Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година? 2

  • 38 291
  • 746
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 066
Честит празник българчета и българки!
Днес :
овесени ядки с пр/мляко и киви
сьомга с тиквички и лук на пара;портокал
доматена супа със смлените семки и филия ръжен хляб ;ябълка
АМ

# 196
  • Мнения: 2 376
Аз май с ден назад  ги пиша:

вчера:
пълнозърнести макарони с масло и кашкавал
любимата зеленчукова супа с цвекло, хляб, банан
задушен млад зелен фасул с бекон, пиле с картофи на фурна

днес
пълнозърнести макарони с масло и кашкавал
ябълка, банан
варено яйце (полу-домашно  Crazy), хляб
баница, евентуално зелеви сърми
свинско, тиквички и карфиол на пара, варени картофи 

# 197
  • Мнения: 782
закуска - козунак и кисело мляко
 ябълка
обяд - супа топче, салата от домати, краставици, лук; бял хляб
сл. закуска - овесени ядки с банан
вечеря - картоф със сирене, салата с кълнове от жито

Купа, как прие малката бадемовото мляко? Бобо пи веднъж/първия път/ и след това ми ги отказва  Rolling Eyes

Жени, /ако не се лъжа/ ти беше писала веднъж, че си правила макарони с грах и моцарела. Би ли споделила рецептата  Simple Smile

# 198
  • Мнения: 769
Днес:
качамак
агнешко със зеленчуци
крем ванилия, банан и ябълка
супа моркови, спанак, картофи
АМ

Аз имам една питанка относно лененото семе и по-точно ленено брашно, как го давате и от каква възраст?

Последна редакция: ср, 03 мар 2010, 18:15 от Yammy

# 199
  • Мнения: 2 132
закуска - козунак и кисело мляко
 ябълка
обяд - супа топче, салата от домати, краставици, лук; бял хляб
сл. закуска - овесени ядки с банан
вечеря - картоф със сирене, салата с кълнове от жито

Купа, как прие малката бадемовото мляко? Бобо пи веднъж/първия път/ и след това ми ги отказва  Rolling Eyes

Жени, /ако не се лъжа/ ти беше писала веднъж, че си правила макарони с грах и моцарела. Би ли споделила рецептата  Simple Smile
Да, но ще ти напиша утре точните грамажи, че мъжът ми иска да ставам от компа Simple Smile Вариш 500гр макарони. Правиш бешамелов сос през това време. Като са готови макароните ги разбъркваш с масло, 2 супени лъжици пармезан и 1/3 от бешамела. В тава нареждаш ред макарони, ред бешамел, грах към 100 и малко грама беше, една опаковка моцарела нарязана на кубчета, после бешамел и останалите макарони. Сипваш към 100гр пармезан и останалия бешамел. Отгоре слагаш 2 супени лъжици мляко, 2 галета и малко масло. Печеш докато стане готово.

# 200
  • Мнения: 289
Зравейте,аз отдавна не съм се мяркала,но моето зверче ми отказва всякаква храна и няма какво да пиша.Само бисквити яде,какво а я правя.Какво ли не авах,не и не.

# 201
  • Мнения: 782
Жени, благодаря   bouquet

Аз не съм давала ленено семе или брашно Rolling Eyes Какви са му  полезностите?

Зравейте,аз отдавна не съм се мяркала,но моето зверче ми отказва всякаква храна и няма какво да пиша.Само бисквити яде,какво а я правя.Какво ли не авах,не и не.

Спри бисквитите  Peace

Последна редакция: ср, 03 мар 2010, 20:21 от Shada

# 202
  • Мнения: 289
Опитах да ги спря,но не хапва нищо друго.Вчера не е яла нищо,като не идадох бисквити.Така поне хапва нещо.Да е от зъбите,ама чак пък толкоз да не яде!

# 203
  • Мнения: 6 713
Днес менюто беше:
мляко с бисквити
кроасан, ябълка
пиле с ориз, зеленчукова супа, ананас
следобедна - банан, ябълка
вечеря - никакво внимание към лещата, затова препечени филийки с кашкавал, домат салата, сок
мляко

Жени, и аз ще пробвам тия макаронки, мойто дете много обича паста. Simple Smile

Да ви питам - имам едни шипки, ама са от 2 години, така си седят, дали им има нещо? Освен че са напълно изсушени вече Laughing, друго не виждам нередно. newsm78 Но все пак са от доста време, дали мога да ги ползвам?

# 204
  • София
  • Мнения: 2 089
Danito, не се притеснявай, ще прояде момата  Simple Smile и наш синковец от време на време минава на такива стачки, само че се присламчва към "цокото", вече съм в чудо как ще го отбия  Rolling Eyes Simple Smile Продължавай да предлагаш, пък лека-полека ще прояде.
Да ви попитам за доматите и краставиците - от къде купувате? Малко съм резервирана към салатата на пазара, по това време няма как да не е блъскана с нитрати, а детенце обожава свежа салата.

# 205
  • Мнения: 6 713
Ариана , и аз така си знам, че в това време са доста нитратни, но гледах по новините специален репортаж - една жена купи салата и я занесе да се изследва за нитрати в една лаборатория. Бяха в пъти под горната граница. Има вариант да повярваме на репортажа, и вариант да не повярваме.  Thinking Laughing Peace

# 206
  • Мнения: 682
Домашна виенска кифла с боровинково сладко, мляко
Пиле с моркови и картоф на пара
Кисело мляко с банан, фреш от портокал
Пастърва на пара с броколи

# 207
  • Мнения: 286
вчера - домашен хляб, лазаня с доматен сос и гъби, прясно изцеден сок, таратор, зеленчуци

днес - сандвич с кашкавал, овесени ядки с прехи и стафиди
задушени картофи, домашен хляб
за довечера- не съм решила

# 208
  • варна
  • Мнения: 74
Вече на няколко места питам и се надявам да ми отговорите тук момичета - Какви овесени ядки трябва да купя - марка и въобще има ли нещо по-подходящо за бебчо. Точно как се приготвят.

# 209
  • Мнения: 3 869
Боре77, купуваш каквито намериш; ако има био, чудесно, но не навсякъде има, а и са 3 пъти по-скъпи. По-добре е да вземеш фини - те са предварително раздробени, по-бързо се приготвят и по-лесно се ядат от децата (изискват по-малко дъвкане). Най-добре се запазват хранителните вещества в тях, ако ги накиснеш в изворна или филтрирана вода, няколко часа преди да ги предложиш (ако е за сутрешна закуса - от вечерта; ако е за следобдна - първата работа сутринта). Могат да се накисват и в подходящ за възрастта на детето сок.
След това към тях могат да добавят пюрирани или намачкани плодове, а също и адокадо. За по-голямо дете (над 1 г.) могат да се добавят смлени ядки, или да се направят с кисело мляко.
Другият начин е да се залеят с гореа вода или пък да се поварят малко - стават готови за минути, но се губят ензимите и част от витамините.

закуска - банан, орехи
обяд - пълнени тиквички с просо, зелеленчуци и манатарки
сл. закуска - бисквити (по избор), ябълка
вечеря - кюфтенца от леща, салата (домат, чушка, кълнове от люцерна, броколи и слънчоглед)

Общи условия

Активация на акаунт