Как се маха мокет?

  • 12 463
  • 13
  •   1
Отговори
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Става въпрос за стар мокет, залепен за панела мнооого здраво! Ще слагаме ламинат и категорично не искам да е върху мокета. От вчера майка ми се опитва да маха сантиметър по сантиметър, но явно мокетът е лепен с нещо много здраво и е ужасно трудно - трябва да се стърже.


Има ли начин да се махне по-лесно?
И ако някой е ползвал фирма за тази услуга, ще се радвам да препоръча и да ме ориентира за цени.

Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 9 481
На времето май ги отлепяха с пистолет за горещ въздух Thinking

# 2
  • Мнения: 672
Бих го изринала заедно със замазката. И без това ще трябва да се прави нова, за да е идеално равно под ламината.

# 3
  • Видин
  • Мнения: 168
Много трудно се отлепва  ooooh! Мъжът ми три дни го маха и то защото слагахме изолация и нова замазка ,а отгоре естествен паркет.Ако трябваше да слагаме ламинат ,нямаше да го махаме .
Така ни казаха майсторите ,намалява се шума от ходенето после и наистина е така.На вилата в едната го махнахме ,а в другата ни писна и направо отгоре наредиха ламината.
Има разлика определено .

# 4
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Благодаря за съветите - в крайна сметка майка ми го махна като го мокреше примерно единия ден и на другия отлепваше... Трудна работа, но в пъти по-добре отколкото да се опитваш да махаш на сухо...

# 5
  • София
  • Мнения: 324
Много късно видях темата, но три пъти ни се е налагало да махаме стар мокет на панелка. Правилно сте стигнали до извода с мокренето. Ние установихме, че с поливане с гореща вода и и "чегъртане" с шпакла става най-бързо. За около 3 дни  ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 56
Трудно!!!Една приятелка прави ремонт у тях и маха мокет за да сложи ламинат!Ръцете и бяха кялите на рани от шпатулата с която е изтъргвала мокета ревеше и се!Късмет ако намериш друг по-лесен начин!

# 7
  • София
  • Мнения: 15 463
   Аз имах мокети във всички стаи и в нито една не беше залепен.Само навивам и хвърлям. Затова ми стана много интересно заглавието, та влязох да видя ,за какво става дума.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 190
Аз пък си припомних с колко зор сваляхме стари тапети - с дни трябваше да ги изчегъртаме, въпреки всички специални препарати и прочее.
Навремето явно като "завинаги" са лепяли  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 9 481

Навремето явно като "завинаги" са лепяли  Mr. Green


Аха  Mr. Green- с С200 Crazy

# 10
  • Мнения: 52
Да не те плаша, но наистина става трудно. Миналата година у дома майсторите ни също се оплакваха, че тапетите освен бавно се махат и доста трудно - ми то като са били няколко слоя как иначе - мокрене, шпатула, зор! И ние на моменти помагахме.
А за мокета наистина е един ад, според техните изявления няма отлепяне и така да се каже са го разплитали.
Наистина е доста трудоемка и забавяща работа, но представи си колко прах се е забил вътре и ако не се махне всичко би останало под новата настилка, което лично аз не бих допуснала.
Кураж и спорна работа!

# 11
  • София
  • Мнения: 238
И на нас ни предстои махане на залепен мокет. Мислех аз да го махам с помощта на шпатула, но днес пробвах да отлепя от едната страна - голяма мъка ще е . Интересува ме някой дали е ползвал услугите на фирма /не знам нещо от рода на "Кърти, чисти , извозва/ .  Ако има някакъв по- лесен начин да се свали това нещо ще съм ви много благодарна да споделите!

# 12
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Пробвайте с парочистачка , за да поддаде!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 742
Става по-лесно със стъргалка за лед с по стабилна дръжка.

Общи условия

Активация на акаунт