Уред за сушене на плодове и зеленчуци

  • 290 829
  • 871
  •   1
Отговори
# 585
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
Благодаря ви, момичета! Значи да не беля.   bouquet

Миналия месец доста поработи сушилнята и сега от Енергопро ме зарадваха със сметка 70 лв. Mr. Green Ама какво да се прави, детето налита на сушените плодове, при положение, че у дома има от същия вид пресни. Допуснах грешка да оставя от едната доза праскови на масата в купа за около час, преди да ги прибера в бурканите и ...  се оказа, че количеството им беше дало значителна фира. Laughing

Последна редакция: сб, 16 авг 2014, 10:27 от Вела

# 586
  • Мнения: 15
Белите и шарени (светло лилаво с бяло) патладжани като сорт нямат горчилка в себе си, те и преди да се готвят не се осоляват. Домати суша Рома, има ли по-бързосушащ се сорт?
Искам да питам, последната партида доматки ми почерняха, даже и чушка бях нарязала заедно с тях, и от нея има черни парченца - пречи ли им или са годни за консумация черните - за сега ги изхвърлих, но като досушавам стават още черни, да хвърлям ли всичко? Първите 2-3 партиди не ми се получиха така.

# 587
  • Мнения: 9 904
аз пък не мога да намеря хубави домати рома тази година, и едни цени саа...


друг ми е въпросът обаче - няккави трикове и тънкости при сушене на цели червени чушки?

# 588
  • Мнения: 123
Момичета, макар и малко в страни от посока, която е придобил разговора по темата към този момент, искам да попитам дали някой е ползвал този уред, доволен ли е от него и т.н.

http://catalogues.metro-group.com/metro-blghariia/nekhranitelni- … shcha-18/page/6-7

От доста време ми се ще да си взема подобен уред (даже май по-назад в темата пак питах за отзиви за определен уред) и се надявам скоро да се сдобия с такъв, макар и този месец разходите да са ми високи, все се надявам, че ще успея да заделя пари и да купя, но хич не ми ще да попадна на някое менте, та за това ще съм благодарен ако споделите нещо за този уред, ако знаете разбира се.

# 589
  • Мнения: 8 163
Марко поло, не мога да дам мнение за уреда.

Тити, не съм сушила цели чушки.

***

Да ви кажа как използвам част от сушените ягоди - добавям по едно-две резенчета към чая си. Става великолепно!

# 590
  • Мнения: 2 208
Целите чушки си се изсушават великолепно нанизани  и просто окачени някъде навън. Иначе в дехидратора трябва да се срежат мисля иначе ще отнеме много време, ако изобщо стане. Мисля ето това да направя, не си спомням дали съм споделила тук newsm78, затова ето http://kokosovacherupka.com/magic-spice/

# 591
  • Мнения: 310
Здравейте  Simple Smile
относно сушенето на цели чушки имам теория  Laughing и ще я приложа тези дни, за да видя дали съм права, естествено ще дам отчет, та: подбрала съм по дребни/средни червени чушки, които "отлежават" поне седмица от брането до сушенето (съсухрят се леко - губят част от влажността си), държа ги в хлад.витрина, ще ги почистя от дръжки и семе и ще надупча с игла/клечка за зъби на няклоко места. Така мисля да ги суша, за да има от къде да минава топлия въздух (така си мисля, дали съм права ще разбера скоро  Crazy)
сините сливи (суших две дози ~5кг) ги делих на половинки (дребните) и на четвъртинки (едрите) и им направих плитки прорези по кожата - суших ~4ч на ІІ степен и ~8ч на І степен - прибрах в пликчета и замразих (оставих леко меки)
Скрит текст:
морковите са на ситни кубчета; крушите са петровки, на четвъртинки; прасковите са на тънки резени - сушат се доста бързо и стават като чипс, а къщата ухае чудесно Peace

# 592
  • Мнения: 15
Аз купих леко посбръчкани чушки, и пак не ми се изсушиха лесно, та ги разрязах по дължина и досуших. Чела съм, че има специални сортове за сушене, и че от всяка чушка сушена лесно не става, ако не е от тези сортове, но не съм намерила да продават специално такива. Навън сушенето става в сухите райони, във Варна примерно е невъзможно. Аз май ще се откажа да суша цели и ще купя готови, гледах някъде из нета, даже бяха био, мисля миналата година, но цената им беше съвсем поносима, ще поровя пак. Стигнах до извода, че всичко се суши най-лесно на дълги пръчици. Морковите режа както беля с белачката, може после на тесни ивици да се клъцнат още, после изсъхват за отрицателно време и ги кълцам с майсторския нож (такъв, дето се залюлява и така реже) - бързо и лесно стават за суха супа с целинка, лук и каквото се сетите там. Чушките пробвах на половинки - трудно и неефективно, пробвах и на по-дребни парчета, но като изсъхнат се свиват, в ъглите трудно изсъхват и падат през дупките. Така че и тях на тесни ленти ще режа и суша, и после кълцам на ситно като ги хвана на сноп.

# 593
  • Мнения: 15
marko polo, аз имам такъв уред, даже малко по-скъпо го взех, много е удачен заради терморегулатора, става за повече неща, не само за зеленчуци и плодове, можеш да му погледнеш и книжката като идеш на място, там пише какво може да се суши и колко, разни препоръки.

# 594
  • Мнения: 3
Момичета, макар и малко в страни от посока, която е придобил разговора по темата към този момент, искам да попитам дали някой е ползвал този уред, доволен ли е от него и т.н.

http://catalogues.metro-group.com/metro-blghariia/nekhranitelni- … shcha-18/page/6-7

От доста време ми се ще да си взема подобен уред (даже май по-назад в темата пак питах за отзиви за определен уред) и се надявам скоро да се сдобия с такъв, макар и този месец разходите да са ми високи, все се надявам, че ще успея да заделя пари и да купя, но хич не ми ще да попадна на някое менте, та за това ще съм благодарен ако споделите нещо за този уред, ако знаете разбира се.

# 595
  • Мнения: 3
Момичета, макар и малко в страни от посока, която е придобил разговора по темата към този момент, искам да попитам дали някой е ползвал този уред, доволен ли е от него и т.н.

http://catalogues.metro-group.com/metro-blghariia/nekhranitelni- … shcha-18/page/6-7

От доста време ми се ще да си взема подобен уред (даже май по-назад в темата пак питах за отзиви за определен уред) и се надявам скоро да се сдобия с такъв, макар и този месец разходите да са ми високи, все се надявам, че ще успея да заделя пари и да купя, но хич не ми ще да попадна на някое менте, та за това ще съм благодарен ако споделите нещо за този уред, ако знаете разбира се.

# 596
  • Мнения: 3
аз имам този уред на Rohnson  и съм много доволна ,няма да сажалявате даже аз го купих за 69 лв

# 597
  • Мнения: 15
Това с надупчването на чушките е много добра идея. Аз не съм готвила пълнени чушки от сушени, дали пък няма да се напукват после?

# 598
  • Мнения: 7 779
вариант да ги накиснеш в хладка вода докато омекнат няма ли да стане  Laughing

# 599
  • Мнения: 1 989
Миналата година изсуших чушки за пълнене - само 7-8 бр., колкото за проба. Като времетраене се сушат по-дълго от останалите зеленчуци, но се получава Peace Преди пълнене, ги накиснах за няколко часа. Peace

Общи условия

Активация на акаунт