Лечение на автоимунни и други заболявания с LDN (Low dose Naltrexone)

  • 223 287
  • 716
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 800
Wild_rabbit - аз се съмнявам доколко е възможно отдиференциране на смптомите, кое е от рака, а кое - по друга причина. Ако се абстрахираме от рака и почнем да третираме сиптомите, схемата няма много да се промени - остава куркумата, освен това бозвелия, вит. D и рибено масло. И отново евнтуално ензимите.

# 406
  • Мнения: 0
PinkPanther - Много Ви благодаря! Желая Ви много, много здраве и се радвам, че има хора, които не са безразлични към проблемите на другите и помагат със знания и опит! 

# 407
  • Мнения: 381
Здравейте на всички искам да ви попитам как и по какво разпознават вида на артрита .Имам дете момче на 8 г .На 10 януари се събуди с болка в тазобедрената става като куцаше .Правихме магнитен резонан и се останови излив на двете тазобедрени стави в ляво по - изразен .Пратиха ни при доц .Стефанов и сме с  диагноза реактивен артрит -по нова година беше болен .Пихме 14 дни КЛАЦИД И волтарен .Пасетихме ревмокардиолог няма проблем гледаха коремни органи и бъбреци и там няма проблем .АНА ОТРИЦАТЕЛНО РЕВМОФАКТОР -ОТРИЦАТЕЛЕН ПКК -НОРМАЛНА УТАЙКА 4 AST -отрицателно гърлен и носен секрет се изолира стафилок ауреус .При повторение на пкк утайка с- реактивен реших да му  изпратим крав да изследват HLA-B27 .нИКОЙ ЛЕКАР НЕ НИ ГО Е НАЗНАЧАВАЛ и излезе положително .При наличието на  всичко нормолно и отрицателно само това излиза ,че е носител .Моля ви кажете ми какво да мисле .Обадих се на ревматолога и той ми казва че  това не било проблем и не значи ,че има артрит защото 80 процента са носители на този ген .Вазможнж ли е да е реактивен артрит или др вид артрит и как да разберем ?

# 408
  • Мнения: 8
Ми правилно ти е казал. 60%-90% от пациентите с реактивен атртит имат този маркер/показател.

# 409
  • Мнения: 0
момчета и момичета ,преди време търсех в нета  дали не се е появило някакво лекарство
за лечение на множествена склероза и какво намирам -САТИВЕКС 
викам си -то се появило лекарство и аз да не знам ,и взех да го проучвам какво е това
и се изумих ,като разбрах от какво е направено,че и споменават че действа и на други автоимунни
заболявания
от месец и половина третирам жената със съставката на лекарството и за сега ефекта е много добър
-то всъщност други са открили топлата вода ,аз само се възползвам......
това е ,споделям информация

# 410
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Преди бях питала за орален лихен рубер планус, но доколкото разбрах, не се влияе от това лечение или поне няма данни за добри резултати.
А при Хашимото прилага ли се?

# 411
  • Мнения: 800
Аз нямам опит с тези заболявания. От друга страна и двете (Лихен планус и Хашимото) присъстват в подробния списък на стр. 7 в тази тема.

Най-добре отделете половина-един час за ровене в интернет.

# 412
  • Мнения: 411
Здравей, Пинко!
Видях в списъка на заболяванията и OCD, какво мислиш, имал ли си случай на лекувал се  с LDN болен от OCD?

# 413
  • Мнения: 9
Здравейте,прочетох че LDN терапията повлиява пемфигоид.
Имам въпрос относно продължителността на прием на LDN,относно дозировката ще се започне от 2мг.
Да включвам и рибено масло задължително,нали?

# 414
  • Мнения: 800
Хм, тези съкращения ме затрудняваат. Предполагам, че става въпрос за обсесивно-компулсивно разтройство. Почти всеки го е изкарал, в по-лека форма, когато е бил влюбен. Mr. Green

Само че сега го лекуват с Прозак (Флуоксетин) - антидепресант.

Относно приложението на Налтрексона при горния случай - тъй като ЛДН отделя ендорфини в мозъка, би трябвало да облекчава симптомите, но дали е окончателно, не се наемам да кажа.

Лично аз не съм чул някой да прилага ЛДН при подобно разтройство.

бай Иван - ЛДН усилва имунитета до 500 % и дава възможност на организма да се излекува.

Не съм лекар и не познавам твоето заболяване, но щом е в списъка значи се повлиява.

Предполагам, че ще продължи около два месеца, а рибеното масло продължава, за да не пада имунитета, защота заболяването ще се прояви отново.

# 415
  • Мнения: 800
Увеличаването на ефективността на серотонина се постига по два начина - чрез SSRI (блокиране на обратния захват на серотонина) или чрез увеличаване синтеза на серотонин (чрез приемане прекурсори на серотонина, в случая 5-НТР).

Комбинирането на двата метода е забранено (не дават! Mr. Green), но във вашия случай може да се окаже уместно. Това трябва да го прецени невролог. (да, знам, че проблемът е психиатричен, но като знам как психиатрите предписват лекарства - (вместо да го връзваме...)). Консултирайте се.

Може да се помисли и за вдигане нивото на допамина, (чрез МАО инхибитор) който пък определя мотивацията.

Извинявам се ако вече сте минали по този път...

# 416
  • Мнения: 411
Нещо много интересно (извинявам се, ако го знаеш) е че напоследък (повече от 5 години) лекуват разстройството като включват към антидепресанта и много ниски дози (познато, нали  Grinning) антипсихотик. Установили са, че в много ниски дози антипсихотиците имат успокоителен ефект и предупреждават, че в първите няколко дни действа като сънотворно и още се пие вечер преди лягане (пак познато  Mr. Green). Та, затова приемането на LDN ме заинтригува.

Мисля вече не се изписват МАО - инхибитори, заместени от SSRI или не поне при OCD.
А пък си мисля за 5-HTP са с много по-слаб ефект отколкото SSRI.  Ако 5-HTP  са с равен ефект на антидепресантите ще се радвам много, но надали е така.



# 417
  • Мнения: 800
Антипсихотиците те правят на парцал (Полет над кукувиче гнездо!). Прилагането им в ниски дози не ми е известно (щото не ми е трябвало), но ще се поровя.

Що се касае до ползата от 5-НТР, тя зависи от ефективността на ензимите, които трансформират 5-НТР в 5-НТ (серотонин).

Виж това:



Вашият проблем е в долния край на схемата. Затова предлагам да засилим горния край - синтеза.

А и още нещо - пиридоксал фосфат - това е вит. В 6 (естерифициран). Има го на сайта.

Изводът:  5-НТР + Р-5-Р (пиридоксал фосфат) = ускорен синтез на серотонин.



# 418
  • Мнения: 411
И аз така мислех за 5-HTP+Вит.В6, но вчера прочетох на едно място (не го пазя  Sad), че не се препоръчва 5-HTP в комбинация с Вит. В6, защото по някакъв механизъм огромна част от произведения серотонин оставал в черния дроб и съвсем малка част отивала в мозъка. Може би само прием на 5-HTP? Има и друг вариант - прием на инозитол.  Thinking

Относно антипсихотиците в ниска доза вечер от опит никакъв страничен ефект.  Peace Става въпрос за антипсихотици последно поколение (Сероквел, Абилифай), те нямат страничен ефект увеличаване на пролактина и от там объркване на репродуктивните функции при жените.

# 419
  • Мнения: 2 342
Интересна тема, дано ми е от полза.

Общи условия

Активация на акаунт