-ри март БлуАй и Ели_c
3ти март marulka_s и Димитрина73
4-ти март shemet_neveroiaten

# 151
  • Мнения: 3 861
Хелоу!
Поради куп непредвидени обстоятелства още не съм започнала тортата, но не съм се и отказала...
Ако в близките 2-3 дена успея да я направя нали няма да ме върнете?
Поради тази причина няма да гледам и снимките. Ще се включа в обсъжданията, когато пусна моите снимки, дано не се сърдите, не искам да се влияя от вече направеното.
Поздрави на всички!!!

# 152
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Райка, вярвам, че не е умишлено Heart Eyes. Ама си представям ква ми е бозава тортата ми на фона на останалите и аз бих си я пропуснала  Laughing

Копривке, нямам против, това предизвикателство е меко казано постно, та повече торти, по-добре.

# 153
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
доня КОПРИВА по груби сметки имаш между 4 и 5 дни да се вместиш в обсъжданият Simple Smile

marulka_s бозави торти няма - всичките са сладки Simple Smile а на Рая и е простено щото прави торта за свеки - аз едва ли бих направила торта на моята  Mr. Green

# 154
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Хихик, това вече обяснява нещата. Аз съм правила торта за свеки, но не зная дали вече ще направя. Тя моите неща не ги харесва от куртоазия хапва, но като цяло била ми модерна кухнята и т.н, и т.н. Аз за това и не бих повторила вече. Иначе първата ми торта с ГММ беше за свеки ето я

Абе аз обичам оранжевия цвят, ама това олио и тези червендалести букви ми вадят очите

# 155
  • Мнения: 1 173
Да , кога пък смениха Готварския форум , ей преди малко писах  ooooh!

Аз не чак толкова че правя торта за  свеки-то , ами ме тресе яко главата ( пак синусна инфекция )  - даже не знам как изобщо правя нещо .
 Че и "критика " (съпруга ми ) като се върне тази вечер и ще ме подхване . Аз си знам че физиката и пространствената геометрия са ми слабото място , обаче  Joy
Копривке никой не връщаме ...и 30 сме били , и 5 ( засега ) - "върната торта " няма и няма да има  Grinning

# 156
  • Мнения: 1 329
Пуу, един път да кажа че ще направя торта и то време да не остане...Иначе идея имах, отделих специално време за това, но пусто - ето остана нереализирана.

Ама се точа да коментирам вашите, поне да ми напълните душата и очите...

А тази реклама, явно доста време ще ни тормози с този наситен цвят ooooh!

# 157
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Tеми за размисъл и допълване:

Торти числа
Мини Тортички/Къпкейкс
Солени торти
Държава
Етно
Континенти
Български народни обичаи
Празници( всенародни)
Ваканция
Бебешки торти ( Бейбишауър)
Нетрадиционни растения
Нетрадиционни животни
Кино и Филми
Герои на Дисни/Екшън герои
Театър
Музикални инструменти
Книги
Картини
Карикатури
Храна/Плодове/зеленчуци
Дрехи и козметика/Плетива/дантели/Чанти/Обувки
Предмети от бита/Свещи/Посуда/Мебели
Снимки, спомени, албуми
Професии
Техника/Автомобили

Много дразнеща цветова гама има форума - можеха да го оцветят в червено и бяло щеше да е още по искрящо.

# 158
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Първи март е, какво искате  Crossing Arms Laughing ...
Няма ли още някой, поне 7 трябва да станем  newsm78 ...
Дарилке, какво се оправдаваш, още 5 дена имаш, каза Шеметка  Mr. Green ...

# 159
  • Мнения: 186
Ох, момичета, и аз не успях, а страшно много исках да я направя тази торта  по ред лични причини. Има ли смисъл въобще да се захващам? Извън всякакви регламенти? Ще следя обаче с голям интерес обсъждането.

# 160
  • у дома
  • Мнения: 1 581
лелеееееееее, аз обяснението не съм го написала  ooooh! 

Честита Баба Марта!   Hug

пп то и аз обичам оранжевото, ама това ....  Crazy

# 161
  • Мнения: 1 173
Ели чакаме Краси и Кари ...с тях сме 8

Ивейн стига да искаш да направиш торта , можем да я включим до края на обсъждането ( това означава че ако я направиш до 6ти , ще я пуснем ) . И друг път е било така , изчаквали сме хора . Ето ще изчакаме и Доня-коприва  Wink , а може и Тандури да се включи . Така че давай смело  Simple Smile .

