Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 10

  • 38 987
  • 768
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 521
Айде с пожелание все по-малко безумни реплики да се чуват по повод кърменето!

# 2
  • Мнения: 2 376
Бу, благодаря   bouquet

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
И аз ще се включа с пресен пример от филм! Новия на Дженифър Лопес -  The B Plan. И там тя ходи на някаква гурпа за подкрепа на самотни майки, а едната от майките седи и кърми. Дженифър я пита колко и е голямо бебето, а то детето смао се обръща и казва - "Аз съм на 3!" и съответно дженифър отваря едни очи кто палачинки от ужас. Имаше и други по-тънки намеци осмиващи кърмачките и аз безкрайно много се възмутих!

Това всъщност не е много чудно. Дженифър Лопес е майка на близнаци, които не е кърмила - съзнателен избор. Още докато беше бременна, в интервю някакво беше обявила, че не смята да го прави, идеята й е странна и неприятна, тя не била кърмена и глей' каква хубава и умна е станала, така че защо да си кърми децата?! Изказването й беше придружено от реплики в стил, че не смята, че изкуственото хранене е по-лошо от естественото и като цяло, беше тип "я какви хубави млека има на пазара, аз ще седна да кърмя!"... трябва да го изровя, не помня къде го четох.

Така че, от човек, настроен толкова негативно към кърменето - явно не само собственото си, но и кърменето по принцип - подобен развой на сценария е почти очакван...

П.п. и пак тя - в друго интервю беше споделила, че на всяко от децата слага една и съща дреха само веднъж, после хвърля. И това й се струвало най-нормално. То верно, имала бол пари, дала ги, но аз лично не го разбирам  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 521
Бу сега някои неща ми стават ясни! Даже бих казала, че в тоя филм сякаш оправдава избора си да не кърми, защото кърменето е "противоестествено". Усмиването на фразата Breast is Best безкрайно ме натъжи. Да не говорим колко ужасно бяха описали домашното раждане във вода. Rolling Eyes

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
...и впрочем, подобни изказвания от публични личности дават изключително лош пример. Ролеви модел винаги трябва да помисля няколко пъти, преди да шляпне някоя глупост, като:

"My mom didn't breastfeed, and I think that was the thing for me. You read and figure out what's the best thing for them."

Цък

# 6
  • Видин
  • Мнения: 4 921
 Hug

# 7
# 8
  • Мнения: 128
Достатъчно нагледен пример за НЕподражание е Джей Ло в какво ли не още, та да не й се връзват всички, които имат капка акъл в главата си.
Добър повод на доста компании, специализирани в производството на АМ да черпят Джей Ло, обаче. Wink

# 9
  • Мнения: 1 457
Страхотна темичка  Hug
Много бисери прочетох в нея. Аз не съм се сблъсквала с подобни изказвания, но хората покрай мен знаят мнението ми за кърменето и че съм много рязка понякога и може би затова не ме съветват  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 6 001
най новия бисер е на една позната лелка която като ме видя да кърмя сина ми ме пита :
  -  Защо не му купиш едно шише ами го мъчиш детето ?
   -   Аз ли го мъча ? И как разбра?
  - Ами ти нямаш гърди какво мляко мислиш че яде?
Мислех да и отговоря но се направих че не съм я чула.синът ми е само на кърма и ми качва вече два месеца по килограм,но и да и бях казала сигурно някой друг бисер щеше да има.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 656
Благодаря за новия епизод, Бу   bouquet

# 12
  • Мнения: 128
Брей, аз си мислех, че само около мен се срещат свъсени кучици. Simple Smile

# 13
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Да се запиша и аз.  Embarassed
Нямам какво да споделя, никой скоро не е коментирал кърменето ни.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт