Аблация на сърцето - 1

  • 120 595
  • 785
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 51
Някой знае ли д-р Протич  дали преглежда без направление и колко струва прегледа ? Благодаря!

# 631
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Преглежда и прегледа е 50лв., плаща се на касата.

# 632
  • Мнения: 51
Благодаря Дънди!!! И аз на 12.06 си записах час за д-р Протич. Страшно съм притеснена какво ще ми каже.......

# 633
  • Мнения: 817
Нали си в норма, защо се притесняваш?


Доста близко съм до горната граница, това ме притеснява Sick

Освен, ако не си жена, желаеща да забременее - не се притеснявай щом си в норма Simple Smile  Успех на ЕФИ-то и аблацията!   newsm10

# 634
  • Мнения: 3
Здравейте , пиша ви от леглото на отделение А Grinning днес се състоя моята аблация, сега си лежкундря. от 09:00 до 11:00 , имайъе напредвид , че приготовлението е повече от самата процедура. Моята е с 96% успеваемост, не усетих нищо освен обождането за упойка, другото е леко гъделичкане покрай сърцето. Ако имате въпроси питайте. Сега дъч с леко завишен пулс и от обяд след аблацията до сега съч имал 7-8 екстрасистула, което били нормално отначало да са чести , а след време да отшумеят, било заради това , че ровили в сърцето ... дано отшумят по-скоро Simple Smile))
Искам да ви кажа , че.най - мъчително от всичко е неподвижното стоене в леглото след това , аз лежах от 9 сутринта до 18 вечерта , без да мръдна ! Ужасно е , хващат те нервите,кръстта и полудяваш , самата процедура е цвете пред лежането

# 635
  • София
  • Мнения: 343
Здравей,Vasilakis!Браво на теб,ти се престраши и ти пожелавам бързо да се възстановиш и да започнеш нов пълноценен живот без притеснения и тревоги!Като се чувстваш по-добре пиши по-подробно как мина всичко и беше ли страшно.До скоро!

# 636
  • Мнения: 3
Като се прибера и седна на лаптопа , ще пиша подробно , че от телефончето нямам нерви :d а за страшното....аз треперих на масата за аблация , но ми биха неква ипойка ли беше к'во беше, едва не заспах , чувствах се като много пиян Grinning досега не се бях напивал за 3 секунди Grinning

# 637
  • София
  • Мнения: 1 176
Vasilakis браво за успешната аблация и спокойно видя че не е страшно нали.Да неудобно е да лежиш знам ама няма начин. А са ти дали успокояващо за нервите предполагам и понеже не си пил си се опиянчил малко Simple Smile ама и това бързо ти е минало споко. Сега бързо възстановяване ти желая  Hug   bouquet

# 638
  • Мнения: 3
Хайде сега малко подробничко, за новодошлите Simple Smile
Ще започна от самото постъпване: Мед. сестра ви придружава до най-долния етаж на сградата, за да се преоблечете набързо с пижами и чехли, след това ви качат на 4-тия етаж, в стаята където ще лежите, там ви посочва едно легалце и се настанявате, след малко идва лекарят и ви разпитва неща свързани с проблема ви, след това ви правят кардиограма, мерят ви кръвно, взимат ви кръв, вечерта ви слагат абокад и така си спите до другата сутрин, събуждате се е зачаквате Grinning и така докато си чакате пак ви мерят кръвното, правят ви кардиограма и към 9 сутринта, звъннва едно телефонче ( от 3-тия етаж, там където правят аблацията ) , че са готови за прием на пациент. Идва една сестра и ви взима и ви сваля на 3-тия етаж, там ви слагат калцуни, сваляте пижамите, лягате на леглото, слагат ви системата в абокада, идва лекаря, измива се, облича се, натиска ви краката, за да ви намери вените, след което маже обилно с йод, бие ви упойка, вече не усещате нищо, лично аз усещах само като дишах малко по-дълбоко една гъделичкане около сърцето, иначе самото горене и движение не усетих въобще...а имаше колеги където доста ги е боляло при горенето и са усещали всичко, но явно е до човека. Стимулират ви няколко пъти пулса , намират ви връзката , обгарят я и ви съобщават колко % е успеваемостта, след което изчаквате да ви донесат леглото от 4-тия и да ви прехварлят на него, качат ви горе в стаята, стойте с торби пясък 3 часа и без торбите още 3 часа, после ставате, два дни не се къпете и другото ви е ясно, на мен ми казаха след 5 дни да правя каквото си знам и искам Grinning е това е...като цяло самото лежане болеше повече ( кръстчето ми замина ) Simple Smile))

# 639
  • София
  • Мнения: 1 176
Vasilakis  ти сега хвалиш ли ни се или се оплакваш а  Hug  bouquet браво на теб геройски си издържал и си видял че нищо не е страшно надявам се твоя пост да вдъхнови още хора да се подложат на аблация. На теб ти желая всичко най добро занапред, но все пак ни наглеждай темичката да даваш кураж.  Peace

# 640
  • Мнения: 0

Vasilakis ,здравей!На мен също ми предстои аблация на 29 юли,но още се колебая.Би ли споделил как се чувстваш след процедурата и дали пиеш някакви лекарства? Иии също кой лекар ти направи аблацията?Аз съм на 21 и много се страхувам да не стана по-зле от сега...В момента пия ритмонорм 150мг по 3 пъти на ден и конкор 1/2т. само сутрин и пак усещам някакво напрежение и на моменти пулсът ми пак се ускорява ,замаяно ми е и ме е страх да седя сама ...

# 641
  • Мнения: 51
Здравейте и от мен  Hug На 12 юни бях на преглед при д-р Протич. Каза ми, че съм за ЕФИ и евентуално аблация , макар, че имам сравнително кратки и не толкова чести пристъпи на надкамерна тахикардия. Сега чакам да ми позвъни началникът на клиниката, за да ми каже точна дата през месец август.

Васко, много се радвам за теб, че всичко е минало безпроблемно  Hug Пожелавам ти бързо възстановяване и скоро да покажеш снимки в темата от фитнес залата  Heart Eyes

# 642
  • Мнения: 3

Vasilakis ,здравей!На мен също ми предстои аблация на 29 юли,но още се колебая.Би ли споделил как се чувстваш след процедурата и дали пиеш някакви лекарства? Иии също кой лекар ти направи аблацията?Аз съм на 21 и много се страхувам да не стана по-зле от сега...В момента пия ритмонорм 150мг по 3 пъти на ден и конкор 1/2т. само сутрин и пак усещам някакво напрежение и на моменти пулсът ми пак се ускорява ,замаяно ми е и ме е страх да седя сама ...
Здравей, не се колебай, така не се живее ! 8 години живях така и накрая ми писна и нямаше накъде.
Чувствам се перфектно, пулса си не го усещам вече, няма го онова напрежение, всичко е ток и жица.
Пия само аспирин и то за 30 дни, хубаво било да се пие 30 дни, след такава процедура.
д-р Шалганов ме работи, а в стаята отзад стоя д-р Стоянов, но ако си по здравна каса, който ти се падне ще е Simple Smile въпрос на късмет, но не се притеснявай всички са много добри и на ниво ! А и докога мислиш да пиеш тези хапчета ? Увреждаш други органи така ! Успех Simple Smile

Здравейте и от мен  Hug На 12 юни бях на преглед при д-р Протич. Каза ми, че съм за ЕФИ и евентуално аблация , макар, че имам сравнително кратки и не толкова чести пристъпи на надкамерна тахикардия. Сега чакам да ми позвъни началникът на клиниката, за да ми каже точна дата през месец август.

Васко, много се радвам за теб, че всичко е минало безпроблемно  Hug Пожелавам ти бързо възстановяване и скоро да покажеш снимки в темата от фитнес залата  Heart Eyes

Успех и на теб малка калинке Simple Smile Благодаря за пожеланията, а снимки от залата чак след месец, казаха ми след 5 дни, че мога да правя каквото си искам, но аз ще си дам 1 месец, за всеки случай Simple Smile)))

# 643
  • Мнения: 0
Здравейте,приятели!                                                                                                                                     Нов съм във форума и може да допусна някоя грешка при обясненията.                                                  Ще ви помоля да ме извините.                                                                                                                     От2007 страдам от екстрасистули на сърцето.Като пия бетаблокер много ми се забавя пулса.Става45-48 удара в минута.                                                                                                                                       Миналия месец ме пратиха в НКБ за косултация.Д-р Балабански ми каза,че трябва да ми се направи аблация на сърцето.                                                                                                                                    Като чета във форума всички имате тахикардия от 130 нагоре,а аз не превишавам 55-65 пулс.               Има ли аблация за прескачане на сърцето при нисък пулс.                                                                         Моля за отговор,ако някой зане нещо по въпроса.

# 644
  • в джунглата
  • Мнения: 916
По принцип ако са непрекъснати и ти се появат по време на процедурата можело и да се направи нещо по -въпроса, но гаранция няма. Това ми казаха като ходих на преглед именно затова , защото и аз съм с твоя проблем но имам и ВПВ. 
Пиши по-колко имаш в денонощие и дали ги усещаш или само се виждат на кардиогромата. 
Какво казват лекарите от къде идват тези екстрасистоли?

Общи условия

Активация на акаунт