Какво е важно за обучението на деца по англ&#

  • 3 219
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Какво според вас е най-важно за детските уроци по английски. Дали мястото да е приятно, дали детето да ходи с удоволствие или колко научава. Или пък цената. Така всъщност звучи като всичко да е важно, но ще ми е интересно да чуя и лични мнения, по-конкретни може би.

# 1
  • Мнения: 4 458
Много зависи от възрастта на детето. За колко годишно говорим?

# 2
  • Мнения: 3
Ще се радвам ако всеки напише за каквото има поглед върху нещата. Но най-общо за деца предучилищтна - 5-6 клас.

# 3
  • Мнения: 25 669
Учителят е най-важен - да го обичат децата, да посещават занятията и най-важното - да учат с удоволствие.
Всичко друго е на втори план - и базата, и цената, и системата на обучение.
Имахме такава учителка, затова съм толкова убедена. Когато я смениха с друга, повечето деца се отказаха от уроците. Разликата между нея и колежките и беше фрапираща.

# 4
  • Мнения: 2 700
От гледна точка на детето от значение е обстановката (да е по детски приветлива, а не сухарска), учителят/ката (при равно ниво на компетентност по мои наблюдения колкото е по-млад/а, толкова по-добре се възприема от децата) , отношенията преподавател/ученик да са разкрепостени (да има строгост, но и ласка и разбиране), учебният процес да се разчупва (да се дава от време на време почивка и по-лежерни занимания). От гледна точка на родителя е важно на първо място колко научава детето и на второ място колко струва удоволствието.
 С две думи, абсолютно всичко е важно. Ако детето е доволно, а родителят не, посещенията така или иначе ще секнат. Peace

# 5
  • Мнения: 25 669
Аз продължавам да настоявам за ролята на учителя. Базата не учи децата, нито ги амбицира. Когато детето учи с желание и показва резултати, родителят също е доволен. 100% успеваемост на изпит за сертификат говори много, нали?
Е, ако целта на родителя е само да изтъква къде учи детето му и какви големи такси плаща, друг въпрос.  Peace

# 6
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 589
За мен е важно - колко научава и срещу каква цена.  От своя страна, натрупаните знания зависят и от учителката, и от труда на самото дете и от броя на учениците в групата.
Базата е второстепенен критерий.
Относно удоволствието от заниманията - при моето отроче зависи единствено от обстоятелството дали ги посещава с някои от приятелките си /тогава е доволна/ или е в непозната група . Laughing

# 7
  • Мнения: 2 700
Како Сийке, аз не оспорвам ролята на учителя, но и другите фактори имат значение. Навремето нямаше курсове и аз самата съм ходила на частни уроци. Учителката ми беше приятелка на родителите ми, която много обичах като човек и ценях като преподавател (беше завършила навремето Американския колеж). Но ми беше скучно с нея, някак сухо, и ходих по задължение. С напредването на демокрацията се появиха курсове и с радост завърших този си етап на обучение на курсове.

Дъщеря ми днес ходи на курсове. Факт е, че и до днес съжалява за госпожата, която им беше първата година (наистина я обожаваше), но страда, страда пък продължи. За извънкласния й английски не съм помагала и на йота - детето си учи с кеф. За училищния й такъв случаят не е същия - там не помагам, но пък и тя не учи.

А това с цената, сигурно не си ме разбрала. Въпросът при мен седи съотношението качество/цена да бъде оптимално Peace

# 8
  • Мнения: 2 265
Обстановката, учителя и начина по които преподава  Simple Smile.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 397
Учителят е най-важен - да го обичат децата, да посещават занятията и най-важното - да учат с удоволствие.
Всичко друго е на втори план - и базата, и цената, и системата на обучение.
Имахме такава учителка, затова съм толкова убедена. Когато я смениха с друга, повечето деца се отказаха от уроците. Разликата между нея и колежките и беше фрапираща.

Няма повече какво да добавя Как' Сийка ги е степенувала много правилно. Аь така избирах и училище на баткото и школата по английски.

# 10
  • Мнения: 4 458
Щом е така, моя отговор ще е "детето да ходи с удоволствие" което от своя страна предполага добър учител с който детето се чувства добре. Когато детето ходи с желание и заобича предмета, то тогава самото дете ще започне да търси странична литература, допълнителни занимания и прочие.

За системата бих препоръчала фонетичната, ако имаш избор.

# 11
  • Мнения: 3
За системата бих препоръчала фонетичната, ако имаш избор.

Да, когато става въпрос за ограмотяване на английски това е много важно. Защото масово се прави грешката децата задължително да знаят имената на буквите, но уви, това не им помага много да четат.

Благодаря на всички за отговорите!   bouquet

Последна редакция: пт, 18 юни 2010, 21:55 от SvilenRenev

# 12
  • Мнения: 162
Aз също вярвам, че личността на преподавателя е от основно значение. Но също така е важно да е в крак с новостите в преподаването, да е съвременен и в отношението си към децата, а не да е... "Ех какви бяха децата някога" и да се опитва да прилага стари методи към новите деца. А и да е компетентен, разбира се, добрата методика е много важна, така че децата да успеят да научат най-много и най-качествено за малкото време, в което са на урок. Обстановката е важна до толковва, до колкото да е подходяща за деца - безопасна, помагаща на учебния  процес, приветлива, но не е задължително да е луксозна или много лъскава. А за цена бих се примирила и с по-висока, ако всичко останало е налично. Но за съжаление много трудно се комбинират нещата.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Учителят е най-важен - да го обичат децата, да посещават занятията и най-важното - да учат с удоволствие.
Всичко друго е на втори план - и базата, и цената, и системата на обучение.

Да така си е. Peace

# 14
  • Мнения: 162
По повод на нещо, което писах в друга тема се сетих за един много ключов аспект от обучението на децата, не само по английски, но в частност за това е темата.
 Родителите. От една страна комуникацията с тях трябва да е много ефективна и от двете страни - те да се интересуват от това как върви детето, но и самите преподаватели да информират своевременно за всеки проблем, бил и малък. А не изведнъж "Ами, че той вече трети месец идва без домашно, как да научи нещо". От друга страна родителите трябва да са готови да се ангажират поне малко с детето вкъщи, а не както някои, които мислят, че щом плащат детето им по подразбиране вече знае английски без никакви усилия от ничия страна.

Общи условия

Активация на акаунт