кърмене и алкохол???

  • 7 516
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 384
Моля,кажете ми мога ли да пия вино или бира докато кърмя?

# 1
  • UK
  • Мнения: 1 334
ми аз си пийвам по една чаша от време на време Wink

# 2
  • Мнения: 4 915
Знаеш, че част от алкохола преминава в кърмата, май беше 40%... Thinking

Аз лично се въздържам. Понякога си позволявам 3-4 глътки бира, но това е рядко.

Някои мами си позволяват по чаша бира/вино. Ако се изкушаваш, можеш да пийваш безалкохолна бира или пък да си позволиш 1 чаша след последното кърмене. Всъщност, сама ще си прецениш.
Ако пуснеш търсачката, ще откриеш, че и друг път е разисквана темата тук и има различни позиции по въпроси - някои се въздържат, други не спазват чак такава стриктна алкохолна диета. 

# 3
  • Мнения: 4 629
Аз си пийвам по 1 биричка от време на време, или по 1 чаша вино, или 1но малко (от някакъв твърд алкохол). Лично за мен това е в рамките на допустимото Grinning

# 4
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И аз си пийвам бира или вино, но твърд алкохол не. И на мен ми липсват пийванията с мъжлето, ама какво да се прави..... Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Докато Ники беше само на кърма нищо не съм си позволявала.После почнах лека полека да се захранвам hahahaВече всичко си пийвам без грижи, но от твърдото не повече от 40-50 гр.И не ежедневно, разбира се.

# 6
  • Мнения: 192
Аз също си пийвам биричка отвреме на време,но по малко Embarassed Embarassed Embarassed
Даже ми я препоръчаха за кърмата Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 550
И аз пийвам по някоя бира. Не по-често от веднъж седмично, даже по-рядко. Вино бих си позволила само нкл. глътки, за твърд алкохол не си и помислям. А така бих обърнала две малки водки.

# 8
  • Мнения: 7 837
А така бих обърнала две малки водки.
И аз  Mr. Green
Даже първата я глътвам на екс  Laughing

# 9
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз пък си пийвам биричка доста редовно.Направо вечер лигите ми потичат от жажда.....Надявам се до сутринта да се е разградила по-голяма част и да не опиянча бебчо Wink

# 10
  • Мнения: 179
хубаво,че сте пуснали тази тема!аз си пиивам по 1 чашка бира вечер,но не редовно!все ми се струва че след това беба спи много хубаво,а и памперса като че ли намирисва на биричка...?!дали не и давам приспивателно?newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 2 019
Аз по принцип не пия, но сега ми допива винце и от време на време пйвам по няколко глъгки от чашата на мъжа ми.

# 12
  • Мнения: 35 961
не виждам защо да не можеш, стига да не е често /повече от 1-2 пъти седмично/ или да не е по много /повече от чаша/

# 13
  • София
  • Мнения: 2 164
Пийвам си по една две чаши бира, но не всяка вечер. Твърд алкохол не пия, нямам желание.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 381
След раждането започна да ми харесва Вермута. Пийвам по 2-3 глътки при повод. През лятото съм пийвала и биричка пак по толкова.

# 15
  • Мнения: 1 878
Алкохола влияе върху развитието на мозъчето и затова не смея да пия повече от чаша нормална бира чат пат, може и вино, но домашно, за което знам че няма спирт. Има обаче безалкохолна бира, която като ми се допие си я пийвам цялата с кеф.

# 16
  • Мнения: 1 896
аз си пиивам по 1 чашка бира вечер,но не редовно!все ми се струва че след това беба спи много хубаво,а и памперса като че ли намирисва на биричка...?!дали не и давам приспивателно?newsm78
Тъкмо мислех и аз да пиша в тази връзка, защото все се намират купонджийски настроени хора да кажат "удари едно, тъкмо бебо ще спи като къпан". Та прочетох аз за едно норвежко изследване, публикувано беше в www.helsenett.no
На половината от изследваните бебета капнали по миниатюрно количество алкохол в шише с кърма и след това им наблюдавали съня, като тези с алкохола заспали по-трудно исе будили повече.
Иначе и аз ближа отвреме навреме по някоя глътка бира и вино, но не мога да изпия цяла чаша. И все си имам едно наум че може да се отрази лошо на съня на Жоро, това определено ми убива мотивацията за пиене.

