Житен режим на Учителя Петър Дънов - 4 тема

  • 102 788
  • 717
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 206
Основата на този режим е духовна.Затова се прави именно с жито и във фазата на покълването му.
Но зависи и от деня на започване, и от фазата на Луната.Възхищавам се на тези, които дъвчат по 99 пъти / или поне 33/.Опитвайте се да се концентрирате в небцето, когато се храните.Там се извършва едно по-''специално'' хранене.Ако сте се наблюдавали, когато сте много гладни и започнете да ядете, първият миг на засищане започва от устата, а не след като храната е вече в стомаха.
Чаят Ройбос е чудесно средство за засиване на имунната система и за неутрализиране на някои проблеми в стомаха.Ако не можете без чай, той е за предпочитане.Но не горещ, а с температура около 37 градуса.
Дано киселите ябълки не засилят киселинността в стомаха ви.Нужна е и подготовка по отношение на алкално-киселинния баланс / зависи от храненето ви преди режима /
Не е необходимо да се захранвате по схемата на Лидия Ковачева.Вие не гладувате, не ядете само плодове или не пиете само чай.
 Ето някои указания за захранването: http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/2forum/index.php?topic=457.0

# 61
  • Мнения: 206
Ето и някои духовни значения на режима: http://bratstvoto.net/vehadi/menu/b5/rejim2.html
А тук можете да откриете някои упражнения: http://bratstvoto.net/vehadi/menu/b4/upraj.html
Ако ги съчетаете с Житния режим,ще имате чудесни резултати.

# 62
  • Мнения: 101
Благодаря ти Slow4eva  за отговора,,прочетох за тази гъба,но едва ли има откъде да я намеря,живея в малък град.... Hug
Относно захранването и аз съм в дилема кое точно да започна,това на Лидия Ковачева(д-р Емилова),или примерното захранване което е пуснала solej ,което също е добро,наистина при положение,че ние не ядем само чай и плодове..

Споделяйте вие с какво ще започнете..и първите три дни от захранването,само зеленчуци пресни ли да хапваме или и може за закуска да си остане плод(пр.ябълка),може ли зеле с моркови пърите 3 дни,или морковите от 4-я ден...Извинявам се за глупавите въпроси..но ми се иска да съм много стриктна... newsm68

# 63
  • Мнения: 206
  Можете спокойно да си ядете плодове.Дори да продължите и с житото.Но важно е количеството.Започвате с една трета от нормалното си хранене.
  Пийте повече вода и чайове/леки/.Може да ядете и моркови.Но зелето да не е много.Някои стомаси не го понасят сурово.Затова яжте повече от него към петия ден.

# 64
  • София
  • Мнения: 807
Катрин, аз определено те съветвам да се придържаш към захранването, което е в началото на темата:
Първите три дни яжте пресни зеленчукови салати /макар, че няма хубави зеленчуци през зимата/.Сложете малко зехтин и малко сол. Хапвайте си и зеленчукови супи. Може и варени картофи. Въздържайте се от хляб. Можете да продължите да ядете орехи.
Елдата или булгурът са своеобразно ''продължение'' на Житния режим. При захранването може да ги включвате по мъничко към третия ден. Поне първите два дни изкарайте на зеленчукови супи и каши.
На четвъртия ден можете да си направите и една салата от моркови с малко мляко. Прибавете и една филия хляб.
На петия ден можете да си хапнете и шопска салата.През четвъртия и петия ден можете да ядете и варен ориз.
Основното е ,че ястията до този ден трябва да се варят.От шестия можете спокойно да ядете и по малко печени храни.
На шестия ден - малко варени овесени ядки със сирене, каши от пълнозърнест хляб,готвено прясно зеле. Можете да увеличите млякото и сиренето..Хапнете и мюсли.
Постепенно увеличете количеството на храните,които сте яли.Прибавете и малко кашкавал.
Може и малко маслини,грах,зелен фасул.Увеличете филиите хляб.
На осмия ден-боб, леща, готвено кисело зеле/,постни ястия/яхнии/.
След десетия- постепенно месо , сладкиши, яица, гъби...
Гъбите са една от най-тежките за стомаха храни/от растителните/.За предпочитане е да ги включите след десетия ден.Ако много ви се ядат-по мъничко след петия.

Най-важни са първите 3-4 дни. Както и всяка нова храна да я вкарваш по малко. Не да се набумкаш с няколко неща и да ти стане тежко.
Преди време, мисля, че в книгата на Пол Брег, или пък Лидия Ковачева го бях прочела: "И глупакът може да гладува, но само интелигентния - да се захрани правилно."
Много е вярна тази поговорка и аз затова спрях да гладувам преди години! Не успявах да се захраня правилно! Но вече 3 пъти следвам насоките, дадени от Солей, които са систематизирани на 1-ва стр. ... и се получава! Затова съветвам този вид захранване.
С другият - много ми "накъртват" тези плодове и чайове.
***
Единственото, което си позволявам да не спазвам са овесените ядки. С тях избързвам малко, но съм установила, че ми понася добре. На третия ден към 2 лъж. жито прибавям 1 суп. лъж. овесени ядки с малко вода. На следващия ден правя 1 лъж. жито + 2 суп. лъж. ядки, а на 5-тия вече си ям ядките самостоятелно. Така е и с другите храни. Още от втория ден започвам малко елда с житото на обяд, но слагам малко сол, на следващия ден увеличавам елдата и от петия ден-само елда. На 6-тия прибавям няколко стърготинки сирене, на следващия - още малко и т.н. с всяко нещо!

# 65
  • Мнения: 101
Благодаря ти solej,вече започвам да с правя примерно меню,макар че четвъртък е далече....а на десетия ден ангелска супа..... Hug

# 66
  • Мнения: 206
 Една лъжица овесени ядки не е проблем.Понякога тя дори може да помогне за доизчистване на организма/червата/.Но това зависи от индивидуалните особености на организма на всеки .който прави Житния режим.

# 67
  • Мнения: 101
Точно това захранване ще направя,благодаря много за съвета....и на мен плодовете в големи количества не ми понасят,подувам се от тях,затова и сега хапвам само по 2 ябълки...и то до към 16 часа...

Но иначе се чувствам много добре,наистина режима е страхотен,а  захранването след него е още по важно... newsm51

# 68
  • Мнения: 206
  Ако следвате опита на захранвалите се /през последните месеци/, спазвате указанията ми  и имате воля да не се поддавате на изкушенията,захранването няма да е проблем за вас.Дори напротив.Ще ви е приятно и леко.И ще ви е доста по-трудно да ядете толкова,колкото сте яли преди.А и ще си създадете по-здравословни хранителни навици.
  Но грубите грешки могат да навредят както на стомаха ви ,така и да ''върнат'' килограмите ви преди режима.

# 69
  • София
  • Мнения: 807
Добро утро!  Hug
За мен е 7-ми ден! Чувствам се отлично! Притеснява ме само, че отново задържам кг, но и за това имам някакво обяснение  Sunglasses Иначе за вчера - 100 гр. жито, 9 ореха, 1 суп. лъж. мед и 2 малки ябълки + вода.
katrin Hug
solej   bouquet
Хубав ден на всички! Hug

# 70
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
За мен първият ден беше лесен-важно е ,че се чувствам добре.Тази сутрин кантарчето показва -1.200 ,което за първи ден е нормално.Вкусът на негруханото жито е страхотен,а и по-дълго е дъвкането,което е важно. Grinning
Имам усещането сутрин,че храната е много като количество,вечер не съм на това мнение Wink

# 71
  • Мнения: 101
Добро утро и от мен!!!
Също 7-ми ден,чувствам се добре...и отново съм -400,дотук -3,500,започва се забявянето в свалянето,но това е нормално...
Slow4eva,не се отчайвай имаш малко до края,затова си в застой,но ще тръгнат надолу сигурна съм... newsm10

Blue Rose поздравления,и аз първите два дни бях -2 кг,но все пак зависи колко имаш да сваляш..... smile3501

Отивам да си хапвам ябълката,а после и житото....

# 72
  • София
  • Мнения: 807
Slow4eva,не се отчайвай имаш малко до края,затова си в застой,но ще тръгнат надолу сигурна съм... newsm10
Катрин  Hug  bouquet Браво за резултата ти!
Не, не съм отчаяна изобщо. Търся обяснение и споделям, че е възможно да се задържа, даже при 100 % режимност и да има повишаване на теглото...
Знам, че е временно, затова си продължавам!
Blue Rose  Hug  bouquet скоро количеството храна ще ти се струва, че е напълно достатъчно, даже може и много да ти идва!  Laughing

# 73
  • Мнения: 0
Zdraveite momi4eta  Hug
7 den i za men , 4uvstvam se mnogo dobre , no ne6to tempoto na svaliane namalia - 3 kg ot na4aloto  ooooh!...
no kakto kazahme predi - kolkoto tolkova  Simple Smile puk i ima o6te dni pred men  Praynig
Lek den na vsi4ki   bouquet

# 74
  • Мнения: 42
Ето ме и мен, след дългите дни и нощи прекарани основно на маса, съм особено горда със себе си. Не посегнах дори към печеното агнешко, пресния калкан, страхотните салати, а каква торта имаше...... Twisted Evil - цяло изкушение. Нямате си представа какво представляваха масите. И всички непрекъснато ме ожалваха и се опитваха да ми кажат, каква глупост е да стоя на чаша вода и неизменната цигара в ръка цяла нощ.  Но както и да е  - аз успях и така вече ми е 7 ден, чакам с нетърпение тази супичка в сряда, вече не ми се яде жито, проблем ли е да изям само половината от дневната дажба, вече дори не огладнявам.
 Нали ще се захранваме заедно? Поздрави момичета и прегръдки от мен. Hug

Общи условия

Активация на акаунт