Япония

  • 251 787
  • 1 666
  •   1
Отговори
# 1 065
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Почна преди няколко дни, но има чудесни неща, които си заслужават да се видят Simple Smile

23-те Дните на японската култура в България


http://www.bg.emb-japan.go.jp/bg/downloads/Days_23_program.pdf

много ти благодаря, аз бях забравила, че наближават даже  ooooh!

# 1 066
  • Мнения: 2 575
Точно се прибирам от японски ресторант в Тайпе и преживяването определено си струваше!!!! И понеже останахме до затварянето, станах свидетел на нещо, за което не бях чувала - всички готвачи се наредиха в редичка, отпред излязоха 2-3 ма и казаха нещо високо, на което готвачите извикаха друго в отговор и пуснаха завеси, докато готвачите се покланяха. Самурайка - това традиция ли е?

# 1 067
  • Мнения: 1 224
отпред излязоха 2-3 ма и казаха нещо високо, на което готвачите извикаха друго в отговор и пуснаха завеси, докато готвачите се покланяха. Самурайка - това традиция ли е?
Кое дали е традиция? Предполагам, че са си казали нещо от сорта на "оцукаре сама дешита" (нещо от сорта на "добре свършена работа" и са си взели довиждане. Покланянето е като здрависване - поздрав. Така или иначе не мога да гадая какви порядки си имат хората, но по принцип е обичайно да се казват няколко думи преди започването на деня и в края му. Поклоните не са някаква церемония, или не повече отколкото целувките за французите  Grinning

# 1 068
  • Мнения: 14
В Япония има около 500 българи. Обединява ги yahoo групата bg-jap, която е свързана с посолството ни в Токио.

# 1 069
  • Мнения: 112
Относно 23-и Дни на Японската Култура... има грешки в книжката. Поне на моята страничка... всички дати незнайно защо са объркани... въпреки, че съм подала информацията коректно. Нищо, надявам се поне да бъдат оправени в сайта им Simple Smile

# 1 070
  • Мнения: 857
Самурайка, не сме говорили за сватбите в Япония - как протичат?
За една съвсем нормална китайска сватба например гледах, че нямат никаква музика. Празненството става в къщи и всичко е много обикновено /това което ми направи впечатление обаче, беше възклицанието на разказвача-българин, че не е подозирал, че може да се нареже пиле само с клечки за хранене  Crazy/. Даже жените и мъжете бяха разделени.

# 1 071
  • Мнения: 129
попадна ми ето това за Япония - пътепис с много снимки Simple Smile

http://www.aquaportal.bg/forum/fotoreportazhi/srtseto-na-yaponiy … sg92701/#msg92701

# 1 072
  • Мнения: 112
Искам да ви поканя на изложба на Темари, част от 23-и Дни на японската култура в България
Откриване: 16-и ноември, петък - 18:00 ч., Галерия 8, гр. Варна
Ето линк към събитето и във фейсбук - цък

За тези които се чудят, ето какво е Темари Simple Smile

Заповядайте Simple Smile

# 1 073
  • Мнения: 857
Блик, до кога може да се види тази изложба?

# 1 074
  • Мнения: 112
До 29-и ноември. Има и три дати за уъркшоп, по-скоро демонстрация как се правят топките и който иска може да се пробва да бодне Wink

Ето няколко снимки от откриването, когато са готови всички ще пусна линк.
цък 1 и цък 2.

# 1 075
  • Мнения: 11
Честита Нова Година ! Peace

# 1 076
  • Мнения: 112
Честита нова година! Нека първата година от новото летоброене ви донесе много здраве, късмет и екскурзии до и из Япония   bouquet

# 1 077
  • Мнения: 4 458
Здравейте  Hug Мога ли аз да се включа в групата ви? Аз съм от любопитните, не живея и никога не съм била там. Досега ми с тази култура е чрез учителката по пиано на децата ми и един готвач.

Имам много добри впечатления и от двамата ми познати, много са отдадени на работата си и точни, прецизни. Жената върши толкова много неща на куп, че съм удивена как изобщо успява. Дали това е нещо нормално за тях? Хем е учителка по пиано и солфеж, хем екскурзовод, има си туристическа фирма, а скоро открих, че била и дълбоководолаз и то спасител. Сигурно има и други неща за които не знам, но дори и това е доста за един човек.
Тя е женена за черен и има две дечица. Питах я веднъж как родителите И са приели този брак. Разбирам, че смесените бракове изобщо не се приемат и май тя няма да може да се върне спокойно, да е приета от обществото. Децата са си чернички, но говорят малко японски, много сладко  Heart Eyes Каза ми обаче, че брак не може да има ако не е удобрен от бащата на булката и се е наложило да пътуват до Япония за да запознае годеника си с родителите си.

С готвача не съм говорила много, него го наблюдавам как работи и какво готви. Човека няколко дена напред си приготвя нужните продукти, чисто, подредено, спретнато без никакъв проблем или липса.  Що се отнася до храните... не ми харесват  Embarassed Може би не съм свикнала с вкуса.

И двамата постоянно се кланят като си говорим  Grinning

# 1 078
  • Мнения: 287
   Страхотна тема! Благодарности на 
samuraika, че я създаде. Чета я бавно за да продължи по-дълго удоволствието. Надявам се да видя всичко, за което разказвате с очите си. Разбрах, че не е непостижимо. Още веднъж-  bouquet

# 1 079
  • Мнения: 3 021
Случайно попаднах на темата и все още съм на 7-ма страница, но се записвам, за да не я изгубя и да си я чета спокойно вечер и да се настройвам за евентуално пътуване до там. Благодаря на всички, които споделят толкова интересни и непознати неща!

Общи условия

Активация на акаунт