Специалисти по УНГ в Пловдив???

  • 184 512
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 96
Здравейте,и при нас  проблема е същият-запушен нос,затруднено дишане,хъркане  като спи и чести инфекции на горни дихателни пътища.Най-вероятно имаме трета сливица.Насочиха ни за консултация с доц. Консулов в клиниката "Св.Св. Козма и Дамян".Моля за мнение някой ходил ли е на преглед там,или за впечатления за самия лекар.Всичко ще ми е от помощ.Другата седмица ще ходим на преглед,така че ще се радвам на съвети на всички минали по нашият път.Благодаря на всички който ще ми дадат някаква информация за лекаря,клиниката и самата операция

# 31
  • Мнения: 251
С чудесни впечатления съм за д-р Консулов и д-р Марков! В нашия случай -вадиха сливиците на съпруга ми, но и  малката сме водили при тях (не за вадене на сливици) и съм възхитена!Д-р Марков има подход с децата Peace

# 32
  • Мнения: 96
Благодаря много за отговора на Весето ,почуствах се по-сигурна в избора си !Във вторник сме на преглед при доц.Консулов и се надявам всичко да е ок.

# 33
  • Мнения: 251
Благодаря много за отговора на Весето ,почуствах се по-сигурна в избора си !Във вторник сме на преглед при доц.Консулов и се надявам всичко да е ок.

Как мина? Peace

# 34
  • Мнения: 9
 Здравейте,
и моя син има същите проблеми.  Третата му сливица е вече вадена един път.
  Ще ми е от полза да разбера как е минало Посещението на tajmahal при доц. Консулов.
 Чудя се между д-р Христо Петров и доц. Консулов.

# 35
  • Мнения: 96
Здравейте момичета,извинявам се за забавянето,понеже  съмненията в мен станаха повече след прегледа.Детето ми в действителност има симптоми,за трета сливица,но също тези симптоми могат да се дължат и на самите му боледувания,който не мога да кажа че са кой знае колко чести.Спи с отворена уста,хърка, и то-повече когато е настинал.Всичките му боледувания започват със сополи,след това кашлица и ако не се размине пие АБ.Приемането на Аб не е много  често 2-3 пъти в годината най-много.А збравих да кажа че според някои говори носово.Аз съм виждала и деца който са оперирани от трета сливица и пак говнорят носово.Та аз се отплеснах малко,но ето и за самия преглед-чувала съм само хубави неща за въпросния доцент,само че моето впечатление за него не остана такова.Останах разочарована от самия преглед.Понеже съм мед. лице-знам как се преглежда уши,нос и гърло за диагноза на трета сливица.Ако искаш да прегледаш ушите и да видиш тъпънчевната мембрана трябва да сложиш фунийка и с насочена светлина да огледаш ушния канал до тъпанчето,ако само издърпаш ухото и надникнеш вътре няма да видиш нищо,същото е и с носа.Освен ака не се използва специален уред с оптика,но той пак се поставя в ухото и в носа.А прегледа  за трета сливица се извършва когато лекаря с  вкара пръста дълбоко в гърлото зад носа, или със специално огледалце,което поставя също надълбоко за да огледа мястото за трета сливица.Тя не се вижда с просто око само като отвори детео устата.Нашият преглед беше извършен без всички тези неща-докгора имаше уред на главата за насочване на светлината-издърпа му с ръка ушите и само надникна от далече,повдигна му нослето-така прегледа и него.След това накара детето да отвори уста и да каже  няколко пъти"ААААА" и  доктора каза- "Детето е с трета сливица и трябва да се оперира".Всичко това леко ме смути и се га съм раздвоена има ли или няма детето ми трета сливица за операция,понеже всеки има трета сливица,въпроса е дали тя трябва да се оперира.Раздвоена съм ,че чух само добри неща за доцента,пък аз не останах удовлетворена от прегледа.В някой от другите форуми се опитват да ме убедят че като си отвориш устата и може да се диагностицира трета сливица,което изобщо не е така!Два са методите да се види третата сливица и аз ги описах по-горе!Така че за сега ще взема още едно мнение и след като се извърши прегледа адекватно ще решим къде да направим операцията,ако се налага.Доц.Консулов сигурно е светило и можи би не му се занимава с деца и на вид изглеждащи прости  операции и явно предпочита по-сложни операции!Не знам!Ако е това просто можеше да ни насочи към друг колега от същатата клиника,който с удоволствие да свърши тази работа.Учудвам се защо при нас се получи така,след като съм чула сама добри отзиви за доцента!?!Дано при други не е така!Надявам се аз да съм изключение!Малко дълго стана ама дано съм в полза със споделеното.Ако има нещо питайте!

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 40 770
И след всичко това,ако кажеш че си била и с платен прием...просто  #2gunfire Хич не се чуди щом знаеш методите.А що не му опонира и да го питаш как точно я видя тая 3-та сливица???

