Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година? 2

  • 38 307
  • 746
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 132
Боженци не е чисто, има примеси, ако не се лъжа на опаковката  пише, че има 15% сухо вещество. Верея-та знам, че е добро от човек, който е работил там, където го правят. Също така, хубави са Бор-Чвор и Сердика.
Има една съфорумка с роднини там където правят Бор- чвор и те са и казали да не го купува Simple Smile

Мег на едно място имаше обяснения, защо не вкисват в хладилник. Ще се поразровя да видя.

Днес не яде почти нищо . Закуска - 2 сконсчета от вчера, малко ябълка. Имаше американски палачинки, за които каза ' не ща'
Обяд - банан, че бяхме навън
Цока и заспа.
Като стане ще направя макарони с грах и моцарела на фурна. 
Плодове - круша, ябълка, банан.

# 151
  • Мнения: 425
Доколкото зная вкисването на киселите млека е в резултат на продължаване или възобновяване на млечнокиселата ферментация-например при повишаване на температурата.В хладилника е около 4-5 градуса,което е  недостатъчно за този процес.Виж,когато не щат да вкисват извън хладилника,тогава вече е съмнително дали в тях има жива закваска или са сгъстени с разни"благинки"-нишестета,маргарини и прочее.За мен тест дали едно мляко е истинско е ако става да се кваси с него.Лично съм пробвала когато имам мляко от крава,а не от кутия  Laughing,т.е.домашно,с Боженци-много хубаво става,с Карабунар-също,с био-то на Хармоника-отличен резултат.С Герма пробвах -нищо не стана,ама беше еднократно и може аз нещо да не съм направила като хората.
По темата
закуска-пълнозърнести макарони-5-6 лъжици,бисквита със сусам и овесени ядки-половин,пшеничен сухар с мед-просто каквото виждаше и си поискваше.
обяд-супа леща
вечеря-ориз и киноа със зеленчуци- сушени домати ,чушки,лук и моркови

# 152
  • Мнения: 185
Макароните със зеленчуци станаха много хубави, малката омете набързо 2 купички  Shocked

# 153
  • Мнения: 289
Днес за закуска бисквитена торта
Обяд зеленчукова супа с каквито зеленчуи имах/лук,грах,чушка,морков,картоф,тиквичка/
Сл.закуска филийка с пастет.
Вечеря супа със сирене,картоф и фиде и плодово пюре от сини сливи,череши,пъпеш и круша
Междудругото,банани,грейпфрут,бисквитки,солети

# 154
  • София
  • Мнения: 1 181
Здравейте на всичко мами,аз лично съм доволна и от ДК и от домашно приготвеното.Малката яде всичко,дори и ястия който аз не обичам да ям.Приготвям ги ама сяда моя мъж с нея да ги яде.Аз съм на принципа,че това което аз не ям е важно за детето то да яде.Май няма ястие което да не е опитала  newsm78 гледаме храната да и е разнообразна,така че е спорна работата.
Кърмила съм я до 6 месеца,била е само на кърма и вода.После по съвет на педиатър-ката дадохме първо зеленчукови пюрета,после плодови.Лекарката каза,че няма дете да не обича сладко,затова да дадем първо зеленчук.Смятам че е права,затова може би в момента ни яде и всичко  Peace

# 155
  • Мнения: 2 132
liu jo , само дето това, че си подквасила с нещо, не означава, че няма и други примеси. Иначе другото е вярно. Аз още търся във форума на БНАП какво бяха написали там.

# 156
  • Мнения: 3 066
овесени ядки с манго и кисело мляко,киви
киноа с моркови,броколи ,лук,малко тофу и доматено пюре;портокал
леща супа с филия пълнозърнест хляб;ябълка
АМ

# 157
# 158
  • Мнения: 782
вчера;
закуска - пълнозърнеста филия с яйце и сирене; кисело мляко
 ябълка
обяд - супа от коприва, булгур, морков, домат, лук; п. хляб
сл. закуска - кисело мляко; овесени бисквити; банан
вечеря - телешко варено; помело

днес;
закуска - царевичен флейкс със стафиди и кисело мляко
 киви
обяд - ориз с грах; пилешко с лук и топено сирене
сл. закуска - ядки микс; праскови /от фризера на баба/  Wink
вечеря - картофи на пара със сирене; таратор; хляб ако желае

Тези дни мойто дете се разби от ядене  Crazy


simpatiuh4e , назад в темата има много рецепти за бисквити  Peace

# 159
  • Мнения: 6 713
Днес:
кус-кус със сирене и масло
киви, ябълка, палачинки
грах яхния, кремче
за следобедна се чудя още - мисля да са плодове отново - банан, ябълка newsm78 Бих дала овесени ядки, но не ги харесва. Crossing Arms В краен случай грис със тиква
вечеря - леща ще правя и ще предложа, сигурно няма да иска и ще яде сандвич с кашкавал Simple Smile

# 160
  • Мнения: 3 066
Продукти за овесени бисквити

• 1 чаена чаша орехи
• ¾ чаша вода
• 1 ч.ч. кафява захар
• 1 с. л. (с връх) ленено семе
• 1 ванилия
• ¾ ч.ч. ръжено брашно
• ½ ч.л. сода бикарбонат
• ½ ч.л. хималайска сол
• ½ ч.л. канела
• 3 ч.ч. пълнозърнести овесени ядки
Първо смлях орехите и овеса с кухненския робот на ситно. Орехите използвам, за да осигуря необходимата мазнина на бисквитките.
Отделно, с шейкър-каната, разбих лененото семе с 3-4 с.л. вода, така че да се получи гъста почти еднородна каша. Това замества яйцето от стандартните рецепти.
Добавих „яйцето” към орехите и овеса и разбих. Останалите съставки прибавих една по една като разбивах търпеливо. Получи се почти суха смес.
Бавно добавях водата, разбивайки, докато се получи лепкаво тесто. Не течно, но не и достатъчно твърдо, за да се омеси.
Включих фурната да загрява до 180° С и през това време посипах на дъното на три тавички съвсем мъничко брашно. По-удобно е да се постели на бисквитките хартия за печене, ако имате такава.
Със супена лъжица изгребвах топчета колкото орех и поставях в тавичките на разстояние около 4 см. едно от друго.
С навлажнена ръка загладих отгоре и оформих бисквити с различни форми. Можете да импровизирате с формата и „щампата” на бисквитките.
Опекох точно за по 17 мин. на всяка тава. Нито повече нито по-малко. Ако извадите малко по-рано няма да са хрускави. Ако закъснеете, започват веднага да загарят.
След като извадите опечените бисквитки, изчакайте да изстинат за около 10 мин. Аз ги изнасям на балкона за по-бързо.
Отлепете внимателно всяка бисквитка от тавичката. Отлепват се много добре, стига да сте наистина внимателни.
Поднесете на любимите си хора с билков чай с канела (и много любов!).

# 161
  • Мнения: 0
Ами...значи незнам дали мястото на моя отговор е тук ,но помня няколко неща които майка ми редовно ми правеше като мъничка.Няколко от любимите ми менюта за деня бяха следните:

Предложения за закуска:
Кисело мяко с натрошени бисвитки и някакво плодче;
Плодово пюренце;
Пържени филийки ,накъсани на малки късчета;


Предложения за обяд и вечеря:
Пюренце от варено червено цвекло с захтин
Пилешка супичка
Фасулче
Лещичка
Някаква салатка

Десерти:
Крем
Ашуре
Крем карамел



това бяха моите любими...ако искате рецепти за някои от тях-пишете  Hug

# 162
  • Мнения: 289
За днес:
попара със сухари,сиренце и масло
банан
зеленчуковата супа от снощи
филия с пастет
помело,киви
супа със спанак,коприва,лапад и ориз със кисело мляко,и плодово пюре от круша,пъпеш,череша

# 163
  • Мнения: 185
Днес за закуска хапнахме мързеливки и кисело мляко, много й харесаха, Шада, мерси пак за рецептата  Hug
Яхния от пиле с картофи и зелен боб, краставица
Кремче от кисело мляко, ягоди и банан
Запеканка със спанак и домат, хляб, мандарини

# 164
  • Мнения: 286
домашен хляб и кашкавал
макарони
плодове, чай
риба, домашен хляб

Общи условия

Активация на акаунт