Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година? 2

  • 38 306
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 869
Мег, би ли споделила как приготвяш киноата? Всякакви рецепти с киноа ще са ми от полза. Благодаря!   bouquet

Киноа на манджи прравя 2 вида:

Със спанак
Слагам вода да заври (около половин литър), и в нея задушавма ситно нарязана малка глава лук и слагам 1 с.л. сушени зеленчуци микс. След около 5 мин. добавям 3/4 ч.ч. промита киноа и похлупвам. Настргвам едни средно-голям морков на ситно ренде и го прибавям към киноата. Оставям да си ври на слаб огън (котлоните са ми само на газ). Като се свари хубаво киноата (което обикновенно е за 15 мин), добавям 4 топки замразен спанак (този на топки е ситна накълцан, освен Бондуел съм купувала още 2 марки - всички са ок) и оставям да се размрази като разбърква от време на време хубаво да се омеси с киноата. За 5-7 мин. е готво. Махам от котлона, оставям да поизстине и нарязвам на ситно 1 среден домат (или 2 малки), които добавям в топлта, но не гореща манджа, разбърквам хубаво. Зехтин и евентуално сол добавям при поднасянето. Добавеният след готвенето домат придава много свеж, леко кисел вкус на иначе сладката манджа. Ако е небходимо, в процеса на готвене си доливам по малко вода (обикновенно ми е необходимо Simple Smile) Това количество е достатъчно за 2 порции за възрастен или 1 за възрастен и 2-3 за дете.

Със зеленчуци
Слагам вода да заври (около половин литър), и в нея задушавма ситно нарязана малка глава лук и слагам 1 с.л. сушени зеленчуци микс. След около 5 мин. добавям 3/4 ч.ч. промита киноа и похлупвам. Оставям хубаво да се свари киноата - около 15 мин. и дабавям микс замразени зелунчуци, който съдържа нарязана червена чушка, грах, моркови, царевица (обикновенно половин пакет или по-малко, на око преценявам). Като се сварят зеленчуците (около 7 мин) и се зипари водата, изключвам и като поизстине добавям 2 с.л. доматено пюре (намерих една марка само с концентрат и сол, без нишестета, оцветители и пр.) Поднасям само със зехтин, тъй като от доматеното пюре получава достатъчното (за моите разбирания) сол.

Понякога ползвам киноа и като сгъстител на крем-супи.
Покълналя я слагм в салати, правя мляко или директно я пасирам заедно с някакви зърнени ядки за закуска.

# 61
  • Мнения: 3 066
Месо давам всеки ден на едното ядене,гледам да е на обед за да има време да се преработи протеина,имаме 2 дни на риба и един без никакво(не много често е този ден,тогава са яйца или тофу).

# 62
  • Мнения: 6 713
mishche, месо яде в яслата всеки ден на обяд, като единия ден е риба. За вечеря не давам месо, основно са зеленчукови крем-супи, пюрета, както и събота и неделя й готвя вегетарианско основно. Mr. Green
 Peace

# 63
  • Мнения: 34
Здравейте!
Прочетох в страхотната ви тема за тарталета. Може ли рецептата?!
Моето момченце е на година и 5 месеца и все още закусва каша. Но вече ще следя темата и ще се опитам да приготвям нещата, които вие приготвяте! За това ви благодаря за страхотната тема  Grinning
днес менюто ни беше:
бананова каша
пилешка супа и сърмички
кисело мляко с пастичка
спаначена супа с ориз

# 64
  • Мнения: 483
З
Люлякови нощи, я кажи какви са тези кренвирши? Марка, цена?
Ето тези са: http://www.applegatefarms.com/Products/ProductDetail.aspx?id=2496
Но аз не съм в България.

Месо предлагам всеки ден и го оставям сам да  реши дали иска да яде.
Има седмици в които не иска да го докосне и дни в които само месо яде и почти нищо друго.
Предполагам зависи от това какво трябва на тялото му.

Аз правя лютеница, супер лесно. Със сложността на крем супа Crazy Много лека и вкусна,
прилича на хорцето.

Равни количества чушки и домати ги изпичам (например 10 големи чушки и толкова домати)
Беля, нарязвам и ги оставям да се изцедят. Пасирам ги до гладко пюре. Слагам в тенджерка
и подправям с лъжичка захар/мед/стевия, малка лъжичка кимион,
малко чесън и лук на прах и един дафинов лист..
След като се сгъсти изключвам котлонът и чак тогава слагам мазнината ако изобщо слагам.
Майка ми е абсолютен маниак на тема мазно, всичко трябва да плува в мазнина.
Тя не усети липсата на олио.
След това слагам в бурканче и готово. Бързо., лесно и вкусно.
а днес:
Закуска шейк от ферментирал кафяв ориз с зелении вътре (треви, водорасли и подобни).
Има много подобен на зелена боза вид. Изненадващо вкусен, натурално сладък от оризът.

Може би за закуска още ще му предложа малко хляб сирена,маслинки, краставица,кренвирш.

На обяд планирам да правя зеленчукова крем супа.

След обяд сладолед.
Пасирам 1 манго,един банан, 2-3 лъжици кисело мляко,
2-3 лъжици кокосово олио, малко стевия и лъжичка мед.
И замразявам в формички за сладолед. Това ми е базата.
Понякога слагам и други плодове, или спанак, или сок от цвекло...

Вечерята ще е телешки шницели на фурна и ориз с много зеленчуци и листа от цвекло.


Извинявам се за дългият пост.

# 65
  • Мнения: 2 376
как правиш телешкия шницел, моля те кажи  Praynig ?

# 66
  • Мнения: 4 300
Аз видях в последствие, но ме домързя да редактирам.  Embarassed Благодаря, все пак.

За месото: Предпочитам да не давам всеки ден, а през ден, но често не успявам. Риба предлагам поне веднъж седмично. Аз лично я предпочитам , но в момента се опитвам да съчетая нашето меню с това на малката.

# 67
  • Мнения: 483
как правиш телешкия шницел, моля те кажи  Praynig ?

Подправям каймата като за кюфтета (и вода ако е по-суха) и една щипка сода.
След като престои каймата я сплесквам да добие формата на шницел (максимално тънък).
Овалвам в галета и яйце и слагам в загрята фурна да се пече. Или на хартия за печене или в стъклена тавичка.
Най добре е на решетка за да изтича течността. Или пък в леко намазнен тиган.

 

# 68
  • Мнения: 483
Аз видях в последствие, но ме домързя да редактирам.  Embarassed Благодаря, все пак.

Няма нищо Hug Може пък да прочете някоя мама от САЩ, която да не знае за тях.

# 69
  • Мнения: 3 869
Ние сме веге, но ако ядяхме месо, щях да внивам да е поне през ден, тъй като при преработката на месото се отделят токсини, като целия процес от поглъщането на месото до отделянето и изхвълянето на токсините отнема ок. 48 часа. Всъщност, ако ядахме месо, щях вероятно да се придържам към предлагане 1 път седмично и още 1 път риба или друго морско...

Закуска: ябълка, ръжен хляб с лютеница
Обяд: кюфтенца от елда с домат
Сл. закуска: плод по избор, бискивити по избор
Вечеря: зеленчукова манджа с картофи, зелена салата с кълнове

# 70
  • Мнения: 682
Мерси за отговорите на въпроса за лютеницата Simple Smile. Аз съм голям фен, но на дъщеря ми не съм давала, защото ме притесняват вредните адитиви. Но определно ще пробвам препоръчаната от вас купешка, а и ще пробвам да направя домашна, по рецептата на Люлякови нощи.  bouquet
Месо предлагам между 1-3 пъти седмично. Риба гледам 2  пъти седмично да давам.
За днес менюто:
Кус-кус с масло и сирене
Тиквичка, картоф и морков с киноа
Кисело мляко с овесени ядки, портокал и ябълка
Крем супа от спанак, някоя друга домашна солетка

# 71
  • Мнения: 2 376
люлякови нощи, мерси за рецептата   bouquet

за вчера:
мляко с овес, сандвич с кашкавал, 2 банана, ябълка, сухари, мандарина, солети (домашни)
супа с пиле дюк, тиквички, чушка, морков, картоф, етс.. пилешки шницел, баварски пълнозърнест хляб
кремвирш  Embarassed, бисквити, сурова червена чушка, маслини

за днес:
банан, сандвич с кашкавал, домашен кекс, маслини
мусака
за вечеря още се чудя какво да бъде  newsm78

# 72
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Закуска  - кус кус със сиренце и масло.
Бананов шейк.
Обяд - кюфтета с бял сос, за десерт имаше  меденки.
Следобедна закуска - банан и авокадо.
Вечеря - Телешко варено.

# 73
  • Мнения: 232
Закуска - овесени ядки
обед- боб и салата от моркови
следобедна закуска- ( надявам се да одобри  - сладкиш с рикота и боровинки)
вечеря- супа от сушени челадинки  и киселец

# 74
  • Мнения: 247
Мег, много благодаря за рецептите!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт