Дали детето ми е агресивно?

  • 1 127
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 6 873

Флаш, аз имах този проблем миналата учебна година, та моите наблюдения са следните: Във всяка група деца има един лидер, който е авторитет и децата се съобразяват с него. Всеки нов е странен и лидера трябва и на него да покаже 4е е лидер, съответно казва "ти няма да играеш" или "ти ще си еди какъв си в тази игра", другите деца са на страната на лидера! Това е , има го и при шимпанзетата и горилите ! Трябва време за да те приеме групата, а и някакъв подход от твоя страна, за това си мислех 4е е добре да се говори много и да се обсъди ситуацията!




Това което си написала е някаква истина, съгласна съм. Но аз не прочетох никъде, че момчето е 'ново' ...прочетох, че ще сменя обстановката а не, че я е сменил. Няма такова нещо като моето дете е чувствително и добро, те го предизвикват, едикое си е зло и наранява и напада без причина а останалите са безгласни и без собствено мнение. Не визирам детето на Петя, говоря също по-принцип и от 16годишен опит на майка на момче което в 3ти клас щяха да изключват от училище заради бой със съученик. Едно от най-големите разочарования на една майка е да осъзнае факта, че детето и не е харесвано от всички. Поне 5 теми има в момента провокирани от този проблем и е нормално.
Просто попитах откъде е започнало всичко. Напълно естествено е да ни боли когато децата ни са отхвърлени и изолирани.

И как излязохте от ситуацията миналата година?

# 16
  • Мнения: X
Flash, честно казано нямам представа за причината за това отношение. Живеем в този блок вече 3г, но тези неща се развиват последните няколко месеца, без да са предизвикани с нищо (нали и аз съм долу и виждам какво става), но ми се струва, че си права за лидера, май нещо такова става в момента, миаля да поизчакам да видя как ще се развият нещата, но ми е много кофти; чудя се дали причината не е в това, че таткото не е тук...

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Flash, честно казано нямам представа за причината за това отношение. Живеем в този блок вече 3г, но тези неща се развиват последните няколко месеца, без да са предизвикани с нищо (нали и аз съм долу и виждам какво става), но ми се струва, че си права за лидера, май нещо такова става в момента, миаля да поизчакам да видя как ще се развият нещата, но ми е много кофти; чудя се дали причината не е в това, че таткото не е тук...

Възможно е сина ти да си преживява раздялата с татко си и това да се отразява на самочувствието и действията му.
Можеш да му помогнеш като продължиш да си го обичаш безрезервно, той не бива да се съмнява в това. Говори с него и го слушай, чуй какво му е на сърцето. Но мисля, че в един момент трабва да го оставиш да се справи с тези 'битки' сам, някой по-напред те е посъветвал същото. Не е лесно, но за мен това е правилно защото е за негово добро.
Надявам се, че когато се преместите при таткото средата там ще бъде по приятелски настроена и ще си намери приятели.

# 18
  • Мнения: 1 220
 Флаш през пролетта една майка ме помоли да взимам и нейния син от училище във вторниците , защтото тя имала някакъв ангажимент...Двете момчета се посближиха, което оказа влияние и върху отношениято и на другите момчета от класа към него.  Освен това аз знам, че той си струва парите и съм била далече от мисълта колко е невинен и как все другите са виновни! И всяка вечер разговаряхме по темата .
 Тогава и аз бях така притеснена, защото проблема беше само в училище, пред блока играеше с децата при все че не говореше немски!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 6 873
За Надя - хубаво е, че нещата са се нормализирали. И ако помислиш, проблема всъщност е бил съвсем обикновен, това си е ежедневие и май най-вече в очите на нас майките той ни се струва много голям и сериозен.
Аз явно бързо 'претръпнах' към тези неща, или пък само от позиция на изминалото време ми се струва така, не знам. Tired

Общи условия

Активация на акаунт