Последна редакция: чт, 03 ное 2005, 15:09 от basilisk

# 17
  • Мнения: 6 243
Откакто родих, изобщо не ми е и припива. Като бременна все си виках: един път като родя, и ще се очаткам, толкова ми се беше насъбрал мерак! Да, ама сега като си представя, че ако изпия една ракия, примерно, Ирина все едно е изпила 40 г., и ми минава и мерак, и всичко. Случвало ми се е да ми се припие, тогава съм си поръчвала - бира, чаша вино или мента с тоник през лятото. Ама много рядко. По-скоро нямам желание. Какво ми е виновно детето, че майка му има лаком г..з. Като спре да суче, ще пия. То и тогава толкоз ще пия, щото не мога да се напия в две деца в къщи, ама хипотетично). Много съвестна излязох  Sick

# 18
  • Мнения: 980
Мислих и аз да пусна тема: как да прежалим домашното червено вино Simple Smile
Пийнах си преди вечер около 50гр, но от доста силно мерло... за първи път си позволявам, де... Embarassed
Иначе когато е топло пия по 7 безалкохолни бири на седмица. Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Офффф, в тия теми винаги много се засрамвам SadДърта алкохоличка Embarassed

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Офффф, в тия теми винаги много се засрамвам SadДърта алкохоличка Embarassed

Ня'а са притесня'аш! И аз съм така!  Crazy

# 21
  • Мнения: 8 462
Мислих и аз да пусна тема: как да прежалим домашното червено вино Simple Smile
Пийнах си преди вечер около 50гр, но от доста силно мерло... за първи път си позволявам, де... Embarassed
Иначе когато е топло пия по 7 безалкохолни бири на седмица. Grinning
И аз тъй. LaughingНалитам на безалкохолна бира.Напоследък и нея спрях,че ще направя бирено коремче. Rolling EyesА всъщност ми се пие червено вино. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 655
НЕ.НЕ.И пак не.
Аз 9 месеца не съм пила и глътка, после родих АЛИ и я кърмих още 14 месеца, пак не съм близвала. Е оживях нищо не ми се случи.
Въздържанието може да ти донесе само хубави неща.
А по принцип съм любител на ракията и почитател на винцето. Cry

# 23
  • Мнения: 7 837
Офффф, в тия теми винаги много се засрамвам SadДърта алкохоличка Embarassed

Ня'а са притесня'аш! И аз съм така!  Crazy
Тц, тц, а осъждате нас, дето пушим по 1-2 цигари  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 735
Много ми се пие бира и пия бира!  Mr. Green
Всяка вечер след като заспи Мила очаткваме по един Бекс с мъжа ми с голям кеф!
 cheers
Угризения нямам,щото докато се събуди не е останало нищо от  beer

# 25
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз пък си пийвам биричка, не безалкохолна, а съвсем нормална Crossing Arms През лятото всеки ден си пивах по 1-2, а сега от време на време! Mr. Green

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз си пийвам по 1 биричка от време на време, или по 1 чаша вино, или 1но малко (от някакъв твърд алкохол). Лично за мен това е в рамките на допустимото Grinning

и аз така правех Wink

# 27
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
и аз се "почерпвам" от време на време, понякога така ме отпуска-а-а едно малко, но гледам да има достатъчно време до следващото кърмене и пия много вода.

# 28
  • Мнения: 2 784
Аз пак излязох най-големият пияндурник...  Embarassed Почти всяка вечер си пийвам от около половин година, една водна чаша бира( към 200мл) или малко вино(75-100 мл). Твърд алкохол не съм пила откакто забременях, ама ми се пийва- в килера отлежават бутилка гръцки коняк, бутилка гюлова ракия от Казанлък и една текила- чакат да се отбием... някой ден...

# 29
  • Мнения: 255
И аз по чашка вино или малко биричка си позволявам отвреме-навреме, но гледам да пия безалкохолна, ако има. Моят мъж вече го е срам от мен, като питам във всяко заведение "А безалкохолна бира имате ли?", щото ме гледат малко странно хората.
В този ред на мисли да ви питам, каква безалкохолна биричка си купувате?

# 30
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
И аз си пийвам вино, но след последното кърмене вечер.Е, и по-твърдичко съм опитвала, ама без да прекалявам. Wink.И това всичко е от скоро.Година и нещо- пълно въздържание. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт