Проблеми с ученето или какво знаем за дислексията! - 3 ДИСЛЕКСИЯ

  • 78 350
  • 759
  •   1
Отговори
# 450
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За Ненчо, майка ми се обади да ми каже. Но аз някакси го чувствах. Радвам се, че го пусна за да го видя и аз.

# 451
  • Мнения: 216
За Ненчо, майка ми се обади да ми каже. Но аз някакси го чувствах. Радвам се, че го пусна за да го видя и аз.

Ужасно много си приличат с моя. Даже и на пантомима ходим от скоро. За странното облекло - не ми се разправя, по-тежък случай сме. В четенето си приличат.
По всяка вероятност на никой не му е хрумнало да го диагностицира през соца.

Да е жив и здрав, и все така да ни забавлява, отдавна ми е любимец!

# 452
  • София
  • Мнения: 227
Здравейте,
от известно време ви следя, но сега за пръв път пиша- много моля тези, които
прилагат хомеопатия или терапията на д-р Бах да споделят дали наблюдават
конкретни резултати при децата си. Ако сте доволни насочете ме към специалиста, който Ви
ги предписа, защото и аз искам да пробваме с детето ми, но има толкова много хомеопати
и терапевти по програмата на Бах, че ми се иска да отида при някой изпробван конкретно с
проблемите с дислексията.

# 453
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
beti76, прилагам хомеопатия и според мен има резултат.




Да ви кажа, че днес го водих на аудиограма. Слухът му е в норма, но към долна граница. За млад човек не било добре  newsm78.

# 454
  • София
  • Мнения: 754
Здравейте момичета,

Обещах да пиша за новото училище а се подмотвам Simple Smile
Ще напиша тук впечатленията си, а за допълнителни въпроси съм готова да отговарям.
Образователни технологии е обикновено училище (не специално).
Но дотам е приликата с останалите училища.
Продължавам да съм впечатлена от методите на преподаване и отвошенията.
Няма проблем за прием на деца с дислексия. Аз още първия път ви казах, че има дечица с церебрална пареза и с други проблеми.
Блоковата система на учебни часове е много удачна. Всеки ден децата имат един разказвателен предмет, един език и другото е комхютри и по-леки предмети. По този начин на ден се подготвят за един разказвателен предмет.
Учителите са много толерантни към детето.
Е чудеса не стават, но Елена има вече и 5 и 6 по предмети по които преди и пишеха само 3 - и то ми се намекваше че не е и за толкова. Първата 6 беше по физика, по предмета, по който тя въобще не се оправяше преди. И оценката е изкарана с изпитване на дъската.
Но най-важното което постигнахме - спокойствие. Детето ходи с желание на училище. Още първия месец ми каза в неделя - Мамо не забелязваш ли че днес е неделя, а аз не мрънкам че утре съм пак на училище. Напротив - даже ми се ходи.
Относно социалните контакти - децата я приемат много спокойно. Но тя си е вълк единак (с годините го постигна) и продължава, като че ли, да страни от децата. Но си приказва с тях и никой не я подиграва. Но тук значение има и разликата във възприятията. Тя има по-детско възприемане и държание в сравнение с връстниците си. Иначе е много контактна, просто е по-различна.
Таксата до 7 клас включително е около 500 лева месечно (занимания от 8.30 до 16.00 часа, с включен обяд)
За деца от 8 до 12 клас - около 400 лева месечно. (занимания от 8.00 до 14.00 часа, без обяд)
Който го интересува, ще му дам кординати на директор и зам.директор.
Много силно препоръчвам - идете и вижте, говорете с директора. Това са толкова симпатични и слънчеви хора. Мен ме заредиха още на 5 -тата минута. А в края на разговора ме разведоха да видя - стаи с 6 маси и меки столове, климатици, мултимедия, тоалетни като в 4-звездни хотели (това ми е болката, защото в старото училище тоалетната беше ужасна).
Дори и да не запишете детето - пак отидете.
Има опция - детето ходи няколко дни за да прецени. Нищо не се плаща.
... но когато Елена отиде за първи път, коремът й се сви от притеснение, повръщаше й се. Оставих я и отидох на работа и аз притеснена. След първия час, още в първото междучасие получих SMS - Мамо искам да остана тук.
Пазя този SMS, вие сте майки и разбирате какво означава да решиш проблема с училището.
На всички ще отговоря ако имате въпроси.

# 455
  • София
  • Мнения: 3 507
Това, което описваш е чудесно. Когато на мен ми казаха, че детето има дислексия и аз започнах да проучвам и намерих само добри отзиви за това училище. Говорих с учители, но така и не се стигна да отида до там. Учителката с която говорих ме насочи към специалисти за детето. Оказа се, че няма дислексия, но аз не знаех какво е това. Проблемът при нас е друг.

