Как и с какво да премахнем неприятното потене под мишниците!?

  • 199 740
  • 742
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Имам следният проблем, потя се само под мишниците и миризмата е не приятна.Също така дрехите ми се оцветяват и не подлежат на изпиране с никакви препарати и градуси. Искам да отбележа , че това не е в следствие на нечистоплътност, често се случва излизайки от банята в следствие на емоция обилно да се изпотя и да има лоша миризма. Пробвала съм с масовите средства от магазините , но резултат няма,само миризмата става още по не приятна. Дали някоя от вас се е сблъскала с подобен проблем и е намерила решение?

Последна редакция: сб, 29 яну 2011, 22:41 от bubanka

# 1
  • Мнения: 5
Както писах в една друга тема, аз съм много доволна от гела на Lady Speed Stick. Намалява потенето, а дори и да се изпотиш миришеш на него, а не на пот.  Peace

# 2
  • Мнения: X
Подариха ми ето това  http://www.megashop-bg.com/object.php?id=253
ВИждам, че има и стик и део-спрей. Без никакъв ангажимент към фирмата, дори съм скептична, го давам, като инфо. Не е евтино, но казват, че било икономично, било много хубаво- ще видим. Започнах да го ползвам, ще споделя.
Аз като родих имах проблем, дали не е на хормонална основа при теб?
Иначе ползвам DOVE стикчето, най-доволна съм засега от него.
А друго, за което съм чувала и чела е някакви кристали на БАЛЕА и на още една др. фирма, но не помня коя...
Успех!

# 3
  • Мнения: 34
Спрей Одорекс от аптеката,три вечери подред се пръска,после 10 дни нчма потене:)

# 4
  • Мнения: 350
Освен че ще те посъветвам да отидеш на лекар за да нямаш проблем с някоя жлеза има и одорекс както е споменала DVD  http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=2&id=5 ,много е ефикасно.

# 5
  • Мнения: 1 893
Точно Одорекс ме спаси от същия проблем. Аз нямам неприятна миризма, но направо локви ставаха под мишниците и толкова зле изглежда на цветните дрехи....ужас! Бягай в аптеката за Одорекс, ще ти помогне!

# 6
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Както писах в една друга тема, аз съм много доволна от гела на Lady Speed Stick. Намалява потенето, а дори и да се изпотиш миришеш на него, а не на пот.  Peace

По/добър ли е от стика им?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 047
Hellena, Estrella-bg, може ли да споделите дали в гела и стика на Lady Speed има Алуминий?  Praynig
Ходих да търся новите продукти на Гарние Минералс, но алуминия ме спря да си взема  Tired

# 8
  • Мнения: 245
И аз съм за OdorX, ако вече и той не помогне, което ме съмнява, можеш да си инжектираш ботулинов токсин или повече познат с марковото си название Botox.

# 9
  • Мнения: 131
Aми аз съм чела, че не е добре да се използват силни препарати против изпотяване, които наистина да премахват изпотяването.Просто организма се нуждае от изпотяване, и ако го спираме се отразява зле.Най-добре си купи някакъв стик или рол он, който да мирише силно и да става така, че като се изпотиш да миришеш на него.Дори добър вариант е да си го носиш в чантата и когато например си на работа и отиваш до тоалетната и си слагаш на подмипниците, за да си сигурна, ч ене миришеш на пот(по-точно исках да кажа, че можеш да си слагаш няколко пъти на ден..)

# 10
  • Мнения: 5
Както писах в една друга тема, аз съм много доволна от гела на Lady Speed Stick. Намалява потенето, а дори и да се изпотиш миришеш на него, а не на пот.  Peace

По/добър ли е от стика им?

Не знам, техния стик не съм го ползвала, но като цяло смятам, че геловете са по-добри от стиковете, защото попиват много по-добре в кожата.

The Baroness, сега погледнах съдържанието и има някакъв алуминиев тетрахидрид. Вреден ли е? Confused И ако да, какво точно прави?

# 11
  • Мнения: 328
Откога си така? По-добре иди на лекар първо, възможен е проблем с щитовидната жлеза или бъбреците Rolling Eyes Друг вариант е да е от много силно възбудима нервна система, но все пак иди на лекар Peace

# 12
  • Мнения: 256
Преди време, Орифлейм имаха един невероятен рол-он с водорасли против изпотяване.  После нещо го попромениха и стана истински боклук. Можеше да влизаш в морето да се къпеш лятото и пак да излезеш със сухи подмишници. Сега мисля Амуей имат подобен продукт, поне приятелки са доволни. Аз личен опит с него нямам Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 1 047
Цитат
Днес с такава цел използваме дезодоранти – те неутрализират или прикриват миризмата на пот. Някои дезодоранти обаче са антиперспиранти, тоест съдържат астрингентни вещества като алуминиеви соли, които запушват порите и по този начин човек не се поти (или поне не много) и така не се създава благоприятна среда за развитие на бактерии.

Потенето обаче е естествен процес и възпирайки го пречим на тялото ни да се охлажда. А алуминиевите соли (алуминиев хлорид и алуминиев хлорхидрат), които масово се използват в дезодорантите и особено в тези против изпотяване, се определят като невротоксини и имат свойството да се абсорбират от тялото и да се натрупват в него. Те се свързват и с появата на различни кожни възпаления, екземи, болестта на Алцхаймер, а при опити с бременни мишки пък се установява, че алуминият преминава през плацентата като по този начин може да окаже вредно въздействие върху зародиша.


бикновено алуминият не се натрупва в тялото на човека. Учените установили, че алуминият е попаднал в тялото на жените от дезодоранти . Болшинството дезодоранти и антиперспиранти съдържат соли на алуминия, тъй като металът е ефективен в борбата с потоотделянето, пише The Daily Mail.

Провеждащият изследването доктор Крис Ексли от Килския университет вече е повдигал въпроса за опасността от алуминиевите соли, които се съдържат в слънцезащитните средства. Тогава изследователят установи, че използването на такива кремове може да внесе своя отрицателен принос в развитието на ракови образувания и болестта на Алцхаймер.

В хода на новото изследване ученият е измервал количеството алуминий, който се е съдържал в тъканите на гърдите на 17 оперирани жени. Ексли установил, че нивото на алуминий в тъканите, поразени от рака, било по-високо от това на здрави жени.

Ексли заяви: «Ние открихме силна промяна на концентрацията на алуминий. При някои пациенти концентрацията беше ниска, а при други – доста висока. Установихме, че най-голямо количество от метала се наблюдава в тъканите, разположени редом с подмишечната ямка.»


«Ние не можем да твърдим, че алуминият е попаднал там от дезодорантите, но на мен ми се струва очевидно. Следващото изследване, което планираме да проведем, ще бъде насочено към това да изясним кой е източника на алуминия, натрупан в организма. Трябва да направим всичко възможно за да разработим това изследване и и проведем и други. За съжаление, липсата на финансиране доста пречи» - добавя той.

Доктор Ексли отбелязва: «Опитите върху животни показват, че алуминият наистина предизвиква рак. Трябва наистина да се убедим, че солите на алуминия, които се съдържат в дезодорантите не провокират образуване на злокачествени тумори».



Копирах някой от нещата които съм чела, бъдете здрави и дано да не съм ви стресирала с това 
 
 Информирай модератор   
 

# 14
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Hellena, Estrella-bg, може ли да споделите дали в гела и стика на Lady Speed има Алуминий?  Praynig
Ходих да търся новите продукти на Гарние Минералс, но алуминия ме спря да си взема  Tired

Не мога да видя съставките,защото ми се е отлепила лепенката на която са изписани Confused Но мога да кажа ,че съм супер доволна от него,взех си малката разфасовка,защото имаха само от тях,но Ще издиря и от по/големите и Ще си взема.


Но след статията ,която си пуснала задължително Ще проверя съставките преди да си купя  Peace

Общи условия

Активация на акаунт