Според мен иди при друг УНГ.И аз съм водила детето на 2-3 ма и само д-р Хр.Петров го прегледа по правилния описан от теб н-н!

# 37
  • Мнения: 96
Ами мила,прегледа не беше платен,а по здравна каса и може би точно там беше проблема.Още като влезнахме доцента попита дали сме с направление.Може би това беше и причината за прегледа.По здравна каса-толкова.Повече от касата-операция.Разбира се че ще последвам съвета ти и ще взема още мнения и ако  все пак сливицата е за махане,ще я оперирам,но определено няма да е в тази клиника,за която явно са важни приходите от операции!То и операцията може да е толкова направане както и прегледа и изобщо да не я премахнат  третата сливица и като отидем след година със същите оплаквания да кажат ,че се е появила отново.След като веднъж са се компрометирали пред мен ,няма как да им имам доверие,независимо от суперлативите за екипа и клиниката.Този лекар за който ти пишеш мила къде преглежда?

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 40 770
Кабинета му е на Сточна гара,точно до Байкал,където издават картите за градския.В нета има координатите на доктора,че сега не си намирам къде са ми записани.
Но моят съвет е да не бързаш с решението и/или да оперираш.Щото това е най-лесно...Ама както казваш после може пак да израстне и тогава какво...
Ние имаме значително подобрение от 1 год. и то с помоща на хомеопат.

# 39
  • Мнения: 96
tandonova79  -Благодаря ти за всичко мила,и аз наистина ще отложа  операцията освен ако не се налага със сигурност,което за сега мисля че не е наложително.Ще трябва доста сериозен аргумент за да ме убедят че  е време за операция,още повече че преди 1 год. го прегледа УНГ по адекватния начин и ми каза че детето не е за операция!Ще пиша пак ,когато имам новини!Лек ден и приятни почивни дни ти желая!
 

# 40
  • Мнения: 728
Здравейте,
и моя син има същите проблеми.  Третата му сливица е вече вадена един път.
  Ще ми е от полза да разбера как е минало Посещението на tajmahal при доц. Консулов.
 Чудя се между д-р Христо Петров и доц. Консулов.
Ако не те затруднявам, моля, сподели при кого и къде е вадена сливицата, как мина операцията, подобри ли се състоянието на детето след нея, сега отново ли е прорастнала и ако е така на какво се дължи появата и отново според лекарите?
Въпросите ми са много, но на синът ми му предстои такава операция и ми се иска да съм запозната и с най- малките подробности!
Благодаря ти предварително!

# 41
  • Мнения: 9
Вадена е при д-р бойко димов,кабинета му тогава беше в един медицински център на васил априлов до ресторант копчето, немога да се сетя как му беше името , а оперира в каспелата беше много внимателен и  добър няколко пъти ни вика на преглед преди операцията. мина добре , бързо излезе от упойка , но това е до човек . Детето беше на 2 години и 3 месеца.В началото найстина се подобри състоянито му доста, но после пак се влоши. На него и другите сливици са му голями. Д-ра каза че не е хубаво да се вадят до 7-8 годишнината защото играели важна роля при изграждане на инунитета.
 За прорастването на ностната сливица много хора казват че когато се извади преди четвъртата година се получава или ако не е извадена хубаво съвсем малко да останело пак прораствала. Една приятелка ми го препоръча и тена тази възраст я мвадиха сливицата и се оправи детето при тях не прорастна.
  При д-р Хр. Петров го водих когато нямаше и година останах д добри впечатления, също добър и внимателен обстоен прглед. Няколко познати ни го препоръчаха и все доволни.
  Записах час при него на 17.04 ще пиша после как е минало.

Сега детето е на 5 години и 1 месец.

 Ако те интересува нещо друго питай.

Последна редакция: сб, 07 апр 2012, 22:02 от valyach

# 42
  • Мнения: 728
valyach, благодаря за бързия отговор!

# 43
  • Мнения: 9
  baksisa  няма за какво, вие при кой лекар ще ходите?

# 44
  • Мнения: 728
valyach,Ние сме пациенти от две години при д-р Милинич, тя следи състоянието му. След 5 отита за 2 г. тя е категорична за вадене на сливицата, затова взех и второ мнение. Посетихме 3 пъти и д-р Петров, той е на същото мнение. Аз съм доволна от д-р Петров, но синът ми нещо не го хареса и винаги изпада в истерия като го види, затова по препоръка на д.р Милинич се насочихме към д-р Махмуд Крема за операция. За него имам само мнение от една-две мами от форума, посетихме го , синът ми беше спокоен при него, говориха си , играха заедно в кабинета. Сега остава да насрочим дата в най-близко време, до 10 дена и аз да се подготвя психически, че съм доста притеснена.

Общи условия

Активация на акаунт