Южна Испания

  • 13 820
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 021
През октомври предвиждам едноседмично пътуване до Южан Испания, по-точно Андалусия. Изходният пункт е курортно градче край Малага. Целта на пътуването е разходка из региона и много ми се ще да отскочим и до Танжер.
Тъй като сме с ограничено време, искам да питам кое си струва да се обиколи. В момента съм набелязала Гранада, Севиля, Кордоба и Гибралтар. За Гранада четох, че е препоръчително да се ходи с организирана група, както и за Танжер. За Севиля, Кордоба и Малага ровичках из нета, че има уреден междуградски транспорт, който мисля да използвам.
Нещо друго, което да изтървавам като забележителност? Simple Smile
Интересува ме дали автогарите са на удобно място, че да може да се разглежда спокойно или и за тези градове да се ориентирам към нещо организирано?
За Гибралтар наистина ли се чака с часове на граничния пункт, ако човек реши да ходи с кола под наем?
За Танжер необходимо ли ми е нещо друго, освен паспорт?
Предварително ви благодаря за напътствията, прегледах всички испански теми, но са предимно за Барселона. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 119
Защо за Гранада да е по-добре организирано ? Просто за Аламбра трябва да си направиш предварителна резервация с час.
Танжер ще е жива загуба на време.
Препоръчвам два дни за Гранада , минимум два дни за Севиля , един ден за  Кордоба и другите два по избор.
Щом единия ще е в Гибралтар бих отделила последния ден за някое от белите градчета - например Ронда или Аркос де ла Фронтера. А защо не и за Малага ?

П.С. Ако смяташ да почиваш в това малко градче и оттам всеки ден да правиш обиколки не бих го препоръчала.
Особено Севиля за ден е нещо много изтощително. Гранада също далеч не е само Аламбра. За Кордоба може и ден.

Последна редакция: нд, 22 авг 2010, 19:44 от mallkata

# 2
  • Мнения: 3 034
Гранада и за мен е по-добре организирано, и то с техен транспорт. Има си екскурзоводи, можеш да си вземеш и слушалки на руски/английски или друг говорен от теб език. Малага-Гранада с техен транспорт е ОК, поне за мен. За Севиля обаче аз бих наела кола. В самите курорти около Малага има много добри оферти за рент-а-кар. И поне два дни, наистина. А за други места - зависи какво харесваш - марините покрай брега, типичните селца накацали по-навътре, фермите за коне, където можеш да яздиш на воля, гурме турове... Различно.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 021
Благодаря ви за информацията. Simple Smile
В Трип адвайзър четох, че ако се ходи с междуградския транспорт до Гранада се губи време, а има и много ходене пеша. Разбира се, не ме притеснява разходката, но и не искам да се опъна 2 часа да пъпля на някой склон на 30 градуса. Та в този контекст четох, че за Гранада е по-добре организирано.
За рент-а-кар-а имам питане, тъй като аз ще съм шофьорът: уредено ли е с табели, има ли навигация колата? Никога до сега не съм наемала кола и заради това въпросите ми звучат аборигенски. Simple Smile

mallkata, защо Танжер е загуба на време? Интересува ме дали се ходи само по шопинг треактории, защото ако е това, ще си го спестя. Гибралтар струва ли си или и там те влачат по разни магазини за пазаруване?

simplyaven , какво харесвам... Представям си културен туризъм, но не зомбирано сноване между забележителностите. Бях си набелязала музея на Пикасо в Малага, гледах, че има и два аквариума из околията, за които още ще ровя дали си струват... Това извън класическите забележителности като Аламбра и т.н.  Шопингът е тотално извън програмата. Просто искам да си разпределя времето така, че да усетя атмосферата и да придобия максимална представа за района, без да се опитвам да видя всичко в 7 дни, което е невъзможно.

# 4
  • Мнения: 119
За Танжер добра дума не съм чула . Всичко е на тагадък и културния шок е огромен.
Водят те до Медината , пазара,  Джамията ,  обяд в традиционен ресторант ( разбирай  здраво надценен свързан с туристическата агенция)
Нищо рамантично нямало там.
Там лично не съм ходила и ще си забода тази тема , та да прочета евентуално и твоите отзиви  Simple Smile

За Гранада това което ти спестява  организираната екскурзия е трансфера от автогарата до забележителностите.
Градския транспорт обаче е ОК и това не е никакъв проблем.
Щом обаче е само еднодневна разходка наистина ще ти е по-удобен организиран тур.

Предполагам си резервирала почивка в това градче до Малага и ще обикаляш всеки ден на някъде.
Ако може все пак остани за една нощ в Севиля.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 021
Да, имаме резервация до Малага за 7 нощувки. Разбира се, не пречи да се спи и в Севиля. Заради това искам от по-рано да измисля горе-долу програмата, за да разпределя и времето.
За културния шок в Танжер... предполагам, че ще е голям, ако съдя от моите първи срещи с арабския свят. Имам още време да го реша, а и да поровя още из нета. От ученичка мечтая да ида до Мароко, но вероятно с това еднодневно ходене май ще е по-скоро отбиване на номера.
Още веднъж благодарности за напътствията.   bouquet

# 6
  • Мнения: 3 034
Пътищата са хубави, движението изненадващо цивилизовано, няма да имаш проблем, в офисите за рент-а-кар и в хотелите има чудесни карти. За прекарването - иди до Нерха (Nerja) ако искаш - малко на север от Малага, по-точно на североизток, нагоре по брега - там е снимано Синьо лято, но там е и "балконът на Европа", самото градче е хубаво също. Но принципно за седем дни мисля, че това, което си набелязала ще ти е достатъчно. Беналмадена самата също е красива (градчето, не курорта долу). Аквариумите в Испания на мен ми харесват, но въпрос на вкус, пък и аз не съм виждала всички от най-известните.

Забравих да спомена къщата на Пабло Пикасо (освен музея), както и крепостите, но може би тук ще ти е по-лесно (на английски е): http://www.andalucia.com/province/museums/casanatal.htm Описани са Римския театър, крепостта - с две думи има и други неща за гледане в малага, а сайтът е много хубав, не те питах дали четеш английски, за което се извинявам, но ако не, ще помогна ако има нужда.  Peace

Последна редакция: пн, 23 авг 2010, 22:49 от simplyaven

# 7
  • Мнения: 934
милинка, ние бяхме отседнали в Беналмадена и с кола под наем посетихме набелязаните от теб места.
Един ден в Малага, както simplyaven е написала, има какво да се види - катедралата, крепостта Алкасаба, римския театър, музея Пикасо, панорамни тераси, паркове.....
Друг ден в Гранада - Аламбра. Бяхме и в Севиля, но се оказа крайно недостатъчно да се разгледа за 1 ден,
въпреки че ползвахме и тур. автобусче.
Да не пропуснете и разходка на юг по крайбрежието - курорта Марбея и яхтеното пристанище  Peace
Ходихме и до чудното градче Ронда, на разходка и плаж в Нерха / да, Синьо лято.../
Мисля, че екскурзията до Танжер може да я пропуснете - водиха ни на крепостта, пазари, камили  Laughing, "трад." ресторант, и т.н.,
но не е това което би искала да видиш от Мароко.

Мисля, че има тема "Андалусия".

# 8
  • София
  • Мнения: 8 021
Еййй, супер сте, изключително полезна информация!   bouquet
Ние също  ще сме в Беналмадена, което ще е изходния пункт. Разглеждах разписанията на автобусите и където е възможно, ще ходим с автобус (Марбея), Нерха (сега ще разровя за нея). За Ронда четох нещо из английските сайтове, може би наистина ще е по-полезно да обиколя тези градчета. Понеже ще сме през октомври там и предполагах, че ще е пусто из разните крайбрежни градчета, но може би това ще е плюс, че да не се притеснявам с шофирането в чужбина.

За Севиля ще гледам да отделя 2 дни, направо с резервация за хотелче.

Танжер при това положение отпада, нагледала съм се на камили и арабски ресторанти, не ми е това мечтата на живота. Аз си представях, че ще се ходи до някой дворец, не ми се гледат арабските пазарища.

Сега ще погледна и темата за Андалусия, намерих я. Simple Smile Бях пуснала търсачката за Коста дел Сол и излезнаха други теми...

# 9
  • Мнения: 67
През май направихме подобно пътуване. Установихме, че седем дни са недостатъчни за Андалусия и ще трябва да повторим. За Севиля наистина трябват поне два дни, за Кордоба поне един, до Гранада не успяхме да стигнем и остана за следващия път. До Гибралтар ходихме с кола, която оставихме на паркинг точно преди границата - първо има известен проблем с паркирането в Гибралтар, второ избягваш опашките на границата, защото минаваш пеша, а освен това надали ще ти се случи пеша да пресичаш самолетна писта. Направо ти завиждам, Анадлусия е едно от най прекрасните места, където съм била.

# 10
  • Мнения: 3 034
През октомври си има туристи, имай предвид, че испанското крайбрежие се разпродаде на англичани много отдавна, сума ти имат апартаменти и къщи. И зимата (то зима реално няма) си има живот. Е, не е като август, но е идеално - без навалица, но все пак има живинка, макар някои заведенияя да имат странно работно време.  Wink А в самите градчета съвсем си върви живота. Кадиз на мен също ми е много любим, но това си е направо отделна екскурзия нататък.

# 11
  • Мнения: 1 473
За местата, за които питаш съм била само в Малага. Много приятен град, спокоен, има хубави плажове, до които стигахме с рейс.
Иначе хотелът ни беше в центъра и там сме се разхождали  и разглеждали забележителностите пеша. Има музей на П. Пикасо, които ни хареса.
Искахме да гледаме на арената една корида, но беше затворено за ваканция.
С много положителни впечатления съм от града.
Ако мога пак бих го посетила.

# 12
  • София
  • Мнения: 8 021
Много благодаря на всички, остава после да споделя в дела и документи как е минало. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 166
Много благодаря на всички, остава после да споделя в дела и документи как е минало. Simple Smile
А с какво ще пътувате?

# 14
  • София
  • Мнения: 8 021
Със самолет, чартър до Малага, доколкото разбрах, защото този път с резервациите не се занимавам аз.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт