Празничен е нашият СЕПТЕМВРИ- пълен с торти и с дни РОЖДЕНИ!

  • 40 044
  • 746
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 114


НАШИТЕ СЕПТЕМВРИЙЧЕТА:
 
10.08
  ГЕОРГИ на мама МаринаМарина  

17.08
КРУМ на мама Piaf

18.08

 НОНА на мама Cydonia
 
19.08
ВИКТОРИЯ на мама viki_86  
20.08
РЕНЕТА на мама Емичкаа  

21.08
ТЕОДОР на мама little_sweet_didka  
ЛЮБОМИР на мама Асенце  
НИКОЛА на мама Юник  
 
24.08
ДИМИТЪР на мама Ради78  
КАЛОЯН на мама Neni78  
ЙОАНА на мама Sevyana  
ДАНИЕЛ на мама  AniDani

25.08
ЯНА на мама danip  

26.08
ТАМАРА на мама Муциту  
МАРТИН на мама sunnshine  

28.08
 ЙОСИФ на мама  Мариям
  ИВА на мама MY NAME  
 EMA на мама Stryper  
  НИЯ на мама Tusha  
 КРУМ на мама polinakoleva  

29.08
  АНА МАРИ на мама Сова  
  БИАНКА на мама Uanda  
  АДЕЛИНА на мама mari p  
 
01.09
  ЙОАНА на мама Vilistar  
  БОРИС на мама Ане
  НАДЯ на мама Gardenia  

02.09
  ВИКТОРИЯ на мама Велислава  
  ВАЛЕНТИН на мама Lucicity  

03.09- ДАНАЯ на мама Den4e  
05.09- КРИСТИЯН на мама Singing girl
 
07.09
  КАМЕЛИЯ на мама ВАЕ -  
  КРИСТИАНА на мама juja  
08.09
  СИМОНА на мама Мира
  ОГНЯН на мама Ston
  МОНИКА на мама darusha5K
  ИВ на мама maevam

09.09
  МИРОСЛАВ на мама dannii -  
   БОЖИДАР на мама DESKA_72  
10.09
  РАДОСЛАВ на мама *Ирина* -  
  АЛЕКСАНДЪР на мама Червената Соня
  СИЯЙНА на мама Дими -  
  ГЕОРГИ на мама Penelopi -  
   НИКИ на мама ЛъчеНаДъгиче -  
11.09
  РАДИНА на мама sunshine3  
12.09
  МЕЙТ на мама Sheila -  
13. 09-
МАГИ на мама Raffaella Sanzio
14.09
  ЙОРДАН на мама yani_cat -  
EMA на мама GaliaZdravkova -  
15.09
  ВЕРДЖИНИЯ на мама Irinii -  
16.09
  АИДА на мама Lanvinka -  
  ВЕЛИН на мама Jesuse Nelly -  
17.09
  НИЯ на мама stella -  
 ГАЛИНА на мама sweetkids_mama  
  ВИКТОР ГАБРИЕЛ на мама Janis J -  
  МИХАЕЛА на мама Дидишонче

18.09
  СТИЛИАН на мама ina_lemon  
  СИМОНА на мама anamar

19.09
  ДАРИЯ на мама Моарейн  
  МИЛА на мама bora
 МАКСИМ на мама Беба28
  АНДРЕА на мама -Elena-  

20.09
  ЛЮБОМИР на мама addicted™ -  
  МАКСИМ на мама J.U.L.Y -  
 
21.09
  ДАЛИЯ на мама Mimoletka -  
  Гергана на мама danilusi -    
22.09
  ЗОЯ на мама Григчо  
  ЕЛЕНА на мама Флучия  
  АНТОАНЕТА на мама els  
  ЯСЕН на мама Juliko -  
  ВЛАДИСЛАВ на мама Нели

23.09
  ЯНА на мама Петка -  
  ВИКТОРИЯ на мама Anjelika84 -  
  АЛЕКСАНДЪР на мама ssissi -  

24.09
  ИЛИНА на мама .:PATE:.  
  МАРТИН на мама Шматка  
  НИКОЛАЙ на мама pupipol
Стефан на мама pavlinka
 
25.09
  ЕЛИАС на мама Вечерница -  26.09
  ЯСЕН на мама Dianchence -  
27.09
  ЕЛЕНА на мама pezota  
29.09
 ЛИЯ на мама dr_tsveti
Миглена на мама Александра85
30.09
  ИВАНИНА на мама mai_mai
 