Ще пусна албума рано Бг време

Последна редакция: вт, 02 мар 2010, 06:08 от raya_рая

# 162
  • Мнения: 1 173
Официално откриване на шестото Тортено Предизвикателство на БГ–Мама  - Февруари 2010

Тема "Сгради"
 http://www.flickr.com/photos/40173474@N06/collections/72157623263854447/

 Благодаря на всички за таланта ,за идейните хрумвания и най-вече за това ,че предизвикахте себе си и построихте сграда от блатове и крем !

2-ри Март- Blueeye , Eli_c
3-ти Март- marulka_s, Димитрина73
4-ти Март- Shemet_neveroiaten, краси.мира
5-ти МартFRESA
Tandoori позволих си да напиша 2-3 думи за откриване , но ще редактирам , ако ти искаш да "откриеш " (не ме бива в писането на такива неща  Grinning )


Последна редакция: вт, 02 мар 2010, 22:22 от raya_рая

# 163
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Мерси Рая  Grinning!

Торта "Църква в Санторини"

Много ги харесвам тези, мечтая си да отида, някои ден ще стане. Преди да започна да събирам снимки си мислех че е само една, а те са поне 20-тина Laughing, но много подобни - синьо-бели или изцяло бели, с централна ротонда, кръстовиден свод и 4 малки кулички в ъглите. Камбанарията е отделно и е доста по-сложна, поне на 3 етажа и с доста дърворезба или гипс, незнам, но това успях да направя от вафли  Mr. Green. Много се размекват пущините и после се измятат като изсъхнат  Close.
Основата е голям пандишпан с ганаш, кръста-свод е две рула със сметанов пълнеж, основата на ротондата е бисквитена торта, самата ротонда пак пандишпан със карамелен крем. Лудница, изправи ми се косата от толкоз зидария. Печене и мазане да не видя скоро! Изяждаждането беше проблем също, отне цяла седмица на няколко семейства.
Всичко е ММФ и маслен крем, с добавена бяла боя. Куполите съхнаха 2 дена. В кулата има камбанка от ММФ с бронзов прах отгоре, тук-там се вижда малко от нея.
Архитектурно отне също доста време, имах си чертежи, мащаби, най-много ми отне дължината на страната на описания около окръжност дванадесетостен - за ротондата. Тук впрегнах мъжа ми, на него също му отне време но разрови до знанията от 5-ти клас и ми намери формулата, за да си нарежа вафлени стени Mr. Green. Сега пак съм я забравила, но помня че имаше пи и корен квадратен, блях.
Това е общо взето, чаршафа също ме озори, големината му и сложната форма за покриване. Прозорците и вратите са ММФ, боядисани в черно. Не ги броих но бяха над 50-тина  Grinning.

 Shocked Crazy Току що разгледах другите торти. Може да са малко, но ужасно красиви този път Hug! Нямам думи. Ще намеря по-нататък  hahaha ...

Последна редакция: вт, 02 мар 2010, 06:17 от eli_c

# 164
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Добро утро момичета. Искам да ви благодаря на всички за търпението в направата на тортите и да ви благодаря, че участвахте. Не се провали Предизвикателството, няма шега, няма измама. Рая, специални благодарности на теб за откриването му, както и по организационната част.   bouquet

Едно нещо благодатно има в тази тема - целулитните торти не са кусур, няма идеално гладки сгради. От всеки дефект може да се види ефект и това ми допада.

Специални поздрави за двете днешни участнички, всяка със собствения си стил. И двете торти ми допаднаха много, толкова различни и толкова красиви.

Блу, вилата се е получила страшно автентична. Всяко едно детайлче си барнала. Щеше ми се и аз да имах време за такива неща, ама... Едно единствено нещо бих дооцветила и това е тревата, макар че и в този пастелен нюанс има чар. Поздравления!

Ели, както винаги оригинално, с много елементи включени, абе доста сложна композиция за моите възможности. Наистина тези санторински църкви са едно прекрасно вдъхновение. От толкова различни кремове се обърках кое какво е. Може би ми липсва само разрезче, но и това не е болка за умиране. Само с тези формули ми смути сутрешно нежната филологическа душица  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт