Аблация на сърцето - 1

  • 120 529
  • 785
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 0
В диагнозата пише камерна екстрасистолия.През деня като съм зает не ги чувствам,обаче през ноща като минат 1-2 часа след като заспя,се събуждам и се започва-ривотрил,неутропан,валидол или корвитол.Два удара и пауза и пак тъй докато се нормализира от успокоителните.

# 646
  • Мнения: 54 420
Тази работа с успокоителните хич не е добре ...
В омагьосан кръг се завърташ и няма излизане . Tired

# 647
  • Мнения: 0
Ами пил съм-пропранолол,корвитол,небиволол,последно сотахексал.Няма оправяне.                               Сега д-р Балабански ми спря и амиодарона да ми се изчистел организма,защото на 15 07 2013 влизам за аблация.Само от ривотрила се оправям.Обаче с него се свиква и трябва да се увеличчава дозата,а то не е хубаво.Изобщо мъка,нито с лекарства,нито без лекарства.

# 648
  • Мнения: 54 420
Самия факт , че се оправяш от ривотрил какво ти говори ?
Че всичко ти е на психична основа , не е от сърцето .
Те и затова другите лекарства не ти действат .

Не разбрах за какво ще ти правят аблация ? Thinking
Имаш ли допълнителни връзки ?
От ритъм излизаш ли ?
Или само естрасистоли те мъчат ?

# 649
  • Мнения: 3
Здравейте, да се оплача малко: Снощи както си лежа, станах да изгася крушката и после веднага легнах и бам екстрасистул. Днес два пъти клякам рязко и се получава едно такова като екстрасистоли и ахаа да ми скочи пулса на 220 удара и се оправя, до тук добре, но самото усещане ме събаря психически, нали уж вече съм здрав, защо точно от клякания и лягания се получава това, то и преди аблацията си беше така, ама тогава в 80 % от случайте беше придружено веднага с тахикардия.
Доктора ми каза, че в началото екстрасистулите щели да са чести, а с времето да изчезнат, дано да е така, защото ми писна от това усещане ... някой подобен случай ?

# 650
  • Мнения: 0
Само екстрасистоли за сега.  Не знам какво означава излизане от ритъм.

# 651
  • Мнения: 54 420
Само екстрасистоли за сега.  Не знам какво означава излизане от ритъм.

По-добре , че не знаеш . Peace

На твое място , спирам всички лекарства , особено ривотрил ( не съм го пила , но съм чела ужасни неща за него и никога не бих го пила ), минавам само на билкови такива - фитокардин , мента, глог и валериан , и постепенно всичко ще се оправи . Peace
Екстрасистолите са неприятни , но безопасни .

# 652
  • Мнения: 0
Като ходих в НКБ ми правиха холтер и ехография.На другия ден на консултацията с Д-р Балабански,той заяви,че трябва да се осъществи аблация,която е на 15.07.2013г.                                     

# 653
  • Мнения: 3
Пускам две снимки, за тези които не знаят и се чудят какво точно им правят на вените, да видят какво представлява всъщност Grinning

# 654
  • Мнения: 0
Ти сега добре ли си?Четох,че имаш някакви оплаквания.Аз на 15.07.съм на аблация,ще ми отиде зян резервацията за морето за 20.08.

# 655
  • Мнения: 3
Ти сега добре ли си?Четох,че имаш някакви оплаквания.Аз на 15.07.съм на аблация,ще ми отиде зян резервацията за морето за 20.08.

Чувствам се префектно, просто вчера имах малко екстраситулчета, което е нормално след аблация, но все още ме стряскат ! Защото 8 години, от тях се получаваше тахикардията и сега се плаша да не се случи пак...ще мине време докато свикна с мисълта, че няма да ми става вече никога така Simple Smile))

# 656
  • София
  • Мнения: 343
rusanov,щом д-р Балабански е казал че имаш нужда от аблация,значи е така.Наистина за нашите сърца е много важна и психиката,затова може да поработиш и в тази насока-например промяна в начина на мислене и възприемане на живота около нас,да си направиш преоценка на нещата,за които си струва човек да се тревожи и тези,на които не е нужно толкова да се палиме.Хапчетата потискат симптомите,но не решават проблемите,които са вътре в нас,емоциите ни.От гледна точка на психологията сърцето е орган на любовта-тази,която даваме и тази,която получаваме.
    Аз самата живея с ВПВ синдром 25 години.Имам екстрасистоли и излизам от ритъм,понякога е ужасно.Преди  4-5 години ми предложиха аблация,но все още не съм на 100% решена да се подложа.Обаче опитах да поработя със себе си и определено има ефект.Допълнителното проводно влакънце в сърцето не е нищо друго,а нервна тъкан,която провежда бързи импулси от мозъка към сърцето и така нарушава неговия правилен ритъм на работа.
    Щом вече си се настроил за аблация-прави я.Аз ти желая успех Simple Smile.А за морето не мисля че ще пречи да отидеш.Но д-р Балабански ще каже.Стискам палци всичко да е наред и ще чакаме после да споделиш тук във форума как си и да дадеш кураж и на страхливите като мен Simple Smile

# 657
  • Мнения: 0
Да ти кажа честно,не можах да разбера кое те възпира толкова дълго време от направата на аблация!  Сигурно има нещо което аз не знам за нежеланите последствия от аблацията.

# 658
  • Мнения: 54 420
Има и неуспешни аблации , макар и малък проценнт .

А на теб кардиолог ли ти предписа ривотрил ?

# 659
  • Мнения: 0
Кардиолога ме изпрати на психиатър и той ми го предписа.Даже ми каза,че има и по-силни лекарства,ама съм щял да се чувствам като парцал от тях.Шест кардиолози,шест различни мнения.Последния ме изпрати в НКБ при Балабански и ето ме тук чакащ за аблация.

Общи условия

Активация на акаунт