01.10
  ЙОРДАН на мама MONA* -  
  Мартин на мама 8Eos8 -  

05.10
 ВАСИЛ на мама stefina  

12.10
МАРТА на мама Параход

Бременни майчета

Ради78- второ дете, термин 26. 12.2010-  stork-girl

cydonia- второ дете, термин- ? stork-boy

dr_cveti- второ дете, термин- април 2011 stork-girl

Петка- второ дете, термин - първа пролет:-))
 

user - September2008
pass - на ЛС


Стъпки за качване на снимки в албумчето:
Kато влезеш в албумчето и отиваш на "Нашите бебета". Цък отгоре и влизаш в албума. Най-отдолу на страницата има едно с малки букви : add photos (добави снимки). Цъкваш и ти излиза "Upload photos", избираш от харда си снимките и цъкваш на бутона "Upload". Като се качат снимките, цъкваш на Save Changes  и това е!


 
 

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 23:57 от sweetkids_mama

# 1
  • Мнения: 63
Хубава тема , мерси Суит   bouquet
Ама докато си напиша мнението в старата и тя... заключена  Laughing

Ох, или ще заключат темата, или компютъра ще забие... Не мога да си довърша мисълта  Laughing

За Хаинбоаз - по принцип го затваряха през лятото (няколко поредни години), но в зимния сезон го пускаха (дори и незавършен) заради тежкотоварните камиони, които не могат да се свият по Шипка.
Бяха го обявили за завършен, но му липсвал някакъв документ, та сега отново искат да спрат прохода, обявявайки го за незаконен и опасен.  http://www.econ.bg/news/article182874/zatvaryat_prohoda_hainboaz

Днес си направихме домашно торнадо  Laughing Дъждът попречи на планираната ни разходка, но пък поканихме една съседка с дъщеря й и се почерпихме за празника. Всъщност децата не хапнаха нищо, но разхвърляха всичко  Laughing
Справка за домашната лудница тук, между размазаните снимки http://www.facebook.com/photo.php?pid=259031&id=100000250337023#!/album.php?aid=17372&id=100000250337023
Постоянно тичаха или ме замеряха с балони, фокусът беше неуловим  Joy

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 23:55 от Gardenia

# 2
  • Мнения: 133
Цоп и аз тук   bouquet
Честит празник на всички дечица! Да са живи и здрави и много усмихнати!  Heart Eyes
Отдавна не съм се разписвала, но почти не ми остава време. Надявам се да не сте ме отлъчили  Blush
Радвам се, че се видяхме на партито, което Роси организира (за което много й благодаря  Hug)! До колкото разбирам се готви интернационално събиране, така ли?  newsm78 Или аз нещо не съм разбрала пак  Embarassed
Много усмивки и слънчеви дни  Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 3 114


Честит празник на дечицата! Нека имат едно незабравимо весело детство, което да им топли сърцата цял живот! Heart Eyes

моарейн
, гуш за Дария и бързо възстановяване! Hug

Аз отпадам за лятната среща. Приехме с мъжа ми един ангажимент във Варна между 20 юли и 16 август. Поне ще бъдем на морето, но ще изпуснем от най-хубавото време с децата. Sad Много ми е мъчно, но кризата ни притиска и няма как. Sad

# 4
# 5
  • Мнения: 166
Честита ни нова тема на този хубав детски празник.
СУйт не е издържала да изчака 50та страница. Ама то предната седмица почти 2 месеца я влачихме. Хайде дано тази има повече за разписване.

Изкам да пожелая на всички деца в края на този дъждовен, но хубав ден да са здравички и имат едно незабравимо детство изпълнено с прекрасни и слънчеви мигове, а техните родители да изживеят отново детските мигове с тях.

НИе днес успяхме сутрнта да отидем до парка, където бяха организирали разни забавления за децата. Времето реши да е милостиво и чак след обед се изсипа силния дъжд.

Нека Дари да оздравява бързо и на мама да е по-спокойно.

НИе с Яна сме добре, да чукан на дърво. Аз уж си дойдох с Русе с нея да си почина, ама нещо не успявам много, че с тази работеща и много заета баба съм по цял ден с Яна и ми изпива доста яко силиците. Та не се спира за секунда. Дори за ядене не иска да седи, а все да обикаля. Чудя и се от къде намира сили. И вечер продължаваме да се мъчим със заспиването. Това адски много ме изморява. По час-два ни трае процедурата по заспиване. Цялото и гонене през деня и търчане след нея не ме изморава и изнерва толкова, колкото заспиването. А нямам никаква идея какво да направя. Приемам всякакви идеи за справяне с проблема.
Вече поне като заспи спи по цяла нощ.
Обаче пък ме изумчва колко думи знае и все бърбори. Спиране няма. Само като види непознати така се стъписва и загубва ума и дума   Mr. Green Много е сладка.
Иначе си прави и вече изречения и дето се вика човек може и да разбере какво разправя.
Обаче всичко иска да прави сама и много се ядосва, ако някой иска да и помогне. ДА си облича дрехите, да си мие зъбите, да си маже филията с маслото или пък да бели краставица. И аз и давам, ама като бързаме и аз го правя и тя много се сръди  Mr. Green
От това искане всичко да прави сама се научи да се качва и слиза по стълбите сама даже без да се държи на парапета. Ама мен всеки път като доближи стапала и ми се свива сърцето. Някак си падане по стълби ми се струва на мен като много тежко нараняване. Не знам защо така съм си втълпила.

Абе вече не са си бебета децата ни, а малки човечета. Дето се вика след 3 месеца и пълен билет в самолета ще трябва да им се купува  Mr. Green

Аз в момента съм много раздвоена дали да оставя Яна за около 20 дена при бабите тук да я гледам. Честно се чудя дали ще могат да и издържат на темпото и дали тя при тях, ще е така неудържима както с мен. Вие забелязали ли сте промяна на поведението на децата ви като са при бабите? В яслата знам, че е съвсем различна, ама към бабите не знам как ще е  Thinking
Аз съм я оставяла 1 път за 4ри дена с майка ми и всичко беше минало нормално, но всякаш не беше такава хала. Сега е неудръжима  hahaha
Ще помисля още малко.
Хайде спокойна вечер от нас и се надявам да се разписвате по-често. Със сигурност имаме доста теми за обсъждане с дечицата и нас, просто яено няма кой да подхване някоя.


# 6
  • Мнения: 1 267
Добро утро, мили момичета!

Суити    bouquet

позачетвам темата от 2 дни,
макар и не в течение с всичко,
разбирам че среща се крои.
дано се осъществи и нека ентусиазма
наистина завърши с хубава, незабравима среща.
ще се настройвам и аз,
макар че съм шофьор, не ми стиска да карам
на дълги разстояния.

ние вече сме месец и половина в малкия град.
не знам дали заради промяната или просто му е дошло времето на Борис юсе промени за месец до неузнаваемост.
На 25.04. го отбих от раз.
стара травма в кръста ме "застопори" в една пргърбена поза.
един лечител ме намести и вкара прешлена на мястото си,
но имах болки поне още 2 седмици.
това абсолютно не ми позволяваше да се извъртам нощем и да кърмя,
а Дребния не търпи компромиси.
За това трябваше да го отбия.
но се радвам, че така стана, иначе нямаше да се реше.
залъгвах се, че е нервен заради зъби,
а той просто искаше да стои нон стпо 'закачен"за мен.
постоянно мрънкаше, дърпаше ме...
изнервях се, а щом вкарвам и нерви вече,
наистина е дошло времето за края на кърменето.

Нощният му сън стана спокоен, иначе постоянно ме дърпаше,
при което от усукването при кърмене в легнала поза, засилих и травмата в кръста.
а тя се "отвори" при последните месеци от бременността ми със Стефан.
Веднага промени храненето, удвои дозите,
пълни гърнето  Mr. Green
пропи вода на 1.8 месеца Simple Smile
стана по-спокоен.
може би защото сме голяма фамилия,
лека-полека се отпусна и не търчи вече неистово зад мен.
Само за месец се издължи, изчезнаха гривничките на крачетата  Sad
Постригах къдриците и изчезна бебешкото излъчване,
много тъжа за което.
Снимки ще покажа скоро.

Дианче, в този ред ми стана мъчно за Яси и неговите къдрици.
Няма начин, растат децата и това е.

Иринка, направо онемявам в какви възрастови граници "галопираш".
От 2 до 18 г, че и първолак готвиш.
Много чаровни сте отсрани  Hug

Моаррейн, Дари да се оправя.

Ако има още болнички - здраве има пожелавам.

