Пак за началните училища в Пловдив

  • 366 629
  • 3 230
  •   1
Отговори
# 2 040
  • Мнения: 8 242
Зла Вещица, благодаря, ще организирам няколко майки още утре.
Янтра, при вас сигурно са по-съвестни тези, които усвояват парите за закуските.
Моите синове са добри прасета Simple Smile
Моят и той ги яде... не всичко, но повечето Simple Smile
Ако не му хареса нещо или няма време - сестра му после с удоволствие го чопли  Laughing
Но и всеки ден слагаме сандвич - до стола и до лавката още го мързи да ходи (мнооого рядко му се случва), предпочита да беснее  Laughing

# 2 041
  • Мнения: 158
И може ли да попитам нещо за Лиляната. Разбрах, че там им ПГ, но се записват деца след положен изпит по музика (или пеене, не съм много наясно). Въпросът ми е на 5 или 6г се кандидатства в тази група, обучението полудневно ли е и в каква музикална насоченост се обучават: пеене или свирене на инструмент. Благодаря предварително
Музикалното до Лиляната има ПГ. Кандидатства се само със солфеж. Предварително трябва да се определи на какъв инструмент ще свири детето - пиано, цигулка, виолончело, ударни инструменти. Обучението / занималнята е до 15 ч.

# 2 042
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Изказвам лично мнение - да уточня предварително. Ако се избере Музикалното училище, аз поне бих си наблюдавала детето как се справя и дали му харесва, за да мога да реагирам навреме в случай, че нещата там не вървят.

# 2 043
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Аз не бих дала детето си в Музикалното училище в 1-ви клас. Като имате предвид, че съм завършила музикално училище. От 5-ти клас съм склонна, но най-добре според мен след 7-ми клас. Набляга се прекалено много на свиренето и учението остава на по-заден план, което според мен не е желателно за начален курс.

# 2 044
  • Мнения: 158
Това въобще не е вярно! Навремето специалните училища бяха с друга програма и имаше превес на специалните предмети. Сега не е така (което по мое мнение е грешка). Програмата им е същата както на другите училища. За специалните предмети - когато се намери време след общообразователните предмети.

# 2 045
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Искам да питам нещо за кандидатстването в "Душо Хаджидеков". В заявлението никъде не пише при коя учителка искаш да е детето.Как тогава се заявяват желанията за учителите?

# 2 046
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Това въобще не е вярно! Навремето специалните училища бяха с друга програма и имаше превес на специалните предмети. Сега не е така (което по мое мнение е грешка). Програмата им е същата както на другите училища. За специалните предмети - когато се намери време след общообразователните предмети.

Не става въпрос за програмата, а на кое се набляга повече. Имам колеги музиканти, които си дадоха децата в 1-ви клас там, а втори си ги преместиха в кварталните училища. Едното дете окончателно се отказа от музиката, другото продължи и след 7-ми клас отново влезе там.

# 2 047
  • Мнения: 158
Кога? Имам наблюдения от последните пет години и такъв случай няма. Но все пак никой не е задал въпроса "за или против музикалното". Питаха за условията - отговорих. Личното мнение  и агитация за или против - тук ми се струва неуместна.  Peace

# 2 048
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Останала съм с впечатления, че темата е за лични мнения и изказах моето. Аз не съм "против" музикалното. Силно "за" съм. Но на малко по-късен етап.

# 2 049
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Искам да питам нещо за кандидатстването в "Душо Хаджидеков". В заявлението никъде не пише при коя учителка искаш да е детето.Как тогава се заявяват желанията за учителите?

По принцип в момента на подаването на заявлението, желанието за даден преподавател се пише отдолу на свободно място. Друг е въпросът дали ще го уважат.  Simple Smile

# 2 050
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Да питам и тук: за да подам документите на детето в училище " Душо Хаджидеков" трябва ли да ходя сутринта на 1 април да се бутам в навалицата,при условие че сме от района и съм в списъка на Общината.Или да отида на другия ден,когато вече няма хора? Но пък да не се окажем неприети,например защото децата от списъка са повече от бройката за прием и тогава вече се гледа входящ номер?

# 2 051
  • Мнения: 1 064
Какъв е проблемът да отидеш?

# 2 052
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Проблема е,че съм с още едно дете /на 2 години/,което не стой мирно нито за секунда и затова с него няма как да чакам по опашки.

# 2 053
  • Мнения: 1 053
Проблема е,че съм с още едно дете /на 2 години/,което не стой мирно нито за секунда и затова с него няма как да чакам по опашки.

Ами лично аз миналата година отидох на 2,не на първи април и нямаше никакви хора,а след като сте в района ще Ви приемат без проблем  Peace Peace

# 2 054
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Благодаря miss_74,това исках да чуя.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт