Упорита влага и AERECO - има ли смисъл?

  • 14 566
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 101
И ние имаме огромен проблем с влагата - външен апартамент със северозападни стени, първи етаж, нова кооперация...т.е. мухъл.
Купихме си влагоабсорбатор след първото мухлясване - има някакъв ефект - поне не тече вода по прозорците. Тази зима е четвърта от построяването на кооперацията и ще видим как е, но сериозно ще се замисля за тези устройства, ако пак имаме проблем.
Иначе, след като диванът доволно мухляса три пъти, го преместихме на вътрешната стена и сега мухлясва само отдолу   Mr. Green

# 16
  • Мнения: 5 932
Търся нови мнения за тези клапи. Решила съм от тазгодишното "Стройко" да си ги купя, но все още събирам идеи. Някой да сподели впечатления?

Монтирах такава клапа в спалнята без много-много да се ограмотя преди това още преди да се нанесем в апартамента,четейки за проблеми в новото строителство с влагата..Дойде зима и за мое учудване на сутринта по прозорците в спалнята конденз.Не много и не фатално,но го имаше.В стаята влагомерът клони към 60 % , което е максимално допустимата  стойност.Мухлясвания нямаме.В другите помещения влагата по-нормална като стойност.
Звъннах в представителството на Аереко,въобще не се занимавах с фирмата,която ми я монтира.Не съм от София.
Оказа се,че доста от фирмите дистрибутори или не са достатъчно грамотни на тема вентилация,или не са достатъчно почтени да ти обяснят предварително,а си вземат парите и те оставят да се спасяваш.
Та както е казано и преди в темата-трябва да има въздуховод в апартамента или комин,който обаче не се използва по предназначение.Аерекото при висока влажност"вкарва" свеж,сух въздух, ама за да го вкара другият- влажен и "отработен" трябва да излезе отнякъде.През отвор  или дори принудително чрез малко вентилаторче.При нас въздуховод няма и затова периодически и когато имах възможност си държах вратата на спалнята отворена и пусках или аспиратора в кухнята/който не е на въздуховод,а с директно изкарана от стената тръба/ или вентилатора в банята /монтиран по същия начин/.Т.е. правех си по мъчния начин принудителна вентилация.И не твърде успешно.Крепях влагата на санитарния максимум.
Бях в Дания и чувам в апартамента един лек звук.Оказа се,че цялата блокче има вентилационна система,на 1 прозорец във всяка стая има нещо като Аереко,на тавана в най-голямата помещение има нещо подобно на пожароизвестителните датчици в хотелите.Явно от там "дърпа" отработения въздух.А бе мислят му хората още при строителството,а ние се спасяваме поединично.

Последна редакция: ср, 12 сеп 2012, 16:18 от W

# 17
  • София
  • Мнения: 3 847
Хм, това съвсем ме обърка. При мен сега няма влага, но въздухът е толкова застоял, че ми идва да оставя прозореца отворен цял ден, ама... поради опасност от крадци, няма как... Та това е другата причина да искам да си сложа тия клапи. И искам да си сложа във всяка стая по една. А има ли проблем с температурата в стаята, имам предвид, изстудява ли се вследствие на клапите?

# 18
  • Мнения: 5 932
http://www.bezvlaga.com/zashto-aereco/

Изчетете това,ама подробно.Има и схемички.
Може във всяка стая,но повтарям-от някъде трябва да "тегли".За да влезе нов въздух-старият трябва отнякъде да излезе.Инак ще са пари нахалос.Т.е. или вратите на целия апартамент да са постоянно отворени и някъде да има вентилаторче или отдушник,или да има във всяка стая такъв.

# 19
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Вече си мисля че само външна изолация би спряла проблема с влагата на апартаментите с външни стени.
В стара кооперация строена 50-60 години сме, предпоследен етаж и проблема с влагата е постоянен. Поне мухъла е на периоди. Проветряваме всеки ден и с часове стои отворено, за да изсъхне стената и след час отново става влажна. Вече сериозно обмисляме варианта за смяна на жилището въпреки зимата. По прозореца няма. Само външната стена става мокра и съответно мухлясва.

# 20
  • Мнения: 4 785
Вече си мисля че само външна изолация би спряла проблема с влагата на апартаментите с външни стени.
В стара кооперация строена 50-60 години сме, предпоследен етаж и проблема с влагата е постоянен. Поне мухъла е на периоди. Проветряваме всеки ден и с часове стои отворено, за да изсъхне стената и след час отново става влажна. Вече сериозно обмисляме варианта за смяна на жилището въпреки зимата. По прозореца няма. Само външната стена става мокра и съответно мухлясва.

Е, ние имаме изолация и ефекта е 0. Трябва да се отоплява добре, в другите помещения няма подобен проблем, там температурата е около 24 градуса, само в спалнята е около или малко под 18 и текат реки. Проблемът за сега се решава с ел. влагоуловител от Практикер за 250 лв.

Общи условия

Активация на акаунт