# 456
  • Мнения: 1 652
margaritavass, благодаря за този информация!  bouquet

# 457
  • sofia
  • Мнения: 8 948
margaritavass, много се радвам за вас Simple Smile
Може и да си казвала кой клас е дъщеря ти, но съм го пропуснала?
Напоследък ми се въртят разни мисли...език без школа абсурд да се научи, като станат 7-ми клас луди пари, пак защото в училище нищо не се научава - то това се отнася за деца, на които им върви учението. И почвам разни сметки (от които ми се изправя косата).....та ако за подобна месечна такса отпадне нуждата от тези допълнителни "занимания", си заслужава.
Моля да споделиш впечатления и в този аспект. Ако сега е рано, по-натам.
Аз лично, не виждам да мога да си го позволя. Малкият 2013 есента ще е първи клас и от сега се чудя и мая какво да правя, защото са двама, а ми се ще да учат да едно място. Сега съм като таксиметров шофьор докато направя обиколката детска, училище, работа и вечерта обратно.

# 458
  • София
  • Мнения: 4 412
margaritavass, така се развълнувах от целият ти разказ и от това преживяване:

"След първия час, още в първото междучасие получих SMS - Мамо искам да остана тук."

Наистина въпроса с училището , предучилищната е много важен. Според мен дори и да не изкара един пълен курс, дори и да е 1-2 години, детето придобива самочувствие, учи нови неща, родителите се успокояват и всичко с детето може да тръгне в много благоприятна посока.

Пожелавам ви много успехи и благодаря, че сподели! И дано да споделяш за още отлични оценки и нови приятелства!

# 459
  • София
  • Мнения: 1 942
margaritavass, виж как ни размекна всичките  Heart Eyes. Толкова е хубаво това, което се случва с Ели! А този SMS може ли да ни го препратиш и на нас, да си го имаме и ние  Grinning. Искрено ви пожелавам успех, то той вече е налице, де ...

# 460
  • Мнения: 34
Здравейте мили мами на прекрасни деца.Не съм писала много време,но чета всичко от вас редовно.Искам да се похваля с моя Йоан.Преди 3 седмици го извикаха в отбора на Витоша Ски и вече тренира с тях.Много е добър(беше и на състезание).
От както това се случи имам чувството,че е по организиран,по бързо влиза в час.Ходи 2 дена на училище и 3 дена на трениравка.В дните с тренировка след това учим,той е много повече концентриран и вървим с другите деца без да изспускаме материал.
Май нещата ни се подреждат.

# 461
  • София
  • Мнения: 754
Благодаря момичета, толкова сте мили, развълнувахте сантименталната ми душа....
Само два месеца са минали, но Елена е много спокойна и уверена.
Значи чудеса не са станали. Вие знаете колко труд се иска и колко бавни са резултатите.
Но това което виждам е че проявява желание да учи, прави презентации по различните предмети, и най-вече не се страхува да я изпитват пред децата. Това в старото училище беше невъзможно.
Другия хубав резултат е повишаването на успеха. Това е следствие от успокоението. Детето изважда от себе си най-доброто. Разцъфтява.

Може и да си казвала кой клас е дъщеря ти, но съм го пропуснала?
Напоследък ми се въртят разни мисли...език без школа абсурд да се научи, като станат 7-ми клас луди пари, пак защото в училище нищо не се научава - то това се отнася за деца, на които им върви учението. И почвам разни сметки (от които ми се изправя косата).....та ако за подобна месечна такса отпадне нуждата от тези допълнителни "занимания", си заслужава.
Моля да споделиш впечатления и в този аспект. Ако сега е рано, по-натам.

веси - предполагам че ако тръгне от І-ви клас в това училище ще е най-добре. Те работят с ресурсни учители, така че това би могло също да помогне. Но системата им на обучение е превъзходна. Точно за нашите деца. Това никъде няма да го получиш.
Елена е 10 клас, ние много сме закъснели за да настъпят някакви бързи и големи промени. Но при малките нещата могат да се хванат в началото. Аз просто не знаех нищо когато Елена тръгна на училище.
Относно парите - ако детето взима частни уроци за да наваксва материала - колкото повече предмета са толкова повече пари летят. Уроците при логопед са изключително скъпи, трябва постоянство и честота за да има резултат. Така че ако всеки ден детето има или частен урок или логопед е много по-скъпо от месечната такса в училище.
Но наистина трябва да поговориш с ръководството на училището и тогава да вземеш решение.
Но го препоръчвам на всеки който може да си го позволи финансово и организационно.
И колкото по-рано, толкова по-добре за детето.

Ще пиша пак - дано не Ви отегчавам.

# 462
  • Мнения: 32
Аз пък се чудя , дали да пратя детето в РИО за комплексна оценка или да му спестя и това унижение.
След като съм говорила с всички учители, с някои и повече от един път и намаляват оценката за "лошо графично оформление",а иначе било добре изложено и по темата. newsm78
Много ме притеснява,че на външното оценяване няма да може да се отпусне и да покаже това , което реално може.
Някой минавал ли е по този път и дали си струва да се изтърпи?

# 463
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
pan-mar, кой клас е детето ти че се притесняваш  newsm78 .

# 464
  • Мнения: 1 252
pan-mar, зашо смяташ , че е унижение? Не мисля така. Тези деца и хора са специални, индивидуални и неповторими. Това е нещото , което трябва да знае детето. А не че се унижава. Т. е. да се чувства унизено.

Общи условия

Активация на акаунт