Борис киха и мята сополи вече 4 ден.
Простудихме го в това променливо време.
Ходим на село, видяха животните на живо.
Екзалтиран е от негово Величество коня  Mr. Green
че и магарето така нарича.
не ми е много комфортно да съм далече от мъжа ми,
но за децата го правя.
Върна ли се на работа, няма да има такива пътешествия
за дълго.
тука дишаме с отворени гърди, мирише на зелено и чувам птички навсякъде.
стефан дадох за 2 месеца на градина,
която е до гората и по цял ден са навън.


Суити, хубави снимки от Берковица.
Много красиво градче е,
при това близо до София, както и Вършец.
Въобще СЗБългария остава в сянка на ЮЗ България,
но бавно се съвзема,
въпреки че тук трудно се прави туризъм,
обслужването е под всякаква критика.
трябва целенасошено обучение в този ред.

Стелл е рожденничка.

ЧРД, Стела!
Много здраве, късмет, радост, нова любоФФФ ти желая от сърце.
Имаш една прекрасна муза в лицето на Ния,
която ще ти помага всичко това да се осъществи Simple Smile

# 7
  • Мнения: 45
Хоп и аз в новата темичка Simple Smile Суит   bouquet по едно време си мислех, че предната никога няма да свърши  Crazy Mr. Green

Пиаф, и аз така. Мн ги чаках домашните ягодки и бях малко разочарована, когато ги отказа. затова пък черешите са хит Simple Smile))

Ане, има си големи предимства да си извън Бургас. Понякога ми се иска да живея в по- малко градче. Растат си децата - нормално е  дори ние да виждаме промяната Simple Smile
Тези гръбно-кръстни травми и болежки са нещо ужасно. Дано не се повтаря  Hug

Петка, нищо не пречи да го пробваш детето/или по-точно бабите Wink / тр да свикват. Аз мн искам да оставя Ивка на някоя от бабите и да отидем за няколко дни някъде, но каквито са работни не знам кога ще е това.

И като спомена теми за обсъждане - Ивка като ми види чашата с кафе и започва да издава едни звуци, едно сърбане...Пробвала съм а й ам сокче или мляко в чаша като моята, но се усеща и затова да питам има едни детски млечни напитки можем ли да даваме такива???

Стел, ЧРД Simple Smile мн здраве, щастие и любов!

Ние ще се стягаме малко за разходка, че ивка побеснява вкъщи. лек ден Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 226
Цоп и аз тук.
Мерси момичета за пожеланията  Hug
Черпя ви с мноого положителна енергия! Да няма болни дечица и всичко ще е Ок Wink

# 9
  • Мнения: 14
Здравейте, майчета!

От доста време не съм се разписвала тук. Или няма да ми остане време, или пък нещо настроението ми не го позволява.

Най-напред да поздравя всички дечица с вчерашния празник! Макар и дъждовен съм сигурна, че е бил незабравим ден! А за нас родителите - да им се радваме, да ги обичаме и да съумеем да ги пуснем по техния път, когато му дойде времето.

Стел, честит рожден ден и тук!

На болните дечица бързо и леко оздравяване  Hug

При нас новото е, че след първия отит, който направи Кали пред две седмици, сега от 3 дни е пак в същото положение. Явно тогава антибиотикът не си е свършил работата. Така ми се искаше да се разминем само с него, ама уви. Сега пие Зинат и има подобрение, но дано не е само временно. Лошото е, че това се случи в събота вечерта, когато бяхме във Велинград. Нашият тати имаше събиране на класа, а ние с Кали останахме в хотела. В 22.30 като ревна малкия човек и няма спиране. Веднаха се усетих какво става, той много дърпаше и ушите. Не исках да слагам капки в ушите преди да го види лекар, че не трябвало да се слагат, ако има перфорация на тъпанчетата. Извиках таткото и отидохме в спешна помощ. Момичета, пожелавам ви никога да не стъпвате, в която и да е спешна помощ в страната, защото съм убедена, че навсякъде положението е едно и също. Като влезнахме имаше един лекар и една сестра, които ядяха нещо си. Като казахме добър вечер, сестрата се скри някъде да си дояде и повече не се появи. "Лекарят" попита какво има - и аз започнах да обяснявам цялата история с първия отит и сегашните оплаквания. И казах, че искам да го прегледат, за да знаем какво да правим. И той каза "ами най-вероятно пак има отит, ама аз не мога да го прегледам, защото нямам уред, с който да погледна ушите". Ние със съпруга ми буквално онемяхме. Той само го попита "ама извинете, вие какво работите?" И онзи казва, ами лекар съм. И съпруга ми пак казва "ами прегледайте го тогава, не знаем дали да слагаме капки в ушите, можете поне със слушалка да чуете гърдите и да видите гърлото" Все едно говореше на стена. Онзи само каза дайте му нурофен, или аналгин, или аулин за болката, капете капки в ушите. Тогава попитах дали няма педиатър с нощно дежурство в града или лекар на частна практика, на който са обадим, за да го прегледа, ако ни даде телефон. Той само каза "ами няма такъв". Направо ми прималя момичета. Не ми се мислеше, ако положението се усложни, какво ще правим. На тръгване съпруга ми само му каза "Лека работа и бъдете здрави!". И да се караш и да се обясняваш, нямаше смисъл. Прибрахме се в хотела и дадох на малкия само нурофен, не ми се рискуваше да слагам капки, без да е прегледан. Милото заспа към 2 през нощта. На другата сутрин разпитахме и намерихме една частна клиника. Там го прегледа д-р Спасимира Шулева, на която благодаря от все сърце. Жената го прегледа, беше много внимателна и отзивчива. Обясни ми най-подробно какво може да е причинило повторния отит. И ме посъветва като приключим лечението да пуснем секрет за бактерии. И въобще не пожела да й платим. Каза само "какво ми струва да прегледам едно дете". Сложихме капки на детето и той се поуспокои и се прибрахме нормално в Хасково. Оттук нататък вече го видя нашия педиатър, както и специалист УНГ. Сега сме си у дома, вечер спи нормално, хъркането понамаля. Дано и възпалението да премине.

Гушки за всички!

# 10
  • Мнения: 770
От нас записче и се връщам да ви изчета, че в новата тема доста сте се разписали.

При нас новото е, че Криси от понеделник тръгва на ясла!

# 11
  • Мнения: 1 267
Нени, докторката ще да е роднина на Лидия Шулева,
втората е родом от там.
Това е без значение обаче,
дано преодолеете слабото място на Кали,
а именно ушичките.
От отит и бронхит най ме е било страх,
особенно след пневмонията на Борис на 6 месеца.

Мая, Бургас е прекрасен,
само дето пролетта е студена и ветровита,
есента е мека и топла обаче.
за химията няма какво да пиша.
на Малко Търново му викат "малкият Сандански",
там само за няколко дни децата укрепват.
Въобще смяната на климата  е винаги полезна.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 357
Здравейте!
Нени-дано Калата да се оправи бързо. Hug
Ане-тъкмо си мислех,че и ти изчезна.Разкажи ми моля те повече за отбиването,че и аз го замислям.

# 13
  • Мнения: 2
Гардения, много положително ми действаш с твоите постове,Виждам и че килограми си свалила много, вижда се че си много упорита, не се отказваш, не се предаваш лесно, имаш воля, полагаш усилия, твърда си, съдя по това как се грижиш за надето, с деница са родени на една и съща дата
На мен точно тези качества ми липсват, затова се уча от тебе
 

# 14
  • Мнения: 63
 Embarassed  Наистина ли говориш за мен?  Embarassed
Не съм си давала сметка какви качества притежавам, но да знаеш, че са скоро придобити  Laughing
До преди да стана майка, бях много разсеяна и непостоянна  Blush
Ане, звучиш много ведро. Аз по принцип съм в такава среда - птички пеят, жаби крякат, чувам скорците, виждам светулки... но понякога издивявам от това спокойствие  Laughing
По повод отбиването - така е, успокоява се съня, увеличава се твърдата храна... Поне така се случи при нас. Но това, което най-ми харесваше, беше че вече можехме да се прегърнем, без да ми дърпа деколтето. Само да се сгуши в мен...  Hug
Сякаш преди я дразнех, като я притисках към гърдите си.
Ние вече два дни сме на детска кухня. Добре я приема, макар, че не си  изяжда всичко. Минала е на плодова диета.
Пред вратата ни има череша и на всяко влизане и излизане трябва да берем  и да ядем.
Ягодите не я блазнят, но те май не са много сладки още. За нашите говоря  Wink
Вече знае, че в хладилника трябва да има "дия" или "дика" , което в превод е диня и си я търси.
Познайте дали не излизахме още в 8ч тази сутрин, да купим диня  Joy Кой ми е виновен, че не следя наличностите?!

Последна редакция: ср, 02 юни 2010, 16:02 от Gardenia

Общи условия

Активация на акаунт